Kasulikud nõuanded

Õmblusmasina kasulikud funktsioonid ja õmblemisprogrammid

Vaata kõiki õmblusmasinate pakkumisi
14.02.2020
õmblusmasina funktsioonid

Kui tunned huvi ise oma riiete loomise vastu või vajad vaid mõnda nutikat lahendust, kuidas olemasolevaid riideid parandada või muuta nad isikupärasemaks, siis kindlasti tasuks selgeks õppida õmblusmasina funktsioonid ja programmid. Erinevad tänapäevased õmblusmasinate lahendused aitavad tagada riiete vastupidavuse kui ka meelepärase välimuse.

Milline on hea õmblusmasin?

  • Piisavalt suur, et saaksid vajadusel ka suuremaid töid õmmelda;
  • Kiire, et õmblemistööd oleksid sujuvamad ja saaksid aega kokku hoida;
  • Vaikne, et õmblemine ei häiriks teisi ega Sind ennast;
  • Funktsionaalne, et saaksid teostada erinevaid õmblustöid;
  • Kerge, et saaksid vajadusel masinat transportida;
  • Lisavarustusega, et saaksid oma tööd teha mugavalt ja probleemideta.


Kuidas valida õmblusmasinat?

Kõigepealt tasuks mõelda õmblusmasina kasutamise eesmärgile. Kui plaanis on hakata õmblema suuri lapitekke, ülerõivaid või pakse kangaid, siis kindlasti tasuks valida suuremates mõõtmetes masin. Nii mahub õmblusmasina paremale poole rohkem materjali - vastasel juhul jääb üleliigne materjal lihtsalt ette ning nii muutub kogu õmblemise protsess Sinu jaoks lihtsalt ebamugavalt keeruliseks.

Suurusest rääkides tuleks kindlasti vaadata üle ka mootori parameetrid ja masina materjal. Mida suurem ja raskem mootor, seda kiiremini suudab masin oma ülesandega hakkama saada. Plastikust mudelid ei ole nii vastupidavad kui metallist osadega masin. Kui õmblusmasinat on sageli vaja liigutada, siis võib metallist seade olla siiski liiga raske - siis sobib hästi kombineeritud masin, mille sisu on metallist aga korpus plastikust. Vanemad masinad võivad teha suhtelist palju lärmi, mistõttu tuleks seda ka arvestada. Uudsed masinad on vaiksemad. 

Lisaks on äärmiselt oluline tähelepanu pöörata ka õmblusmasina taldadele, pedaalile ja muudele tarvikutele. Kas masina nõel on piisavalt tugev? Kas pedaali kasutamine on piisavalt mugav? Kas olemas on mitmekülgsed tallad? Mis tarvikud tulevad õmblusmasinaga kaasa? Mis peaksid juurde muretsema?

Seejärel on aeg veenduda programmide sobivuses. Üldiselt on igal masinal võimalus teha nii sirget kui ka sikk-sakk pisteid, millega on üldiselt võimalik teha kõike, mida soovid. Paljudel masinatel on võimalik programmide abil teha ka palju muud põnevat.

Funktsioonid ja õmblemisprogrammid

Tikkimismasinatel on eriti populaarne üle kanda internetist leitud mustrid ruuteri vahendusel masinasse ja masin suudab selle Sulle riidele kanda. Nii on võimalik ka arvutis läbi erinevate programmide teha erinevaid õmblustrikke.

Kui Sinu eesmärgiks on teha vaid paar pisiparandust või teha lihtsamaid õmblustöid, siis piisab tavalisest manuaalsest või poolautomaatsest õmblusmasinast. Nendeks on üldiselt pistepikkuste reguleerimised, varjatud õmblus, siksak, nööbi augu piste, overloki õmblus ja mõned teised. Pea meeles, et kõik õmblusmasinate mudelid on erinevad, mistõttu ei pruugi igal masinal kõiki neid funktsioone olemas olla.

Arvutipõhiste õmblusmasinate abiga on võimalik arvutis oleva faili põhjal luua erinevaid tikandeid. Seda lasevad teha ka mõned poolautomaatsed masinad sisseehitatud programmide abil, kuid seda piiratud mõttes - näiteks saab õmmelda kas numbreid või tähti.

Internetis on leitav erinevaid õmblusprogramme, mida on võimalik oma arvutisse tõmmata ja need aruvutipõhise masinaga ühendada kas programmi, ruuteri või mälupulga abil. Selleks aga tuleb teada, mida parasjagu otsid ja selle põhjal programm valida. 

Selleks, et innovaatiliste õmblusmasinate funktsioonidest rõõmu tunda, tuleks emsalt leida endale ka vastav õmblusmasin. Seejärel on võimalik soetada vastavad programmid arvuti abil vastavalt oma vajadustele ja soovidele. Kaup24 pakub selleks suurepärast valikut ja veel eriti soodsate hindadega - tutvu lähemalt meie valikuga ja ehk leiad endale sobiva.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?