Kasulikud nõuanded

Kuidas valida vajadustele vastavat lauaarvutit?

Vaata kõiki lauaarvutite pakkumisi
19.12.2019
monitor, klaviatuur ja hiir

Kui vana lauaarvuti hakkab juba näitama väsimuse märke, ei lae ära veebilehti ja võtab hommikuti terve igaviku, et tööle minna, oleks ilmselt aeg uurima hakata, milline uus arvuti endale valida, mis sind aastaid edasi teeniks. Siin on mõned nipid, kuidas lauaarvutimaailmas orienteeruda ning enda vajadustele kõige paremini vastav arvuti valida.

Mõtle läbi, milleks sa arvutit kasutad

Lauaaarvuti on suurepärane valik, kui sulle meeldib mängida või vajad oma tööks suuremat kuvarit ja võimast arvutit. Suuremas plaanis jagunevad arvutid kahte lehte – Apple ja Windows. Kui veebidisainerid eelistavad Apple’i arvutite võrratut ekraaniteravust, siis mängurid eelistavad pigem Windowsit, millele on rohkem sobivaid mänge. Siis jääb üle paika panna vaid eelarve ning valik on juba palju kitsam ja selgem. 

Numbrid, mida silmas pidada

Lauaarvutite maailmas on meeletult igasuguseid näitajaid, mis tavakasutajale tihti segaseks võivad jääda. Küll aga tasuks endale selgeks teha mõned näitajad, mis kõige olulisemad on.

Üks neist on kõvaketas, kus peal on kõik sinu dokumendid, programmid, fotod, videod ja muusika. Muidugi, mida suurem kõvaketas, seda parem, ent keskmiseks heaks näitajaks peetakse 500 GB kõvaketast.

RAM on oluline programmide tööks. Heaks RAM näitajaks peetakse 8 GB, ent mängurid ja graafikadisainerid vajavad vähemalt poole suuremat RAM-i.

CPU on arvuti protsessor, mis seda töös hoiab. Laias laastus on siin kaks valikut – Intel ja AMD. AMD on reeglina pisut soodsam ning üsnagi võrdväärne Inteliga.

Videokaart ei tohiks olla probleemiks, kui sa just ei kavatse arvutiga mängida. Kui aga see plaanis on, tasuks valida võimalikult hea videokaart.

Ise kokku panna või osta valmisarvuti?

Üks lauaarvuti plusse on see, et sa võid hõlpsalt kokku panna endale sobiva arvuti, et see igati sinu vajadustele vastaks. Lauaarvutid ongi loodud ideega, et saaksid oma masinat täiustada, et see ajaga kaasas käiks. Selleks saad eraldi soetada nii emaplaadi, protsessori, videokaardi, panna juurde mälu ja palju muid komponente. Ise enda arvuti kokku panemine võib olla ka märkimisväärselt soodsam, ent miinus on kindlasti see, et pead kõigil tehnilistel probleemidel ise silma peal hoidma.

Kui see tundub liiga keeruline, tasuks vaadata valmis lauaarvutite poole, millest populaarsemad, ja seda põhjusega, on näiteks HP, Acer, Dell ja Lenovo. Lauaarvutit valides lähtu aga kindlasti enda vajadustest – ei ole mõtet osta arvutit lisavidinatega, mida sa nagunii iial ei kasuta. Samas aga ei tasu osta arvutit ka ainult seetõttu, et see on lihtsalt odav, aga tegelikult sinu vajadustele ei vasta. 

Uue lauaarvuti valimine võib esmapilgul tunduda keeruline, aga kui paigas on juba eelarve ja see, kas eelistad Apple’it või Windowsit, saabki juba võrrelda näitajaid. Kui armastad mängida arvutimänge, pööra suuremat tähelepanu videokaardile ja RAM-ile, kui hoiad arvutis palju andmeid, vali suurem kõvaketas. Kui sa aga endale sobivat arvutit ei leia, pane see ise kokku komponentidest.


Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.