Kasulikud nõuanded

Mänguarvuti: millist valida?

Vaata kõiki pakkumisi
09.05.2018
mänguri arvuti

Kaasaegsed arvutimängud rõõmustavad oma erakordse graafika ja tehnika poolest. See on ühtlasi põhjuseks, miks virtuaalse meelelahutuse huvilised regulaarselt värskendavad oma arvuti erinevaid komponente või isegi ostavad uusi seadmeid.

Loomulikult saab paljusid mänge mängida keskmise suurusega arvutis, kuid siis võid tunda voolavuse, detailide ja täiusliku graafika puudulikkust. Seetõttu on tõelised mängurid valmis kulutama väga suurel hulgal raha, et mängida kvaliteetselt.

Kahjuks on arvutimängudega veel üks probleem - igal aastal ilmuvad uued, tugevamad ja keerukamad mängud, mille puhul olemasolevad arvutikomponendid ei suuda soovitud kvaliteeti tagada. Selle tulemusena peavad mängijad pidevalt oma seadmeid uuendama: ostma uue videokaardi, protsessori, RAM-i või isegi emaplaadi. Millist mänguarvutit valida?

Täieliku mängukomplekti saavutamiseks peaksid mõtlema piisavalt suurele ruumile, tugevatele energiaallikatele ja tõhusale jahutusele - kõigeks selleks kulub palju raha. Kuid see ei tähenda, et peaksid mänguarvutile kulutama 1300-2300 eurot, sest ka odavamad üksused võivad pakkuda kvaliteetset meelelahutust.

Laua- või sülearvuti?

Neil, kes just oma mänguseiklusi alustavad, on palju küsimusi. Üks kõige tavalisemaid neist on: milline arvuti valida - laua- või sülearvuti. Loomulikult pead kõigepealt endalt küsima, kuidas oma arvutit kasutad. Tavaline mängimiseks mõeldud sülearvuti on väga kallis ja sama raha eest saad soetada parema varustusega lauaarvuti. Seega, kui Sa oma arvutit ei liiguta ega kasuta näiteks reisides (mänguarvutid on suured ja rasked), on parem valida traditsiooniline lahendus.Mis on midi tower?

Midi- tower on keskmise suurusega arvuti ümbris. Selles korpuses on 3 kuni 4 suurt ketast ja 2 väikest ketast. Midi- tower on kõige levinum ümbrise tüüp. See ühendab funktsionaalsuse ja taskukohasuse paljude kasutajate jaoks. Midi- tower on kompromiss big tower-i ja mini tower-i vahel.

Mängimiseks mõeldud lauaarvuti eelised ja puudused

Eelised Puudused
 • suhteliselt odav
 • lihtne uuendada
 • sarnase hinna eest saad ehitada produktiivse seadme
 • võimalus välja arendada kõrgtehnoloogilisi seadmeid
 • mobiilsuse puudumine
 • võtab rohkem ruumi

Mängimiseks mõeldud sülearvuti eelised ja puudused

Eelised Puudused
 • mobiilne
 • hõivab vähe ruumi
 • vähene täiustamise võimalus (komponente, näiteks protsessorit, emaplaati või graafikakaarti, on raske asendada)
 • madalam jõudlus kui sama hinnaga lauaarvutil

Komponendid

Videokaart

Ilma selleta ei oleks võimalik mängida ühtegi mängu. Lisaks vastutab see pildi loomise ja kuvamise eest. Mängukomplektide puhul tuleb integreeritud kaartist loobuda ja investeerida välistesse graafilistesse videokaartidesse. Praegu pakuvad videokaarte kaks tootjat:

 • nVidia
 • AMD

Mõlemal neist on oma poolehoidjad ja vastased, kuigi nVidia mudelid on populaarsemad. Valides konkreetse mudeli, pead kõigepealt kontrollima mitte ainult spetsifikatsiooni, vaid ka arvustusi ja tegevustabeleid, mis illustreerivad erinevate mängusüsteemide toimimist. Lisaks sellele tuleb pöörata tähelepanu:

 • Võimalusele kasutada mitut monitori - enamik arenenud mängijaid ja arvutimängude entusiaste otsustavad kasutada kolme monitori, mis annavad suurema reaalsuse ja suurepärase kogemuse. Mitut monitori toetavate videokaartide valimise juhend on esitatud eraldi artiklis.
 • Videoväljundite arvule - vähemalt kahe arvuti korral peaksid kontrollima, kui palju toetab olemasolev kaart. See hoiab ära monitori ühendamiseks täiendavate adapterite ostmise. Ühenduskomplekt sisaldab: DVI, HDMI, DisplayPort.
 • Tehnoloogia järelevalvele CrossFire või SLI - Mõned mängijad otsustavad, et neil on kaks (või enam) sama videokaardikasutajat. Võimsuse täieliku ärakasutamise ja sujuva koostöö tagamiseks on kõige parem otsida ülaltoodud tehnoloogiaid toetavaid mudeleid.
 • Nimele - nVidia lisab näiteks X-tähe tõhusaks mängimiseks mõeldud kaartide nimele. Näiteks GeForce GTX- selliseid mudeleid tasub otsida. AMD on samuti hakanud sarnaseid tavasid kasutama viimastes Radeon R7 ja R9 seeriates, kus nime lõpus ilmub täht X.