Kasulikud nõuanded

Õmblusmasina valimine vastavalt materjalile

Vaata kõiki õmblusmasinate pakkumisi
30.03.2020
õmblusmasin erinevate materjalide õmblemiseks

Õmblusmasina valimisel võtame arvesse paljusid kriteeriume, sealhulgas õmmeldava kanga tüüpi. Kuigi enamus nende seadmete mudeleid saavad hakkama erinevate materjalidega, on oluline märkida mõned nende parameetrid, mis võivad teie töö veelgi sujuvamaks muuta. Seekord arutleme selle üle, milline peaks olema õmblusmasin nahale ja mida tuleks trikotaažile mõeldud õmblusmasina valimisel silmas pidada.

Õmblusmasin nahale

Nahk on ajatu, vastupidav ja stiilne, kuid sellega töötamine võib olla üsna keeruline. Seetõttu on eriti oluline valida õige õmblusmasin. Järgige neid näpunäiteid:

 • Kiiruse reguleerimine on üks olulisemaid omadusi, mis heal õmblusmasinal peaks olema. See ei kahjusta kangast ja võimaldab teil teha väga tugeva õmbluse.
 • Märkimist väärivad mudeleid, millel on rohkem erinevaid programme, mida võib leida elektrooniliste õmblusmasinate hulgast. Nendest arusaamine, kiirendab teie tööd.
 • Kui naha õmblemine on teie hobi, piisab servomootoriga seadmest. See töötab vaikselt ja tõhusalt, samas kui õmblusmasin ise on kompaktsem. Veelgi parem, see mootor on programmeeritav.
 • Parema naha õmbluse jaoks on vaja suuremat nõela. Standard pikkus on kuni 4mm, kuid professionaalsemad mudelid pakuvad ka 6mm õmblusi.
 • Naha õmblemise jaoks võib vaja minna ka võimsamat õmblusmasinat. Selliseid mudeleid peetakse sageli sobivaks kasutamiseks vähemalt keskmise paksusega materjalidega.
 • Teil on vaja ka spetsiaalset kleepumatut (näiteks teflon) pedaali ja nahale kohandatud nõela. Nõelu tuleb vahetada sagedamini kui teiste materjalidega töötamisel. Efektiivsemaks kasutamiseks on soovitatav kasutada paksemaid sünteetilisi lõngu nagu nailon või polüester.

Õmblusmasin trikotaažile

Trikotaaž on väga tähelepanu köitev materjal, mis on rõivaste õmblemisel väga populaarne. Kuid ükskõik, mida te õmmelda otsustate, peate arvestame, et see materjal on ka natukene kapriisne. Asjade lihtsustamiseks, otsige järgmisi funktsioone:

 • Spetsiaalse trikotaaži töötlemiseks, kasutatakse lamedaid õmblusmasinaid. Neid saab rakendada ka muude elastsete materjalide jaoks – selline seade üllatab teid oma universaalsusega.
 • Nagu nahaga töötades, tuleb ka trikotaažiga kasutada suuremat nõela, mis pakub paremat õmblust.
 • Tähelepanu tasub pöörata mudelitele, mille pedaal on rõhuregulaatoriga. Kui langetate selle, siis õmblus ei kõverdu.
 • Ehkki õmblemiseks piisab tavaliselt sirgest ja siksakilisest õmblusest, trikotaažist materjali jaoks tulevad kasuks ka elastsed õmblused.
 • Töötades trikotaažiga, tuleb osta spetsiaalselt materjali servade jaoks loodud seade overlok. Need ei saa tavalist õmblusmasinat asendada, kuid sellise seadmega saavutate paremaid tulemusi. Õmblused on tugevamad ja niidid ei torka nii kiiresti välja.

​​​​​​​

Kõiki neid näpunäiteid silmas pidades leiate lihtsasti õmblusmasina, mis töötab õige kangaga. Nende seadmete valik on piisavalt lai, nii et trikotaažile või nahale sobiva õmblusmasina valimine ei võta tõesti kaua aega.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?