Kasulikud nõuanded

Nõudepesumasina hooldus: vahendid ja soovitused

27.10.2020
naine võtab nõudepesumasinast nõusid välja

Olenemata sellest, kas nõudepesumasin on üle 5 aasta vana või ostsite selle vaid kuu aega tagasi, on korralik hooldus seadme pikaealisuse võti. Ja kuigi võib tunduda, et nõudepesumasinat pole tegelikult vaja pesta, sest see puhastub nõudepesemisel niikuinii, siis kogunenud mustus võib kahjustada nii nõude hügieeni, kui ka nõudepesumasinat ennast. Järgnevalt annamegi nõu, millised lihtsad harjumused igapäevases kasutuses võivad aidata nõudepesumasinal võimalikult puhtana püsida.

Nõudepesumasina puhastamine

Eksperdid soovitavad kolmeastmelist puhastamist ette võtta vähemalt kord kuus. See hoiab ära mikroobide, hallituse ja halva lõhna tekkimise.

1. Filtri puhastamine 

Peaaegu kõigil viimase 15 aasta jooksul valmistatud nõudepesumasinatel on sisseehitatud filter, mis takistab suuremate toidujääkide ja muude saasteainete otse torusse sisenemise. Seda filtrit tuleks puhastada üks kord kuus või isegi sagedamini, kui nõudepesumasinast levib ebameeldivat lõhna. Filter asub nõudepesumasina põhjas, enamasti on see väike silindrikujuline detail. Pöörake seda ja tõmmake välja. Loputage sooja veega ja eemaldage vajadusel mustus.

nõudepesumasina filtri regulaarne puhastamine on oluline

2. Detailide hooldus

Väga oluline on silmas pidada ka teisi probleemseid detaile. Pühkige nõudepesumasina sisemust niiske lapiga, kuna seintele koguneb samuti mustust. Pühkige sahtleid ja peske spetsiaalne tööriistakorv korralikult läbi. Viimane koht – düüsid. Nii nagu dušisegisti, ei saa ka nõudepesumasinas olevad düüsid lubjastumise korral oma tööd korralikult teha.

3. Puhastamine

Asetage väike tassitäis äädikat tühja nõudepesumasinasse. Käivitage kõrgeima temperatuuriga pikim pesuprogramm. Äädikas lahustab rasva, kõrvaldab ebameeldivad lõhnad ning ei ole nõudepesumasinale ohtlik. Kui masina põhjas on sete, siis lisage soodat ja käivitage kõrge temperatuuriga lühike programm.

naine puhastab nõudepesumasinat


Nõudepesumasina kasutamine

Korrektse kasutamise korral töötab nõudepesumasin palju sujuvamalt ja igakuine puhastamine on palju kiirem. Oleme koostanud 6 nõuannet nõudepesumasina hooldamiseks.

1. Eemaldage toidujäägid 

Keegi ei soovi nõusid enne nõudepesumasinasse panemist pesta, kuid ilma jääkide loputamiseta satuvad toidujäägid nõudepesumasina filtrisse, mis mõne aja pärast lihtsalt ummistub. Lisaks, kui asetate eriti määrdunud nõud kõige ülemisele riiulile, satuvad jäägid alumistel riiulitel olevatele nõudele.

2. Vältige ülekoormamist 

Muidugi soovime kõik nõud korraga puhtaks pesta, kuid kui nõud liiga üksteise otsa laduda või liiga väikesed vahed jätta, peseb masin neid halvasti ja mustus settib nõudepesumasina seintele ja filtrile. Tulemusena peate üle pesema nii nõud, kui masina enda.

nõud on korralikult nõudepesumasinasse laotud

3. Kuivatamine

Kui võtate nõud pärast pesu nõudepesumasinast välja ja sulgete seejärel masina ukse, siis teete väga suure vea. Masinasse jäänud vesi muutub happeliseks ning põhjustab ebameeldivat lõhna või isegi hallitust. Laske masinal peale pesu korralikult kuivada, hoides masina ust kergelt lahti.

nõudepesumasina kuivatavime peale nõude valjavõtmist

4. Spetsiaalsed vahendid

Nõudepesuvahendid võivad olla vedelad, pulbri- või tabletivormis. Ärge kunagi kasutage vahendeid, mis pole spetsiaalselt loodud nõudepesumasinate jaoks. Vastasel juhul võite masinat pöördumatult kahjustada.