Villeroy & Boch, Iittala, Fiskars, Brabantia ja paljud teised! Populaarseimad kodusisutusbrändid kuni -30%!

Kasulikud nõuanded

Milline puulõhkumismasin valida?

Vaata kõiki puulõhkumismasinate pakkumisi
30.04.2020
puude lõhkumine puulõhkumismasina abil

Küttepuude lõhkumine nõuab palju vaeva ja väärtuslikku aega, kuid ilma selleta ei saa paljud perenaised-peremehed kuidagi hakkama. Kui soovite puude lõhkumise enda jaoks hoopis mugavamaks muuta, tasub mõelda korraliku puiduhakkuri muretsemisele. Need seadmed võimaldavad teil tõhusamalt ja ohutumalt lõhkuda ka suuremaid küttepuid – ülesanne, mis nõuaks muidu märkimisväärselt enam füüsilist pingutust. Kui olete otsustanud oma majapidamisse puiduhakkur soetada, tasub tutvust teha nende laia valikuga – kaaluda tasub kõige olulisemaid kriteeriume.

Puulõhkumismasina tüüp

Puulõhkumismasinad kasutavad erinevaid energiaallikaid. Mõned nende omadused sõltuvad ka järgmistest aspektidest:

Elektrilised

Seda tüüpi puiduhakkur töötab vaiksemalt ja puhtamalt – seda on võimalik ohutult kasutada ka siseruumides. Sellegipoolest piirab töid seadme juhe ning oluline on pistikupesa lähedus. Elektrilisi seadmeid on jällegi lihtsam hooldada, kuna puudub vajadus süüteküünlaid või määrdeid vahetada. Lisaks on elektrilised seadmed soodsama hinnaga, kuid oma võimsuse poolest pole elektriline seade bensiinimootoriga siiski võrreldav.


Bensiiniga seadmed

Kütusega toimivad puulõhkumismasinad on palju võimsamad ja tõhusamad, isegi suuremate koormate korral kulgeb töö ääretult ruttu. Seda tüüpi seadmeid on võimalik kõikjal kasutada. Ainsaks miinuseks on seadme krõbedam hind ning regulaarne süüteküünalde ja määrete vahetamine. Tuleb arvestada, et kütusega masinad on mürarikkamad ja eraldavad töötamisel gaasi.

Raiumise võimalused

Veendumaks puulõhkumismasina sobilikkuses, peaksite arvestama selle töövõimalustega:

  • Survejõud. Sellest aspektist sõltub puude paksus, mida seade suudab tõhusalt lõhkuda. Mida suurem survejõud, seda paksemaid ja raskemaid palke on võimalik tükeldada.
  • Võimsus. Parameeter, mis on samuti otseselt seotud tükeldamise võimalustega – mida võimsam seade, seda kõvemat puitu on võimalik tükeldada.
  • Tükeldatava puidu pikkus ja läbimõõt. Igal üksusel on maksimaalsed palgimõõdud – veenduge, et valite enda jaoks sobilike mõõtmetega seadme. 
  • Seadme kuju. See võib olla horisontaalne või vertikaalne. Nüanss, mis määrab hakkuri kuju ja tükeldamise suuna – kas palki lõigatakse horisontaalselt või ülalt alla. Tõsi, vertikaalsetel seadmetel on sagedamini spetsiaalsed klambrid, mis võimaldavad lõigata puitu ka diagonaalselt või väga õhukeselt. Lisaks on võimalik reguleerida tükeldamise kõrgust.

Veel olulisi parameetreid

Lisaks tuleks arvestada järgmiste omadustega:

  • Kaal. Aspekt, mis on väga asjakohane, kui liigutate seadet sageli ühest asukohast teise. Sellisel juhul tasub eelistada kergemaid ja ratastega varustatud mudeleid.
  • Mõõtmed. Selle nüansiga tuleks arvestada, kui teil on seadme kasutamiseks või hoiustamiseks piiratud ruum. Sel juhul tasub mõelda vertikaalse seadme soetamisele, kuna seda tüüpi seade nõuab vähem põrandapinda.
  • Komplekt. Koos hakkuriga võivad kaasas olla ka sellised tarvikud nagu alus, ristkiil või poolitusrist. Need võivad mõjutada ka lõpphinda, mistõttu tuleks hinnata nende vajalikkust.

Kui olete kõik ülaltoodud aspektid enda jaoks selgeks mõelnud, muutub sobiva seadme leidmine tunduvalt hõlpsamaks. Kvaliteetse ja funktsionaalse seadme olemasolul võite igaveseks unustada küttepuude tüütu lõhkumise!

Klientidele meeldib see postitus

3.7/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?