Kasulikud nõuanded

Mikrolaineahju puhastamine: mida proovida?

Vaata kõiki pakkumisi
11.11.2019
naine puhastab mikrolaineahju

Mikrolaineahju puhastamine on vältimatu töö, mis nõuab sageli palju pingutusi. Üleküpsetatud toit, puhastamata plekid ja mõnikord ebameeldivad lõhnad võivad probleeme põhjustada, kuid mitte siis, kui proovite paar lihtsat, kuid tõhusat nippi, mida seekord teiega jagame. Mikrolaineahju puhastamise peale mõtlemine ei võta kaua aega - leiate oma köögist kõik sobivad vahendid!


Kuidas puhastada mikrolaineahju sisemust?

Selle seadme sisemuse puhastamine on alati kõige raskem - proovige ühte järgmistest meetoditest, kui tavaline mikrolaineahju puhastusvahend ei suuda plekke eemaldada.

Mikrolaineahju puhastamine äädikaga

Selle puhastamise jaoks vajate:

- sügavam, ahjus kasutatav nõu;
- 2 supilusikatäit äädikat;
- klaas vett;
- kuiva lappi.

Tehke vajalikud sammud, toimides järgmiselt.

  1. Valage kaussi vesi, äädikas ja segage hästi.
  2. Valige mikrolaineahju maksimaalne võimsus ja hoidke nõud umbes 5 minutit. Sõltuvalt seadmest võib mõnikord piisata lühemast perioodist, seetõttu on soovitatav seda olukorda esmakordselt jälgida. Teie eesmärk - aur siseseintel.
  3. Kui seade lülitub välja, ärge tehke midagi umbes 15-30 minutit - laske kogu mustusel seintelt välja tulla. Pärast seda perioodi eemaldage kuum nõu ettevaatlikult.
  4. Võtke kuiv lapp või käsn ja puhastage seadme sisemus põhjalikult - ka kõige plekilisemaid kohti on nüüd lihtne puhastada!

Mikrolaineahju puhastamine sidruniga

Selle meetodi jaoks on vaja:

- mikrolaineahjusõbralik nõu;
-  
1 sidrun;
-  v
esi;
-  l
app.

Puhastuse protseduur:

  1. Valage vesi valitud nõusse (täitke see peaaegu pooleni), lõigake sidrun pooleks ja pigistage selle mahl samasse kaussi ja lisage ülejäänud sidrun.
  2. Maksimaalses režiimis kuumutage nõud umbes kolm minutit ja laske sellel pool tundi seista.
  3. Pärast nõu ettevaatlikku eemaldamist, võtke kuiv lapp ja alustage tööd. Kui kogu mustust ei saa sel viisil puhastada, tuleb lappi leotada samas segus - siis saate neist kindlasti lahti.

Mikrolaineahju puhastamine soodaga

Soodat kasutatakse tavaliselt siis, kui on vaja tegeleda tüütute mikrolaineahju aroomidega - peate vaid avama pakendi seadme sees terveks ööks. Soodat saab aga kasutada ka tõhusa puhastusvahendina.

Selle jaoks vajate:

4 supilusikatäit söögisoodat;
- 1,25 liitrit vett;
- kahte nõud (üks peab sobima kuumutamiseks);
- pool klaasi äädikat;
- seepi;
- käsna.

Järgige neid samme:

  1. Segage söögisooda liitri veega, kuni sooda on täielikult lahustunud. Kastke käsn sellesse segusse ja puhastage mikrolaineahju sisemus põhjalikult.
  2. Teises nõus segage võrdsetes osades äädikas ja vesi. Pange see mikrolaineahju, hoidke seda täisvõimsusel 3–5 minutit ja jätke 10 minutiks seisma.
  3. Eemaldage nii nõu kui ka muud ahjust eemaldatavad osad ja puhastage seda sooja seebiveega, kuni soodat enam ei ole.

Kuidas mikrolaineahju väliskülge puhastada?

Ehkki enamikke keerukamaid meetodeid ahju väliskülje puhastamiseks sageli ei vajata, võite proovida mõnda muud ootamatut meetodit, mis annab ukseklaasile palju rohkem sära. Te ei vaja ka spetsiaalseid puhastusvahendeid - piisab tavalisest piiritusest. Kandke väike kogus mikrokiudlapile, puhastage seadme kogu välispind ja nautige täiuslikku läiget!

Nende meetodite abil saate nautida kerge vaevaga ja puhast mikrolaineahju. Kuid ärge oodake, kuni toidujäägid seinte külge kleepuvad ja ukse avamisel teid ebameeldiv aroom ootab - kui seda regulaarselt puhastada, ei pea te kunagi drastilisi meetmeid võtma.

Kuidas hindate seda postitust?