Kasulikud nõuanded

Kuidas värskendada oma vana ja väsinud diivanit?

Vaata kõiki diivanite pakkumisi
24.01.2022
hall diivan kollase pleedi ja dekoratiivpatjadega

Diivan on tavaliselt iga elutoa peamine fookuspunkt ja see on üks enimkasutatavaid mööbliesemeid igas majapidamises. Kui teie diivan näeb välja veidi kulunud ja väsinud, pole uue ostmine teie ainus võimalus. Siin on mõned nipid, kuidas vanale diivanile elu sisse puhuda.

Puhastage oma diivanit

See esimene näpunäide võib olla kõige ilmsem, kuid see võib ka palju muuta: puhastage oma diivanit! Mõnikord vajab vana diivan vaid veidi tolmuimejat ja patjade puhastamist. Enne alustamist vaadake, kas diivani hooldussildil on puhastusjuhised. 

Kui puhastate oma diivanit tolmuimejaga ja näete plekke, võite proovida neid puhastada, kui teie diivani materjal kannatab vett. Väikese destilleeritud vee ja nõudepesuvahendiga niisutatud mikrokiudlapp on suurepärane puhastuseks. Samuti saate oma diivanit puhastada aurupuhastiga või eemaldada padjakatted ja pesta neid õrnal ja külma veega režiimil pesumasinas.

diivani puhastamine

Tooge nähtavale või vahetage välja diivani jalad

Diivani jalgade muutmine, olgu selleks siis neid varjavast seelikust välja toomine või nende vahetamine mõne muu stiili vastu, võib teie diivani välimust tõesti täiustada.

Diivani alusäärega varjatud mööblijalgade paljastamiseks võite eemaldada lamepeaga kruvikeeraja või tangidega klambrid, mis seelikut paigal hoiavad, ja kinnitada allesjäänud kangas pärast seeliku eemaldamist diivani alla.

Kui teie diivanil on juba jalad nähtaval, saate need alati mööbli-, antiigi- või ehituspoest erineva stiiliga teiste jalgade vastu välja vahetada. Lihtsalt keerake olemasolevad jalad lahti, vaadake, mis suurusega need on, et saaksite õiges suuruses asendusjalad osta.

Täitke või vahetage diivanipatju

Võib-olla pole probleem teie diivanis, vaid hoopis patjades. Diivanipatjade uuesti täitmine on lihtne. Ostke mõni sobiv täitematerjal, näiteks vahtmaterjal. Paljudel diivanipatjadel on peidetud tõmblukud, tänu millele pääsete hõlpsasti padja sisule ligi.

Mõnikord piisab paarist uuest dekoratiivpadjast, et asendada need, mille vaatamisest võib-olla väsinud olete. Valige midagi erinevat värvi, mustrit või kuju, et tuua tuppa uut särtsu ja muuta oma diivani välimust. Uued padjad ongi üks lihtsamaid viise diivani värskendamiseks. On hämmastav, kuidas uued padjad võivad diivani välimust täielikult muuta.


Värvige diivani puitelemendid

Kui teie diivanil on puitraam, kaaluge välimuse ja stiili muutmiseks värvi kasutamist. Näiteks värvige puitraam tumepruuniks või mustaks ja lisage läiget, et saada peen välimus, või kasutage valget värvi, et luua kulunud šikk tulemus.

diivan mustade detailidega puitdetailidega diivan

Paigutage ümbritsevaid esemeid ringi

Kas olete kunagi oma magamistuba ümber korraldanud ja lahkunud tundega, nagu oleksite saanud täiesti uue ruumi? Kui olete oma diivanist väsinud, proovige oma elutoas mööblit ümber paigutada, patjade asetust muuta, lisada uus kohvilaud või võtta kasutusele mõni taim. Kui värskendate keskkonda, milles teie diivan on, võite näha seda uues, soodsamas valguses.

Katke see pleedide või mööblikattega

Mis saaks olla lihtsaim viis oma vana ja väsinud diivani värskendamiseks, kui see lihtsalt pleedidega katta? Valige endale meelepärase värvi või mustriga pleed ja visake see oma diivanile. Varjate ära kulunud mööbli ja saate nautida istumist pehmel pleedimaterjalil. Lisaks on neid hea külm korral ka kohe endale ümber tõmmata.