Kasulikud nõuanded

Mida on vaja teada söögilaua ja toolide valimisel?

Vaata kõiki pakkumisi
29.03.2019
mööbel kööki

Söögituba saab sageli pere või sõprade kogunemispaigaks, kus soovitakse lõõgastuda ja lõbutseda, seega tuleks selle toa laud ja toolid valida suure vastutusega - suur edu sõltub sellest mööblist. Otsuse tegemise lihtsustamiseks tuleks kõigepealt kaaluda mõningaid olulisi aspekte, mida me seekord arutame.

Alustage söögilauast

Võime eksimatult tunnistada, et söögilaua ost on oluline (ja kõige suurem)  – kui ostate seda mööblieset esmakordselt, muutub sobivate toolidega kohandamine palju lihtsamaks. Soovitame teile kaaluda järgmiseid aspekte:


Suurus. See aspekt sõltub sellest, kui palju inimesi istuvad tavaliselt laua taga ja kui palju vaba ruumi toas on. Kui te saate seda endale lubada, peaksite valima suurema laua – kui Te arvate, et istute selle taga harva, siis hiljem situatsiooni muutudes võite oma otsust kahetseda. Tänapäeval pööratakse üha enam tähelepanu pikendatavatele söögilaudadele: need ei võta palju ruumi, kuid neid saab igal ajal kohandada vastavalt koosviibimiste suurusele.

Kuju. Sellest nüansist sõltuvad selle mööbli tegelikud omadused ja kohandamise võimalused:

  • Ruudukujuline söögilaud on eriti sobivad ruudukujuliste ruumide jaoks, kuid neid ei soovitata kitsaste ruumide jaoks. Seda tüüpi lauad on kõige tõenäolisemalt lahtitõmmatavad ja muudetavad ristkülikukujulisteks laudadeks, kuid kui laual seda funktsiooni ei ole, peaksite teadma, et siis mahub mugavalt istuma laua taha väike grupp külalisi.
  • Ristkülikukujuline söögilaud on kõige tavalisem valik, mis toimib hästi sama kujuga ruumidega. Vajadusel võib sellise laua taha alati istutada rohkem inimesi ning külalised ei tohiks mugavuse pärast kaevelda.
  • Ovaalne söögilaud on sarnaste eelistega ristkülikukujulistele laudadele, kuid ümarate nurkade tõttu tunduvad nad veidi väiksemad - see eelis on kasulik väiksemates ruumides. Selline laud mahutab piisavalt inimesi ja tänu "tänulikule" vormile saate seda kergesti kohandada kitsamasse või väiksemasse ruumi.
  • Ümar söögilaud võimaldavad teil luua sõbraliku ja lähema keskkonna, kuna näeme kõiki vestluses osalejaid. Kuid seda efekti saab nautida ainult siis, kui laud on mõeldud väikestele gruppidele - kui selle mõõdud on suuremad, siis see mööbliese hõivab liiga palju ruumi ja seal istudes on raske üksteisega rääkida.

Disain. Söögilaua stiil tuleks kombineerida selles ruumis asuvate teiste mööbliesemete ja domineerivate toonidega. Kui ruum ei ole väga suur, on soovitatav valida neutraalsemad, vähem tähelepanu tõmbavad värvid ja mööbliesemed. Kui aga see soovitus ei ole Teile asjakohane, võite valida ka julgemaid värvitoone. Selles küsimuses ei ole rangeid reegleid, nii et Te ei eksi ja võite neid julgelt proovida!

Hea tava on, et söögilaual ja köögi töötasapinnal on tonaalselt midagi ühist. Või siis kasvõi läbivalt samas stiilis muster. Loomulikult võiks ka iga köögikapp omada stiililt midagi ülejäänud ansambliga sobivat.

Kuidas valida söögilaua toolid?

Kui Teil on ettekujutus oma söögilauast, siis pöörake tähelepanu müügil olevatele söögitoa mööbli komplektidele, nii ei pea Te muretsema söögilauaga sobivate toolide pärast. Siiski, kui soovite rohkem individuaalsust, peaksite söögitoolide valimisel kaaluma neid nüansse.


Mõõdud. Selleks, et toolid sobiksid söögituppa ideaalselt, peate natuke arvutama. Te peaksite hindama, kas istme kõrgus on laua kõrgusega sobiv, uurige, kas saate selle tooliga laua taga mugavalt istuda, ja muidugi arvutama, kui palju toole üksteise kõrvale mahub.

Kõigi nende arvutustega saate väga selgelt teada, millised on teie limiidid.

Vorm. Vaadates lähemalt nende mööbliesemete valikut, märkate peagi, et söögilaua toolid erinevad märkimisväärselt: osad on erinevate seljatugedega, mõnedel on käetoed ja mõnedel neist ei ole. Kuigi soovite alati keskenduda mugavusele, pidage meeles, et arvestaksite ruumi ja laua suurusega: tihti peate lisaks otsustama, kas valida laiem, mugavam tool või veel suurem hind.

Eriti oluline on võtta arvesse aspekti, kui söögilaua toole on vaja pikendatava laua ääres: kui eelistate lihtsamaid, kergemini reguleeritavaid mudeleid, võite neid toole mugavalt teistes ruumides kasutada, kui laud ei ole pikendatud.

Stiil. Praegu on sageli soovitav keskenduda laua kujundusele ja valida toolid, mis sobivad terve söögitoa interjööriga. Söögilaua toolide erinevate mudelite ja toonide kombineerimine, siin on tervitatud erinevad eksperimendid – kõige tähtsam on, et oleksite ise lõpptulemusega rahul.

Kuigi kõik need protsessid võivad alguses tunduda keerulised, siis pärast iga nüansi hoolikat kaalumist ja enda vajaduste hindamist saate hõlpsasti otsustada, milline söögilaud ja toolid sobivad kõige paremini teie koju. Väga kasulikke soovitusi on võimalik leida Kaup24.ee e-poest - siit saate osta väga soodsatel tingimustel söögitoa mööblit!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?