Kasulikud nõuanded

Laste turvavarustuse nõuded, mida peaksid järgima

Vaata kõiki turvatoolide pakkumisi
19.12.2019
turvatooli ohutusnõuded

Igale lapsevanemale on tema lapse turvalisus kõige olulisem. Paratamatult on tänapäeval elu kiire, toimetamist jagub ning pea kõik vanemad seisavad valiku ees, milline turvavarustus autosse oleks kõige parem ning lapsele kõige turvalisem.

Pole midagi uut, kui mõned vanemad ütlevad, et meie sõitsime ju omal ajal isegi ilma turvavööta autos – ja näete, oleme elus. Tänapäeval ei ole aga elu päris selline nagu vanasti. Liikluses on palju rohkem autosid ning ettearvamatuid autojuhte. Liiklusõnnetusi juhtub iga päev ning mitte keegi ei taha, et nende kalleim vara saaks haiget. Seega tuleb meeles pidada, et turvavarustuseta on laps autos täiesti kaitsetu. Kõlab hirmutavalt, ent kokkupõrkes tavalisel linnasõidukiirusel vaid 50 km/h lendab laps sama jõuga nagu kukkudes neljandalt korruselt vastu maad.


Õige turvavarustuse valimine

Kõige tähtsam on valida lapse pikkusele ja kaalule vastav turvavarustus, kuni laps kasvab 150 sentimeetri pikkuseks. Siis piisab vaid ainult turvavööst. See on väga oluline, sest erineva pikkusega laste turvatoolidel peavad rihmade kinnituspunktid olema erinevatel kõrgustel

Euroopa turvanõuded on õnneks reguleerinud laste turvavarustust ning müügile on lubatud vaid testitud turvatoolid, kusjuures jaotatuna vastavalt lapse kaalule ning pikkusele, et valimine oleks lihtsam. Kusjuures on öeldud, et pigem tasuks valida turvavarustus, mis on mõeldud konkreetsele vanusegrupile (mitte mitmele) ning pigem vahetada turvavarustus välja, niipea kui laps sellest välja kasvab.

Õigesti autosse kinnitamine

Küll aga ei ole ka parimatest turvatoolidest või –istmetest vähimatki kasu, kui need on paigaldatud valesti või ei ole kinnitatud Isofixi või turvavööga. Turvatooli autosse paigaldamine võib võtta lõviosa päevast ja tasuks kohe rahulikult aega võtta, et tutvuda hoolikalt tootja juhendiga, kuidas varustust õigesti paigaldada. Turvavööga kinnitamine on üsnagi keerukas ettevõtmine ning peab jälgima, et kõik rihmad oleks pingul ja kohaldatud lapse kehaga ning tugijalad kontaktid sõiduki põrandaga. Seetõttu on lihtsam viis kinnitada turvatool Isofixiga, mis aitab turvavarustuse kergelt istme külge kinnitada. Küll aga ei ole vanemates sõidukites Isofix kinnitusi ja siis peab olema hoolikam.

Kasutatud turvavarustusega kaasnevad ohud

Laste turvavarustusel on üsna hea järelturg, kuid sellisel juhul peaks olema väga ettevaatlik, sest sellega kaasnevad ka suured ohud. Tihti ei paista pealtnäha turvatoolil midagi viga olevat, aga see võib olla avariiline või kukkunud ning seeläbi ebaturvaline. Seetõttu peab müüjas olema ikka väga kindel, et turvatool endiselt täiesti terve ja nõuetele vastav on.

Ära kasuta avariilist turvatooli!

Kindlasti on rangelt keelatud kasutada avarii hetkel autos olnud turvatooli, isegi kui paistab, et see pole viga saanud. Väikesed mikromõrad või muud kahjustused ei pruugi välja paista, ent võivad järgmisel avariil saada saatuslikuks. Seega pärast avariid tuleb kindlasti turvavarustus välja vahetada ja uuega asendada.

Turvavarustuse valimine on väga oluline otsus ja mitte ühekordne – laps kasvab sellest kiiresti välja ja seega on vaja kogu aeg silma peal hoida, et  varustus vastaks lapsele pikkusele ja kaalule. Küll aga tasub kogu see vaev ära meelerahu näol, et teie laps on kaitstud.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.