Kasulikud nõuanded

Kunstnahk või tekstiil: millist materjali eelistada pehme mööbli puhul?

Vaata kõiki pehme mööbli komplektide pakkumisi
16.12.2019
kaks roosat tugitooli

Diivani kuju, suuruse ja tegumoe kõrval on neljandaks oluliseks kriteeriumiks diivani kattematerjal. 

Valik jaguneb laias laastus kaheks: on tekstiilist ja on nahast pehme mööbel.

Need kaks jagunevad omakorda veel kategooriateks, kuid esimene valik tuleb teha ikkagi naha ja tekstiili vahel.

Siinkohal tuleks selgitada, et lõviosa sohvade, tugitoolide, tumbade ja pehmete järide pealisriideid on sünteetilist päritolu, kuna kunstmaterjalid on vastupidavamad ja neid on ka kergem hooldada.

Sama reegel kehtib ka ehtsa ja kunstliku naha puhul - tööstuslikult toodetud nahkmaterjal on üldjuhul tugevam.

Mõlemal - kangal ja kunstnahal - on omad head ja vead. Lõpliku valiku tegemisel on määravad nii konkreetse materjali omadused kui ka teie ootused ja vajadused ning oma sõna on öelda ka interjööril.


Kui peres on väikesed lapsed, siis eelista kunstnahka

Nagu öeldud, on kunstnahka igapäevaselt lihtsam hooldada. Selleks ei ole vaja muud, kui tõmmata mööbli pind kergelt niiske lapiga üle.

Toidu- ja joogiplekid ei jää üldjuhul näha ning kui midagi juhtubki sohvale minema, saab selle kiiresti likvideerida. See on ka üks põhjuseid, miks kunstnahast diivaneid kasutatakse meelsasti just nimelt köögis. Nahk talub riidest paremini hüppamist, ronimist ja aelemist ning isegi vildikatega sodimist, mida põngerjatega ikka ette tuleb, elastne nahkmaterjal ei veni surve ja hüpete all nii kergesti välja.

Kui peres on lemmikloom, siis eelista tekstiili

Kassi- ja koeraomanike arvamused jagunevad diivanite osas kaheks: ühed ütlevad, et nahkdiivanilt on mugavam karvu koristada, teised jälle ei jõua ära kiita tugevat katteriiet, mis peab visalt vastu isegi kassipoja küünistamisele.

Kui plussid ja miinused kokku liita, siis jääb ikkagi peale tekstiil. Põhjus on just nimelt armsate karvakerade küüntes. Ka täiskasvanud kiisu või kutsa, kel küüned enam ei sügele ja kel on need lühikeseks lõigatud, võib sohvale ronides ja seal liikudes oma käppadega diivani pealismaterjali kahjustada. Kunstnahale jäävad kriimustused kergesti peale ja neid ei ole võimalik sealt kaotada. Tekstiili sisse, iseäranis just võimalikult väikese ja madala koega materjali sisse looma küüs nii lihtsalt ei haaku.

Kui teile meeldib vaheldus, siis on parem riidest kate

Kunstnahast diivanitega on see “häda”, et nende välimust on keeruline muuta. Kuna pehme mööbel ei ole nagu linik, mida vastavalt tujudele vahetada, siis tuleb kohe diivani ostmisel arvestada, et nahkdiivan on selline nagu on, aga kangast diivanile saab anda ka teise ilme. Libedal kunstnahal ei püsi ükski kate ka peal ja siia ei sobi eriti ka riidest dekoratiivpadjad.

Veluurist või gobeläänist diivaniga seda muret ei ole - siin võib olla kate ainult istumise all või ka üle seljatoe, see ei libise maha. Ilupadjadki passivad kangaga paremini kokku. Lisaks käivad tekstiilist diivanipatjadelt katted ära ja neid saab vahetada või kombineerida teiste katetega. Nahkdiivanil üldjuhul seda võimalust ei ole.

Diivanvoodi puhul ei ole samuti kahtlustki - igal juhul riie mitte kunstnahk! Nahast võivad küll olla käetoed, küljed ja selg, aga magamisosa peab olema tekstiilist.

Kui tegemist on avaliku kohaga, siis on kunstnahk kõige etem

Kohvikud, restoranid, salongid, asutused, koolid, bürood ja kõik muud avaliku funktsiooniga kohad, kust päevas käib läbi kümneid või isegi sadu inimesi, on kunstnahast pehme mööbel suisa loodud.

Imitatsioonnahk talub pidevat ekspluatatsiooni suurepäraselt, see ei väsi ega vanu. Esindusmööblina mõjub kunstnahast diivan soliidselt. Plussiks on ka hügieenilisus, mida tekstiili puhul on avalikus kohas võimatu hoida. Nahkdiivani saab aga iga päev desinfitseeriva vahendiga üle käia.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.