Kasulikud nõuanded

Millised mööblimaterjalid kestavad vannitoas kauem?

Vaata kõiki vannitoakappide pakkumisi
28.01.2020
stiilne vannituba

Vannituba on kodus üks olulisemaid ruume ja olgugi et, tegemist on üsna pisikese ruumiga, on selle sisustamine parajalt kulukas ettevõtmine. Pesemisruum ei ole seega kindlasti koht, mida iga paari aasta tagant remontida ja uuesti möbleerida. 

Korralik küte ja ventilatsioon tagavad küll õhuringluse ja pindadele kondenseeruva niiskuse kiire aurustumise, kuid vaatamata sellele, on vannitoa näol tegu elamise kõige keerulisema tsooniga, kus tuleb arvestada pideva niiskuse ja temperatuuri muutustega. Kõik need asjaolud mõjutavad ka vannitoa sisustust. Eriti tuntavalt neid mööbliesemeid, mis pidevalt märjaks saavad. Seetõttu on oluline, et niiskesse keskkonda valitud mööbliesemed peaksid komplitseeritud oludes hästi vastu. On mööblimaterjalid, mille eluiga jääb niisketes tingimustes üürikeseks ja on materjalid, mis kestavad kauem - millised need on?

PVC-plastik 

PVC ehk spetsiaalne plastik on vannituppa kõige etem valik - see on äärmiselt niiskuskindel materjal, mis saab suurepäraselt hakkama nii kõrge õhuniiskuse kui ka otsese märjaks saamisega. PVC plussiks on ka asjaolu, et sellest materjalist mööblit on lihtne hooldada. Kappide korrashoiuks piisab vaid lapiga üle tõmbamiseks. PVC kasuks kõneleb ka hind: plastikust vannitoa mööbel on reeglina üks soodsamaid.

Klaas 

Klaasist ei valmistata vannitoamööblit tervenisti, küll aga kasutatakse klaaselemente teatud mööbliosades nagu näiteks valamukapi pealne, riiulid ja vannitoakappide uksed. Karastatud klaas on tugev ja töökindel ning talub hästi temperatuuri kõikumist kui ka vahetut kokkupuudet veega. Valides vannituppa või duširuumi osaliselt klaasist mööbli, tasub pöörata tähelepanu klaaspaneeli kinnitustarvikutele - need peavad olema roostekindlad.

Erinevad kivid

Kivi on luksusliku väljanägemisega ja äärmiselt pikaealine materjal. Vannitubades kasutatakse kivi eeskätt horisontaalpinnal, otsast lõpuni kivist tehtud vannitoamööbel ei ole Eestis kuigi levinud.

Looduslikust marmorist, graniidist või kvartskivist töötasapind ja küljepaneelid on sisuliselt eluaegsed ning neid on ka lihtne hooldada, kuna kuivanud veeplekke pole peaaegu nähagi. Seetõttu on kivi paslik kasutada ka näiteks sisseehitatud vanni ääres. Eriti luksuslikult mõjub marmoriga ümbritsetud vann!


Niiskuskindel puitlaastplaat

Kes soovib pesuruumis näha puitu, sel tasub eelistada puitlaastplaadist mööblit täispuidust mööblile. Tootearendus on teinud sedavõrd tubli arenguhüppe, et komposiitne puitlaast- ehk melamiinplaat on üks levinumaid valamu- ja seinakappide materjale mitte ainult oma suurepärase töödeldavuse, vaid ka hea vastupidavuse poolest. Tähtis on jälgida nii toote karkassi kui ka selle välispinna omadusi: kapi konstruktsioon peab olema valmistatud niiskuskindlast puitlaastplaadist ja välispaneelid lamineeritud lisaks vetthülgava kaitsevahendiga, milleks võib olla näiteks ilus puidumustriline plastikust dekoor. 


Betoonist mööbel

Betoonist valatud valamu, töötasapind ja riiul ühes samas võtmes dušiala või vanniga moodustavad stiilse terviku. Lõpptulemus sõltub palju ka teostusest, mis peab olema ülimalt kvaliteetne. Betoon talub hästi niiskust ja pidev kokkupuude veega ei tee sellele midagi. Samas on selge, et sisetingimustesse ei sobib päris igasugune betoonsegu ning oluline on ka see, et betoonist mööbli valmistamisel oleks tagatud ka ventileerimine.

Eesti vannitubades ei ole betoonlahendused kuigi tavapärased isegi siis, kui tegemist on funkstiilis betoonhoonega. 

Üle plaaditud mööbel

Üks võimalusi vannitoamööblit märgumise eest kaitsta, on katta mööbel keraamiliste plaatidega. Seinale plaaditud peegel või plaatidega ümbritsetud vann on üsna tavapärased. Päris palju praktiseeritakse plaatimist ka valamu alla jääval pinnal, aga täpselt samal viisil saab niiskuse eest kaitsta ka kappide külgpaneele, mis kipuvad märjaks saama, ja ka seinariiuleid, mille peal hoitakse märgi pesemisvahendeid. Üle plaatimine tõstab tublisti vannitoamööbli eluiga ning seob interjööri harmooniliseks tervikuks.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang