Kasulikud nõuanded

Näo jumestuseks ettevalmistamine: mida on oluline teada?

Vaata kõiki näohooldustoodete pakkumisi
10.08.2020
näo jumestamiseks ettevalmistanud naine on valmis meikimisega alustama

Me kõik teame suurepäraselt, et kvaliteetne jumestus võimaldab luua tõelisi imesid – mõnikord ei pruugi oma nägu peeglist äragi tunda. Kuid selleks, et tulemus tõepoolest kõiki meie ootusi ületaks, pole olulised mitte üksnes oskused, vaid ka näonaha korralik ettevalmistus – see on suur osa õnnestumisest. Järgnevalt toomegi teieni mõned peamised sammud, mida enne jumestama asumist läbi viia – lisage need kindlasti oma ilurutiini.

Koorige nahk

Selleks, et jumestus näeks välja loomulik, on väga oluline, et nahk oleks võimalikult sile ja puhas. Kui te ka nägu regulaarselt ei koori, siis tasub seda teha siiski mõni päev enne pidulikku üritust. Koorimine eemaldab surnud naharakud, saate jätta hüvasti mustpeade, ummistunud pooride ja nahale jäänud mustusega – koorimine aitab kindlasti kaasa paremate tulemuste saavutamisele. Näonahka on väga mugav kodustes tingimustes koorida: peate vaid soetama oma nahatüübile kohandatud kvaliteetse näokoorija.

Enne meigi pealekandmist puhastage nahk põhjalikult

Jumestus püsib puhtal nahal palju kauem, mistõttu peaksite nahka vahetult enne protseduuri põhjalikult puhastama. Veest üksi sel juhul ei piisa – esmalt soovitatakse kasutada õrna puhastajat, näiteks mitsellaarvett. Mitsellaarvesi aitab eemaldada kogu mustuse ja meigijäägid. Seejärel võiksite kasutada toonikut – toonik tagab naha võimaliku puhtuse, valmistades seda samal ajal ette teiste kosmeetikatoodete jaoks.

mitsellaarvee pealekandmiseks kasutage vatipatju

Mitsellaarveed ja toonikud on sageli erinevate omadustega, mistõttu tuleks valida toode vastavalt oma nahatüübile. Kombineeritud naha korral on soovitatav kasutada tasakaalustavaid, niisutavaid ja värskendavaid tooteid, kuiva naha puhul sobivad kõige paremini niisutavad ja pehmendavad tooted ning tundlikule nahale rahustavad ja tasakaalustavad tooted. Rasusele nahale võiksite valida tooted, mis aitavad poore puhastada, baktereid hävitada ja liigset rasu vähendada.


Tagage naha õige niiskustase

Ehkki ülaltoodud toimingute järgimine võib tunduda juba piisav, on ka korralik niisutamine iga nahatüübi jaoks hädavajalik selleks, et jumestus võimalikult kaua veatuna püsiks. Tõsi, kõige sobivama niisutaja valik võib veidi varieeruda. Kuivale nahale valige tugevam näokreem, mis annaks nahale veelgi rohkem niiskust, samas kui rasusele nahale sobivad paremini erinevad niisutavad õlid. Veenduge, et valitud tooted imenduksid kiiresti ning lubage neil umbes 10 minutit mõjuda.

naha niisutamine pärast dušši näokreemide ja seerumitega enne meigi pealekandmist

Hellitage oma silmi ja huuli

Silmadele ja huultele pööratakse üsna harva tähelepanu, kuid ka need vajavad korralikku hoolt. Väsinud silmade vältimiseks on kõige parem kasutada eraldi niisutajaid – kasutage silmakreeme koos teiste igapäevaste kreemidega. Huuli tuleks aga lõhede tekkimise vältimiseks piisavalt niisutada. Selleks võib piisata palsamist, kuid kui soovite parimat tulemust, tasub ka huuli regulaarselt koorida. Huulekoorija toidab ja niisutab huuli ja eemaldab neile kogunenud surnud rakud – positiivne mõju kogu jumestusele.


Masseerige nahka õrnalt

Naha eelnev masseerimine suurendab selle ainevahetust ja nägu muutub värskemaks – tundub nagu oleksite sellele juba meigialuskreemi kandnud. Selleks tasub kasutada näomasseerijaid, kuid kui teil on piisavalt oskusi, võite ka ise nägu õrnalt masseerida.

näomassaaž enne meigi pealekandmist

Kasutage kindlasti meigialuskreemi

Kaugeltki kõik ei ole praimeri kasutamisega tuttavad, ent just selle tootega tuleks jumestamist alustada. Meigialuskreem toimib kaitsva barjäärina, et kaitsta nahka rasuseks muutumast. Lisaks täidavad mõned praimerid poore, varjavad punetusi või muid ebakorrapärasusi ja annavad nahale loomuliku kuma – see mõjutab suuresti lõpptulemust.