Kasulikud nõuanded

Kuidas valida vihikuid ja paberikaupasid?

Vaata vihikute pakkumisi
12.02.2018
erinevad vihikulehed

Kooliaasta alguse lähenemisega kaasneb mitu ülesannet, mida ei ole võimalik vältida. Need on vihikute ja muude kirjatarvete valimine ja ostmine. Tänapäeval leidub erineva kujundusega vihikuid - alates lihtsatest kuni erinevate filmide või seriaalide kangelastega kujundusteni välja, ruudulisi ja joonelisi. Paljudes tekitab see sageli segadust ja on raske otsustada, mida osta või kuidas valida kõige kvaliteetsemaid ja parima hinnaga tooteid. Kuidas valida vihikuid ja paberkaupasid?

Vihikud

Vihikud on number üks vahend koolitarvete seas. See on vahend, mida vajavad kõik õpilased nii algklassides kui gümnaasiumis. Valimisel peaksid tähelepanu pöörama vanusekategooriale, mille jaoks vihik on ette nähtud ja jälgima veel mõnda olulist aspekti.


Vahendid põhikooli õpilastele

Nooremad koolipere liikmed kipuvad sageli valima värvilisemaid, animatsioonide või loomade piltidega kaunistatud vihikuid. Selle vanusekategooria vihikud peaksidki olema värvilised, et tõsta laste rõõmutunnet ning innustada neid koolis õppima. Kuid see ei ole peamine tegur. Tasub pöörata tähelepanu paberi kvaliteedile – kaante paksus peaks algama 120 gr./m² kohta. Sellised kaaned on raskemad ja püsivad tõenäoliselt kauem tervena. Väga oluline on ka vihikulehtede paksus - pastapliiatsi tint võib imbuda teisel poole paberit ning selle vältimiseks tuleks valida vihikuid, mille lehe paksus algab umbes 60-70 gr./m². Selliseid vihikuid leiad rikkaliku valiku kaup24.ee veebipoest. Lisaks laiale valikule on pidevalt käimas erinevad allahindlused, mis võimaldavad veelgi rohkem raha kokku hoida. Vihikute jaoks ei ole suurt vajadust – mõistlik on valida viis kuni kuus ruudulist ja joonelist töövihikut.

Vanemad õpilased

Vanemate õpilastel tuleb tihti ette probleem sagedase vihikute vahetamisega, kuna materjali on palju. Selle vältimiseks tasub valida paksemad vihikud – 96 ja rohkem leheküljega, mis kestaks pool või isegi terve aasta. Samuti tasub tähelepanu pöörata vihiku suurusele - rohkem informatsiooni mahub A4 formaadis lehtedele kui standardsetele A5 suuruses lehtedele. Vihiku kaaned ei tohiks olla õhukesed- lamineeritud või kõvade kaantega vihikud tagavad vastupidavuse ja kvaliteedi.

Kontoripaber

Kui valid kontoritarbeid, näiteks kontoripaberit, tasub tähelepanu pöörata lehtede arvule pakis ja paberi paksusele. Parim ja kõige ökonoomsem variant on kuni 500 lehte pakis. Lehe paksus peaks olema 80 gr/m² - õhem paber laguneb kiiresti ja paksem võib printides probleeme tekitada. Kaup24.ee pakub suurepärast kvantiteedi, kvaliteedi ja hinna suhet ja pidevalt toimuvaid sooduspakkumisi.

Joonistus-, akvarell- ja värviline paber

Nooremate õpilaste koolikoti sisu ei kujutaks ette ilma joonistus- või värvilise paberita. Joonistuspaber ei tohiks olla liiga paks, pind peaks olema üsna sile ning paber ise piisavalt pehme. Paberilehe paksus ei tohi ületada 120 gr / m², kuna selline paber võib olla liiga tugev, et sellele pliitatsitega joonistada. Akvarellipaberi valimisel tuleb aga meeles pidada, et see paber peaks olema joonistuspaberist palju paksem - kõige õhukesem paber peaks algama 140 gr./m² kohta ja ideaalis jääma vahemikku 180-200 gr./m².

Joonistuspaberid ja sketchivihikud

Joonistuspaberit vajavad mitte ainult õpilased või kontoritöötajad. Kunstnikud, arhitektid ja kunstihuvilised vajavad samuti palju paberit. Enne joonistuspaberi ostmist on soovitatav pöörata tähelepanu paberi paksusele ja valida see vastavalt tindile. Ostes sketsivihikut on soovitatav valida 40-60 lehte, A4 või A5 suurusega, nii et selle kaasaskandmine ei muutuks koormavaks. Kaup24.ee e-pood pakub laia valikut joonistuspaberit, visanduspaberit ja märkmikke mõistliku hinnaga. Lisaboonuseks on teiste internetist tellinud tarbijate tagasiside.

Värvilised märkmepaberid ja märkmikud

Kooliaasta algab alati ootamatult ja ikka ollakse pärast suve puhkusemeeleolus ning sageli kiputakse koosolekuid ja muud tähtsat unustama. Kui Sulle see ei meeldi, on hea omada märkmikku koos värviliste märkmepaberitega. See on suurepärane vahend olulise teabe kirjapanemiseks ning värvilisi märkmepabereid saad kasutada ka dokumentides, raamatutes jms. Sobiv märkmik ei tohiks olla liiga suur, st ära ületa A5-vormingut.

Muud paberitooted

Akadeemilist aastat ei kujutaks ka ilma teiste sarnaste toodeteta ette. Oluline on muretseda mapid, et vihikud jääksid pikemaks ajaks puhtaks ja korrektseks. Tasub osta vähemalt üks või kaks mappi A4 ja A5 suurusega. Veelgi praktilisemad mapid on pinguldatava kummiga. Uue õppeaasta ettevalmistamisele peaks tähelepanu pöörama juba lasteaias. Erinevad pildid ja raamatud aitavad õppida tähestikku või eristada mets-ja lemmikloomi. Selle juures on oluline nende värvid ja graafika – need peaksid välja nägema atraktiivsed ja välimus peaks olema peamine valikukriteerium.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.