Kasulikud nõuanded

Kuidas valida USB-mälupulka?

Vaata kõiki mälupulkade pakkumisi
19.02.2018
usb mälupulk

USB-pulgad on kaasaegse elu lahutamatu osa - see on üks kõige mugavamaid andmekandjaid. USB-mälupulgad sobivad tudengitele nende madala hinna tõttu, spetsialistidele nende turvalisuse tõttu ja kõigile teistele, kellel on lihtsalt vaja teatud andmeid salvestada. Kuid USB-pulkasid on erineva suuruse, kuju, tüübi, kiiruse ja muude omadustega. Niisiis, kuidas peaksid valima USB pulka?

USB-pulga suurus

USB-pulga valimisel, nagu mis tahes muu andmekandja puhul, võib suurus olla määrav. Me räägime nii füüsilisest kui mälu suurusest. Valik sõltub sellest, milleks soovid oma USB-mäluseadet kasutada. Turul on väga väikeseid USB-mälupulkasid, millel on vaid 1 GB või 2 GB salvestusruumi. Need on suurepärased dokumentide säilitamiseks, kuid filmide, muusika või isegi fotode jaoks need ei ole head. Vaatame lühidalt üle kõige populaarsemaid USB-pulkade mälumahud.

  • 4-8 GB. Tekstidokumentide jaoks on piisavalt mälu - paljud neist ei jõua isegi 200 KB-ni, mis tähendab, et 4 GB suurusel mälupulgal on võimalik salvestada kuni mitu tuhat standardtekstifaili. Paljud JPEG fotod ei võta samuti eriti palju ruumi, nii et kui Sa ei kasuta väga kõrge resolutsiooniga kaamerat ega hoiuista tohutul hulgal pilte, siis 4 või 8GB USB pulk peaks olema täiesti piisav.
  • 16 GB. Kõrglahutusega, suure eraldusvõimega fotod võivad võtta palju rohkem mälu, seega on nende jaoks vaja rohkem USB-mälu. Ettekanded, pildid, tabelid ja graafikuid sisaldavad dokumendid võivad võtta palju ruumi. Muusikafailid on tavaliselt kuni 10 MB, kuid kui Sul on palju albumeid, mida soovid salvestada, võid 16 GB mälu täita üsna kiiresti.
  • 32-64 GB. Kõrglahutusega heli (FLAC)- ja videofailid vajavad rohkem ruumi, mistõttu ei saa me soovitada selle kasutamiseks vähem kui 32 GB mälu. Kui teed fototöötlust, plaanid salvestada seerianumbreid või filme USB-mäluseadmesse, soovitame investeerida vähemalt 32 GB salvestusruumi.
  • 128 kuni 256 GB. See on tõenäoliselt praegu saadaolev suurim mälu. Tavapäraseks kasutuseks ei ole selles suuruses mälu tegelikult vajalik. Kuid kui plaanid salvestada paljusid kõrglahutusega filme või isegi kogu operatsioonisüsteemi, soovitame valida ainult suurema võimsusega USB-pulgad. Pööra kindlasti tähelepanu selle võimsuse kiirusele, sest muidu võtab failide edastamine koguni mõni tund aega!


Failiedastus ja skaneerimiskiirus

Failide ülekande ja skannimise kiiruseid väljendatakse tavaliselt MB/sekundis. Paljud tavalised inimesed ei pööra sellele aspektile isegi tähelepanu, kuid see on ka peamine viga - aeglane USB-pulk võib olla pidevalt häiriv, eriti kui see on suurema võimsusega ja kasutad seda suure hulga mahukate failide jaoks.

Kui kasutad ainult väikeseid faile, ei mõjuta see laadimise kiirust. Kuid kui plaanid USB-mäluseadet kasutada suuremate failide, näiteks filmide või muusika salvestamiseks, soovitame minimaalseks allalaadimiskiiruseks 120 MB / s ja kirjutuskiiruseks vähemalt 25 MB / s. Kõige nõudlikumad kasutajad, kes soovivad kasutada väga suuri faile või isegi operatsioonisüsteemi ladustamist, soovitame jääda vähemalt 200 MB / s lugemiskiiruse ja vähemalt 150 MB / s kirjutamiskiiruse juurde.

USB-mälupulk

USB-tehnoloogia on juba aastaid arenenud suurema mahutavuse ja kiirema salvestamise poole. Kuid mõned kujutavad ette, et see on peaaegu ebaoluline ja USB 3.0 standard tagab kvaliteedi, kuid see ei ole nii.

  • USB 1.0 See on peaaegu olematu standard, mis võib mahutada vaid paar MB faile.

  • USB 2.0 Legendaarne ning seni populaarne USB-standard. 2.0 USB-pulgad saavad hakkama kuni 20x kiiremini kui eelkäija ja suudavad salvestada kuni mitu gigabaiti. Kuid USB 2.0-l on oma kiirusepiirangud, mistõttu me ei soovita seda osta suurema võimsusega failide salvestamiseks.
  • USB 3.0 Selle standardi USB-pulk on praegu kõige populaarsem ja kiirem. Kuid ära lase end petta - kuigi USB 3.0 kiiruse ja võimsuse piirid on väga kõrged, ei anna USB 3.0 standard automaatselt muljetavaldavat kiirust, seega kontrolli enne ostmist selle kiirust. Kui Sa ei leia tootjate lehelt infot, leiad arvustused veebist.
  • USB 3.1 Väike numbrimuutus põhjustab ka kergeid muutusi kiiruses ja võimsuses. 2013. aastal välja antud USB 3.1 standard on kaugel ees USB 3.0 mudelist. Uus 3.1 standard toetab kuni 10 giga sekundis! Kahjuks on turul endiselt palju USB 3.1-mälu ja need on vanematest toodetest kallimad.

Muud tegurid USB-pulga valimisel

Me suuname selle lõigu suuremate vajadustega inimestele - need, kellel läheb vaja suuri võimsusi ja suurt kiirust. Turul on mitmeid USB-mäluseadmeid, mis vastavad ka kõige nõudlikuma kliendi vajadustele. Näiteks väga väikesed USB-pulgad võivad sobida õpilastele või neile, kes lihtsalt soovivad arvutimälu laiendada, kuid ei soovi, et USB-pulk läheks arvuti korpusest välja.

Spetsiaalsete kaitsemeetmetega USB-pulgad ja kõrgtasemeline tuvastus on suurepärased professionaalidele või teistele inimestele, kes hoiavad tähtsat teavet. Turul on ka USB-pulgad, millel on kaks pistikut, üks telefoni ja teine arvuti jaoks. Sageli luuakse erilisi USB-pulkasid väga vastupidavate, löögikindlate või isegi veekindlate korpustega inimestele, kes töötavad ehituses või muudes ohtlikes kohtades ning võivad selle kiiresti ära lõhkuda. 

Ära lase ennast hinnast häirida

Mõned isegi väga suure võimsusega USB-pulgad maksavad vaid mõned eurod, kuid ära lase end petta - need võivad olla väga halva kvaliteediga ja ebamugavad. Nii et pööra kindlasti tähelepanu kõigile aspektidele, mida me selles juhendis mainisime. Soodsama hinnaga USB-mälupulga saad tellida kaup24.ee e-poest tänu käimasolevatele kampaaniatele ja soodusmüükidele. 

Klientidele meeldib see postitus

5/5
8 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?