Kasulikud nõuanded

Kuidas valida viirusetõrjeprogrammi?

Vaata pakkumisi
24.09.2018
viirusetõrje

Arvutisse või nutitelefoni võid salvestada kõik olulised üksikasjad oma elust: fotod, dokumendid, märkmed, meeldetuletused jpm. Mõned Sinu salvestatud andmed võivad olla väga isiklikud, st asjad, mida Sa ei soovi kellegi teisega jagada. Kuid edukas viiruserünnak võib viivitamatult hävitada kõik andmed. Veelgi halvem, mõned viirused võivad Sinu andmeid ülejäänud maailmale edastada. Sel põhjusel peaksid valima hea viirusetõrje süsteemi. Jah, neid on palju- mõned on tasuta, mõned on tasulised, seega on neid lihtne valida. Kaup24 eksperdid aitavad Sind!

Kas viirusetõrjet vajavad kõik? Miks?

Viirusetõrjetarkvara on parim tarkvaralahendus, mis aitab kaitsta online-kuritegelike rünnakute eest. Laias internetiavarustes leidub DDoS rünnaku erinevaid viirusi, mis võivad Sinu arvutit nakatada eri viisidel.

Viirusetõrje tarkvara aitab blokeerida pahatahtlikud programmid Sinu isikuandmete ja loomulikult ka riistvara enda eest. Seetõttu vajad kvaliteetset viirusetõrjeprogrammi ja pead seejuures tähelepanu pöörama mitmele tegurile.

Viirusetõrjete TOP


Viiruse skaneerimine ja pahatahtliku koodi blokeerimine

Viruste skaneerimine on viirusetõrje süsteemide põhiülesanne. Tõsi, mõned programmid suudavad faili enne selle avamist täielikult skannida, mistõttu paljudel juhtudel välditakse ohtu sada protsenti.

Viirusetõrjetarkvaras on ka täielik skannimisfunktsioon, mis võimaldab skannida kõik Sinu arvutiandmed ja määrata, kas arvutis leidub pahatahtlikke programme.

Mõned viirusetõrjesüsteemid võivad blokeerida pahatahtliku veebilehe koodi- ei ole mingit saladust, et mõned viirused vajavad arvutile juurdepääsuks lihtsat koodi veebisaidil. Klõpsad lingil ning Sa isegi ei märka, kui arvuti on juba viirusega nakatunud.

Tõsi, kõik sellised turvasüsteemid võivad olla üsna keerukad, nii et pead pöörama tähelepanu programmi ressursside kasutamisele- viirusetõrjeprogramm peab olema lihtne, kuid Sinu seade peab olema täielikult kaitstud.

Teadlik viiruste andmebaas

Antiviirusprogrammide skannimisfunktsioon on väärtusetu, kui programm ei tea, mida otsida. Sellepärast on igal viirusetõrjeprogrammil teada viiruste andmebaas ja on võimalik võrrelda iga skannitud faili andmebaasi sisuga.

Selliseid andmebaase värskendatakse väga sageli, mõnikord isegi iga päev. Seepärast on vaja jälgida, et Sinu viirusetõrjesüsteemil oleks juurdepääs internetile, mistõttu pead pidevalt uuendama kogu oma tarkvara, mitte ainult viirusetõrjetarkvara.

Kui viirusetõrjeprogrammi andmebaasil on vaid mõned andmed, kuid programm käitub nagu viirus, võivad mõned turvasüsteemid selliseid faile tuvastada ja blokeerida ka nende juurdepääsu. See on äärmiselt oluline funktsioon, mis võimaldab blokeerida kõige uuemaid viirusi, kuid mõnikord sellised programmid blokeerivad niimoodi mitte-nakatunud rakendusi, nagu brauserid, muud arvuti viirusetõrjeprogrammid ja nii edasi.

Viiruse eemaldamine

Mõnikord võib viiruse eemaldamine arvutist olla sama tähtis kui viiruse blokeerimine. Oled üllatunud, et see ei ole sama funktsioon? Noh, tegelikult on juba olemas mõned viirusetõrjeprogrammid, mis võivad ka viiruseid blokeerida. See tundub hea lahendus, aga kui mingil viisil Sinu viirusetõrje lülitub välja või kustutad selle, siis viirus käivitub uuesti ja see ei ole turvaline. Seetõttu tasub seda alati hoolikalt jälgida.

Muu julgeolek

Hiljuti on muutunud väga levinuks viirus, mis blokeerib Sinu arvuti andmeid ja palub raha selle avamiseks. Mõned viirusetõrjeprogrammid kaitsevad selliste andmete krüpteerimismeetodite eest, et keegi ei saaks andmeid ilma Sinu loata krüptida.

Andmete puhul ei pruugi Sa seda teada, kuid failid, mille oled oma arvutist kustutanud, jäävad tihti mõneks ajaks kusagile alles ja neid ei kustutata täielikult. Teatud programmidega saab neid taastada, kuigi Sa ei näe neid faile üheski oma kaustas. Need failid kustutatakse jäädavalt ainult siis, kui uued failid on hõivatud. Sellepärast võimaldavad mõned täiustatud viirusetõrje süsteemid faili jäädavalt kustutada, kaitstes seega vanade, kuid oluliste ja privaatsete failide taastamist.

Usalda mitte ainult tootja sõnu, vaid ka inimesi

Kuigi tootjad annavad oma viirusetõrjetarkvara kohta kõige olulisema teabe, ei hinda nad seda objektiivselt. Nii et enne, kui ostad viirusetõrje süsteemi, kontrolli kindlasti, milline on teiste klientide ja muidugi ka ekspertide tagasiside. Fakt on see, et mõned programmid töötavad paremini ja mõned halvemini. Lisaks ei suuda tootjad sageli mõnda oma programmi teguritest, näiteks kasutatud ressursside hulka või muud sarnast, täpselt määratleda. Nii et kontrolli, mida ostad ning ei pea sellest end häirida laskma.

Hind ei tohiks olla kõrge, nii et ära isegi mõtle säästmisele

Viirusetõrjeprogrammid on väga odavad ja võivad täiuslikult kaitsta Sinu arvutit väliste sissetungijate eest. Seetõttu ära tõesti karda kulutada vaid mõned kümned eurod ja kaitsta oma arvutit korralikult. Me tõesti ei soovita kasutada tasuta viirusetõrje süsteeme, kuna neil ei ole kuigi palju funktsioone. Loomulikult võid viirusetõrjesüsteemi tellida veebist ja soovitame seda teha Kaup24 e-poes. Ainult siin on tarkvara kulud madalamad tänu käimasolevatele kampaaniatele, allahindlustele ja erilistele pakkumistele.  

Kuidas hindate seda postitust?