Kasulikud nõuanded

Naiste kingad ja jalanõud: 18 kõige populaarsemat stiili

Vaata kõiki naiste jalanõude pakkumisi
21.02.2024
naine valib kingi, mida kanda

Kas otsite mugavaid vabaajajalatseid või hoopis elegantseid kõrge kontsaga kingi? Millised on kõige populaarsemad naiste jalanõud, mille poolest need teineteisest erinevad ja milliseid riideid erinevate jalatsite juurde sobitada, sellest kõigest järgnevalt juttu teeme. Avastage stiil, mis sobib kõige paremini teie elustiiliga.

erinevad naiste jalanõud

Mugavad vabaaja-jalatsid

Chukka saapad (ingl k Chukka boots)

Madala kontsaga saapad, mis on valmistatud siledast või treitud nahast (seemisnahast). Kingapaelte jaoks on tavaliselt kaks või kolm auku. Tald on kummist, sile. Äärmiselt mugav valik vaba aja veetmiseks.

chukka stiilis naiste saapad

Millega neid sobitada?

Vabaaja pükste ja teksadega, laiema seeliku, pehme ja hubase kampsuni, sviitri või mantliga.

Chelsea saapad (ingl k Chelsea boots)

Tihedalt jala ümber kontsaga saapad. Saabastel on külgedel elastne riba ja ümar nina. Äärmiselt stiilne valik jahedate ilmade jaoks.

chelsea stiilis naiste saapad

Millega need sobivad?

Teksade, kampsuni, T-särgi ja särgi ning mantliga

Oxfordi kingad (ingl k Oxford shoes)

Klassikalised paeltega kingad, millel on ümar nina, madal konts või üldse ilma kontsata. Üsna kinnised, jalatsite keel peidab end peaaegu täielikult paelte alla.

oxford stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Liibuvate või boyfriend-stiilis teksadega, lühikeste pükste, lühikeste seelikute ja kleitidega.

Munga kingad (inglise keeles Monk shoes)

Tihedalt ümber jala ühe või kahe pandlaga paelteta kingad. Konts on madal, nina ümar, kergelt terava ninaga. Valmistatud nahast.

munaga stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Kitsaste teksade, T-särgi, nahktagiga.

Brogue-kingad (ingl k Brogue shoes)

Kinnised paeltega, madala kontsa, ümara, kergelt kitseneva ninaga kingad. Tavaliselt on need valmistatud kõvast nahast, kaunistatud esi- või küljeäärte ja dekoratiivsete aukudega. Keel peidab end peaaegu kingapaelte alla.

brogue stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Ideaalsed nii vaba aja veetmiseks kui pidulikuks kandmiseks. Sirge lõikega püksid, teksad, teksapüksid, kleidid, seelikud, kampsunid, nahktagid või vihmamantlid.

Loaferid (ingl k Loafers)

Ümara ninaga, kontsadeta jalanõud, tald on tavaliselt madal või täiesti sile. Kinga esiosa on kaunistatud luku või erinevate paeltega.

loafer stiilis naiste kingad

Millega need sobivad?

Erineva pikkuse seelikute, kootud kleitide, pika kampsuni, teksade, klassikaliste või lühikeste pükstega.

Mokassiinid (ingl k Moccasins)

Kummitallaga hõlpsasti jalga käivad kinnised ja mugavad kingad. Valmistatud pehmest nahast. Klassikalistel mokassiinidel on kogu jalanõu ümber efektne õmblus ning jalalabal seotud lipsuke.

naiste mokassiinid

Millega need sobivad?

Teksade, lühikeste pükste, Capri-stiilis pükste, lühikeste pükste, T-särgi, tuunika, polosärgi, vihmamantli või pika kampsuniga.


 Matkasaapad (ingl k Hiking boots) 

Paeltega, kindla kontsaga saapad, mis toetavad jalga. Matkasaapad on valmistatud nahast või niiskuskindlast materjalist. Kingapaelte augud on tavaliselt metallist. Tald on mustriline. Mugavuse huvides kannavad paljud neid vabaajajalatsitena.

naiste matkasaapad

Millega need sobivad?

Erinevate vabaajarõivaste juurde. Kampsuni, sviitri, vabaaja- või teksasärgiga, spordipükste, teksade, vabaaja-jaki või mantliga.

Tossud (ingl k Sneakers)

Äärmiselt mugavad, kerged vabaajajalatsid. Kuigi spordijalatsid ei olnud varem kuigi maitsekas valik, siis võib tänasel päeval neid leida väga erinevates värvides, stiilis ja kõrgusega. Tossud on ilma igasuguse kahtluseta ühed kõige populaarsemad jalatsid.

naiste tossud

Millega need sobivad?

Kõikide vabaajarõivastega.


Poolsaapad (ingl k Ankle boots)

Veel ühed äärmiselt praktilised jalanõud – tihedalt jala ümber pahkluuni kontsaga saapad. Võivad olla pandla või luku või isegi paeltega. Poolsaabaste määratlus on tegelikult äärmiselt lai. Sinna alla kuuluvad palju teised stiilid nagu Chukka, Chelsea, erinevad saapad ja veel sarnast tüüpi kingad.

mustad kontsaga poolsaapad

Millega need sobivad?

Väga erinevate riietusstiilide juurde.

Kõrged saapad (ingl k Knee High Boots)

Kõige suurema valikuga saapad. Need võivad olla nii platvormid, madalad või kõrged, naturaalsest või kunstnahast.

hallid ülepõlve saapad

Millega need sobivad?

Liibuvate pükste ja teksadega, erineva pikkusega kleitidega, keskmise pikkusega mantlitega, pika kampsuni, kõrge kaelusega pluusidega.


Elegantsed kingad

Kõrged kontsad (ingl k Stilettos)

Nende kingade peamiseks eripäraks on äärmiselt terav konts, mille kõrgus võib olla 10–25 cm. Tavaliselt on need valmistatud nahast. Stilettod muudavad jala visuaalselt peenemaks ja elegantsemaks.

valged kuldse kõrge kontsaga kingad

Millega need sobivad?

Naiselike kleitide, seelikute ja pidulike pükstega.

Kontsakingad (ingl k Pumps)

Klassikalised keskmise kontsaga kingad, kinnised, ilma dekoratiivsete detailideta. Lühike, ümar või kergelt kitsenev nina. Kõrged kontsad jagunevad veel ka kõrgemateks kontsadeks (ingl k High heels), tavaliselt on nende esiosa ülimalt terav ja konts võib olla kuni 25 cm ja madalateks kontsadeks (ingl k Kitten heels), mille konts on vaid 2–3 cm.

punased klassikalised kontsakingad

Millega need sobivad?

Pükste, kleitide ja seelikutega.

Mary Jane stiilis kingad (ingl k Mary Jane)

Ümara, kinnise ninaga, kontsaga kingad, mida on väga erineva kõrgusega. Peamiseks eristavaks omaduseks on ümber jala kinnituv rihm. Valmistatud nii nahast kui ka kangast.

mary jane stiilis kontsakingad

Millega need sobivad?

Erinevas stiilis kleitide ja seelikutega.

Suvehõngulised kingad

Muula-stiilis kingad (ingl k Mules)

Avatud kanna ja kinnise esiosaga kingad. Võivad olla nii kontsa kui ka täiesti lameda tallaga. Äärmiselt mugav ja elegantne valik.

muula-stiilis pruunid suvekingad

Millega need sobivad?

Kõigi suveriiete juurde.

Sandaalid (ingl k Sandals)

Lahtised jalanõud. Neid võib olla nii erineva kõrguse kontsaga kui täiesti madalaid. Valmistatud erinevatest materjalidest, tihti nahast. Võivad olla paelte, pannalde, või krõpsudega – võimalusi on tõesti palju.

mustad naiste suve sandaalid

Millega need sobivad?

Ideaalsed kõikide suveriiete juurde.


Baleriinad (inglise Ballerinas)

Madala kontsa ja ümara või kitseneva ninaga. Mõni mudel on kaunistatud ka naiseliku lipsukesega. Ilus ja praktiline valik igapäevasteks kingadeks.

beezid baleriinad

Millega need sobivad?

T-särgi ja lühikeste pükste, mis tahes stiilis teksade, suvekleidi, seeliku ja piduliku riietuse juurde.

Espadrillid (inglise Espadrilles)

Äärmiselt kerged kangast jalanõud, millel on džuudist tald. Espadrillid võivad olla nii platvormid, madalad vabaaja-jalanõud kui ka rohkete paeltega sandaalid.

roosad lipsuga naiste espadrillid

Millega need sobivad?

Kergete suvekleitide, lühikeste pükste, pika seeliku, lühikeste pükste, lahtise tuunikaga.

Jalanõusid valides arvestage esmajoones mugavusega. Ebamugavaid jalanõusid kandes ei näe ka kõige kaunim kostüüm teie seljas kuigi efektne välja. Ebamugavates jalatsites liikudes on kõnnakust kohe näha, et kingad valmistavad kandjale ebamugavust. Kindlasti valige jalanõud, mis sobivad teie elustiiliga, milles tunnete end mugavalt ja mis sobivad teie jalgadele. Mõni väga kitsa jalaga inimene ei saa kanda kõrge kontsaga kingi, laiade jalgade puhul ei istu aga kitsad saapad kuigi mugavalt.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?