Kasulikud nõuanded

Naiste kingad ja jalanõud: 18 kõige populaarsemat stiili

Vaata kõiki naiste jalanõude pakkumisi
03.11.2020
naine valib kingi, mida kanda

Kas otsite mugavaid vabaajajalatseid või hoopis elegantseid kõrge kontsaga kingi? Millised on kõige populaarsemad naiste jalanõud, mille poolest need teineteisest erinevad ja milliseid riideid erinevate jalatsite juurde sobitada, sellest kõigest järgnevalt juttu teeme. Avastage stiil, mis sobib kõige paremini teie elustiiliga.

erinevad naiste jalanõud

Mugavad vabaaja-jalatsid

Chukka saapad (ingl k Chukka boots)

Madala kontsaga saapad, mis on valmistatud siledast või treitud nahast (seemisnahast). Kingapaelte jaoks on tavaliselt kaks või kolm auku. Tald on kummist, sile. Äärmiselt mugav valik vaba aja veetmiseks.

chukka stiilis naiste saapad

Millega neid sobitada?

Vabaaja pükste ja teksadega, laiema seeliku, pehme ja hubase kampsuni, sviitri või mantliga.

Chelsea saapad (ingl k Chelsea boots)

Tihedalt jala ümber kontsaga saapad. Saabastel on külgedel elastne riba ja ümar nina. Äärmiselt stiilne valik jahedate ilmade jaoks.

chelsea stiilis naiste saapad

Millega need sobivad?

Teksade, kampsuni, T-särgi ja särgi ning mantliga

Oxfordi kingad (ingl k Oxford shoes)

Klassikalised paeltega kingad, millel on ümar nina, madal konts või üldse ilma kontsata. Üsna kinnised, jalatsite keel peidab end peaaegu täielikult paelte alla.

oxford stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Liibuvate või boyfriend-stiilis teksadega, lühikeste pükste, lühikeste seelikute ja kleitidega.

Munga kingad (inglise keeles Monk shoes)

Tihedalt ümber jala ühe või kahe pandlaga paelteta kingad. Konts on madal, nina ümar, kergelt terava ninaga. Valmistatud nahast.

munaga stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Kitsaste teksade, T-särgi, nahktagiga.

Brogue-kingad (ingl k Brogue shoes)

Kinnised paeltega, madala kontsa, ümara, kergelt kitseneva ninaga kingad. Tavaliselt on need valmistatud kõvast nahast, kaunistatud esi- või küljeäärte ja dekoratiivsete aukudega. Keel peidab end peaaegu kingapaelte alla.

brogue stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Ideaalsed nii vaba aja veetmiseks kui pidulikuks kandmiseks. Sirge lõikega püksid, teksad, teksapüksid, kleidid, seelikud, kampsunid, nahktagid või vihmamantlid.

Loaferid (ingl k Loafers)

Ümara ninaga, kontsadeta jalanõud, tald on tavaliselt madal või täiesti sile. Kinga esiosa on kaunistatud luku või erinevate paeltega.

loafer stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Erineva pikkuse seelikute, kootud kleitide, pika kampsuni, teksade, klassikaliste või lühikeste pükstega.

Mokassiinid (ingl k Moccasins)

Kummitallaga hõlpsasti jalga käivad kinnised ja mugavad kingad. Valmistatud pehmest nahast. Klassikalistel mokassiinidel on kogu jalanõu ümber efektne õmblus ning jalalabal seotud lipsuke.

naiste mokassiinid

Millega need sobivad?

Teksade, lühikeste pükste, Capri-stiilis pükste, lühikeste pükste, T-särgi, tuunika, polosärgi, vihmamantli või pika kampsuniga.


 Matkasaapad (ingl k Hiking boots) 

Paeltega, kindla kontsaga saapad, mis toetavad jalga. Matkasaapad on valmistatud nahast või niiskuskindlast materjalist. Kingapaelte augud on tavaliselt metallist. Tald on mustriline. Mugavuse huvides kannavad paljud neid vabaajajalatsitena.

naiste matkasaapad

Millega need sobivad?

Erinevate vabaajarõivaste juurde. Kampsuni, sviitri, vabaaja- või teksasärgiga, spordipükste, teksade, vabaaja-jaki või mantliga.

Tossud (ingl k Sneakers)

Äärmiselt mugavad, kerged vabaajajalatsid. Kuigi spordijalatsid ei olnud varem kuigi maitsekas valik, siis võib tänasel päeval neid leida väga erinevates värvides, stiilis ja kõrgusega. Tossud on ilma igasuguse kahtluseta ühed kõige populaarsemad jalatsid.

naiste tossud

Millega need sobivad?

Kõikide vabaajarõivastega.


Poolsaapad (ingl k Ankle boots)

Veel ühed äärmiselt praktilised jalanõud – tihedalt jala ümber pahkluuni kontsaga saapad. Võivad olla pandla või luku või isegi paeltega. Poolsaabaste määratlus on tegelikult äärmiselt lai. Sinna alla kuuluvad palju teised stiilid nagu Chukka, Chelsea, erinevad saapad ja veel sarnast tüüpi kingad.

mustad kontsaga poolsaapad

Millega need sobivad?

Väga erinevate riietusstiilide juurde.