Kasulikud nõuanded

Miks kasutada silmaümbrusmaske?

Vaata kõiki silmamaskide pakkumisi
30.06.2020
naine kasutab hommikul silmaaluseid valgendavaid silmamaske

Pole mingi saladus, et näonaha laitmatu seisund aitab märkimisväärselt kaasa meie nooruslikule välimusele. Sama kehtib ka silmade kohta – öeldakse, et just see näo piirkond reedab meie tegeliku vanuse. Ning just sel põhjusel on eriti oluline pöörata piisavalt tähelepanu silmaümbruse naha hooldamisele. Üheks suurepäraseks võimaluseks on regulaarne silmamaskide kasutamine. Seekord räägime nende kasulikkusest ja sellest, kuidas neid endale valida.

Miks on tähtis silmaümbruse naha eest hoolitseda?

Esmalt tuleb mainida, et see näopiirkond on äärmiselt õhukese nahaga, mistõttu mõjutavad negatiivsed keskkonnategurid seda kõige enam. Olukorda ei paranda ka asjaolu, et silmade ümbruse nahk on väga kuiv: seetõttu tekivad sinna kortsukesed ning silmade nahk muutub vähem elastseks. Lisaks kõigele taluvad silmad suurt koormust – meie kahjulikud harjumused, päikesevalgus, sagedane arvuti- või telefoniekraani vaatamine, ebakorrektne jumestuse eemaldamine jms. Ning just seetõttu on ääretult oluline pöörata silmaümbrusnaha hooldusele suurt tähelepanu.

Silmaümbrusmaskide kasulikkus

Spetsiaalsed silmahooldustooted aitavad silmade ümbrust kaitsta – silmade ümbruse õhukese naha tõttu ei soovitata neis piirkondades kasutada isegi tavalisi näokreeme. Lisaks on silmamaskid suurepärased vahendid mitmesuguste kosmeetiliste defektide, nagu tumedad silmaalused, peened kortsud või tursed, vastu võitlemiseks. Regulaarne maskitamine kiirendab naha ainevahetust, mis hoiab naha elastsena ja aeglustab oluliselt vananemisilminguid. Need, kes on kord silmaümbrusmaske kasutanud, soovitavad neid suure tõenäosusega kõigile.


Kvaliteetsetes silmaümbrusmaskides domineerivad taimsed koostisosad, mis takistavad vedelike kogunemist ja vastupidi, muudavad naha niisutatuks. Selle tulemusena on meil võimalik nautida värskemat, uuenenud ja märgatavalt nooremat nahka, mis lisab enesekindlust. Ehkki silmaümbrusmaske on soovitatav kombineerida silmakreemiga, tuleks silmakreeme kasutada igapäevaselt. Kvaliteetne mask tagab väga kiire niisutava, jahutava, rahustava või isegi põletikuvastase toime. Maski tasuks kasutada 1–2 korda nädalas: protseduur ei võta kaua aega, kuid tulemused on ilmsed.

Milline silmamask valida?

Hetkel on valikus väga suur hulk eritoimelisi silmamaske, mistõttu tuleb teil mõelda, milliseid tulemusi soovite saavutada. Kui soovite nahka lihtsalt niisutada, lõdvestada või elustada, sobib praktiliselt iga toode. Konkreetsete probleemide ilmnemisel tuleks süveneda koostisosadesse ning välja selgitada, milline toimeaine millekski kasulik on. Järgnevalt mõned kõige populaarsemad valikud:

  • Kortsudevastased silmamaskid on sageli rikastatud kollageeni, peptiidide ja antioksüdantidega.