Kasulikud nõuanded

Kuidas valida väikseid kodumasinaid?

Vaata pakkumisi
25.09.2018
köögitehnika

Uue kodu sisustamisel või täiendamisel on ilma kodumasinateta võimatu oma igapäevast rutiini parandada. Väike kodutehnika aitab säästa aega ja saavutada soovitud tulemusi palju kiiremini- olgu selleks siis puhas põrandad, maitsev kohv, võileib või värske puuviljakokteil. Selliste seadmete valimisel oleks mõistlik võtta arvesse järgmisi aspekte:

1.Seadme suurus / ladustamiskoht, kasutamiseesmärk. Mõtle, kui tihti seadet kasutad. Näiteks, kui tegemist on köögikombainiga ja kasutad seda vaid paar korda kuus, kaalu, kus seda hoida ajal, mil seda ei kasutata. Kui leiad, et seadme jaoks ei ole piisavalt ruumi ja ei kasuta seda kuigi sageli, siis vali väiksem alternatiiv.  

2.Elektrienergia. Pööra sellele aspektile erilist tähelepanu, kui ostad välismaa veebikauplusest või kavatsed selle saata tulevikus teise riiki.

3.Värv on samuti oluline. Iga detail võib kodus saada sisustuse osaks. Seepärast tasub mõnikord kulutada täiendavad 10 eurot ja osta köögi kujundusega sobiv veekeetja.

4.Hind. Planeeri oma eelarvet, see on üks kodu ja seadmete uuendamise olulisemaid aspekte. Internetist ostes aitab säästa kaup24.ee e-pood, kus kõik seadmed on saadaval odavamalt, kui füüsilises kaupluses.  

5.Mõtle tulevase seadme asukohale- arvesta, et elektriseadmed vajavad täiendavat pistikupesa ja mõõda juhtmete pikkus.

Kohvimasinad

Kui hommik algab kohvi valmistamisega, hakkab kohvimasin päeva algust kindlasti leevendama. Valiku põhireegel- pööra tähelepanu sellele, millist kohvi saab masinas valmistada. Ei ole tähtis, millist kohvi Sa eelistad- latte, espresso, must koos piimaga või muu, sobiva kohvimasina valimine võib olla raske, sest valik on tõesti rikkalik. Siiski kõige tähtsam asi, mida pead teadma, on seadmete tüübid:

  • Manuaalsed kohvimasinad. Need on veesurvega kohvivalmistusseadmed. See tehnoloogia võimaldab eraldada ubadest rohkem kohviekstrakte, tagades nii rikkalikuma maitse. Need kohvimasinad on ideaalne valik kõigile, kes soovivad kohvikustiilis kohvi maitset oma koju.
  • Automaatsed kohvimasinad. See valik sobib ideaalselt kodus valmistatud kohvi armastajatele. Need masinad hoolitsevad kogu kohvi valmistamise protsessi eest ise, alates jahvatamisest kuni keetmise ja piima vahustamiseni välja. Näiteks on mitmel automaatsel kohvimasinal funktsioon valmistada kõige maitsvamat ja parima lõhnaga kohvi koos piimavahuga.  See on ideaalne võimalus kõigile, kes soovivad kodus täiuslikku kohvi nautida ainult ühe nupuvajutusega.
  • Kapsliga kohvimasinad. See on uusim tehnoloogia kohvivalmistamise lahendustes. Selle masina suurimaks eeliseks on väike pakend, mis sisaldab täpset kogust kohvi. Kohvi valmistamiseks pead lihtsalt kapsli masinasse asetama ja vajutama vastavale nupule. Tulemus on alati sama- värskelt valmistatud kohv. Siiski tuleb meeles pidada, et need seadmed piiravad kohvi valmistamise võimalusi- igal kapslil on eriline kohvi maitse. Need seadmed on kõige sobivamad hõivatud inimestele, kes pidevalt kuhugile kiirustavad.

Kohvimasinate TOP


Köögikombain võ mikser?

Kõikidest seadmetest, mida me köögis hoiame, on mikserid ja köögikombainid kuidagi kõige kasulikumad. Esmapilgul näib, et nad täidavad samu ülesandeid ja neid on võimalik üksteisega asendada. Kuid tõsi on see, et igaüks neist on kohandatud teatud funktsioonide jaoks.

  • Saumikseri tera ei ole kuigi terav. Tegelikult võib neid nimetada purustajateks. Köögivilju ei purustata mitte tera teravusega, vaid seadme jõuga. Seadmele on paigaldatud labad, mis sobivad kõige paremini puuviljakokteilide või isegi alkoholi kokteilide valmistamiseks, samuti suppide või erinevate köögiviljapüreede jaoks.
  • Mikserid. Kui Sa ei soovi segamise või purustamise jaoks eraldi nõud määrida, on parim lahendus suppide, kastmete ja muude sarnaste roogade valmistamiseks eraldi mikser või purustaja. Võid segada ja purustada otse toidunõus ilma täiendavalt nõusid määrimata. Samuti on selle tera kohandatud märkimisväärselt peenikese konsistentsi jaoks. Sellised mikserid on mõeldud töötamiseks vedelikke sisaldavate toitudega. Seega, kui oled suppide valmistamises amatöör, on mikser just see, mida vajad.
  • Köögikombain. Selle seadme terad on väga teravad, kuid töötavad nõrgemal mootoril. Köögikombain on multifunktsionaalne seade, mis võib purustada pähkleid, segada, vahustada ja lõikuda erinevaid toiduaineid. Kui valid veelgi funktsionaalsema seadme, saad sellega ka tainast ja muid toite valmistada. Siiski ei ole soovitatav sellega valmistada suppe ja toite, mis sisaldavad palju vedelikku. Ka see on tõesti suurepärane seade, millele pead köögis kindla koha leidma, sest see on lihtsalt äärmiselt kasulik paljude köögitoimingute juures.  

Köögikombainide TOP


Tolmuimejad

Oluline on hoida oma kodu puhtana. Selle juures ei mängi rolli vaid esteetiline välimus, vaid tegemist on ka ühe ennetusmeetmega tervise hoidmisel. Põrandapuhastuseks pakutakse üha enam valikuid. Tolmuimejad ei paku mitte ainult vaipade puhastamise funktsiooni, vaid asendavad ka põrandapesu märja lapiga.

  • Traditsiooniline tolmuimeja. See on aegade jooksul testitud seade, mis on aidanud inimestel kümneid aastaid oma kodu puhastada. Positiivne tagasiside ja kogemused on teinud tolmuimejast ühe olulisema seadme kodus. Sõltuvalt funktsionaalsusest on võimalik puhastada mitte ainult vaipu, vaid hoida puhtust kõijkal kodus.
  • Aurupuhasti/ tolmuimeja. See valik on mõeldud neile, kes otsivad täiuslikku puhtust ja steriilset keskkonda. Aurupuhastiga saad puhastada ja pesta oma vaibad. Selle seadmega saad kergesti ka puidust või plaaditud põrandaid puhastada, isegi kõige kaugematest nurkadest.

Tolmuimejate TOP