Kasulikud nõuanded

Kuidas valida tahvelarvutit?

Vaata kõiki pakkumisi
12.02.2018
Tahvelarvuti valimine

Tahvelarvuti on sülearvuti ja nutitelefoni vaheline suurepärane seade, kuna sülearvutid on üsna suured, mõnikord ebamugavad ja üsna rasked. Nutitelefonid jäävad aga paljude funktsioonide jaoks lihtsalt liiga väikseks. Kui reisid palju, vaatad tihti voodist filme, surfad veebis ja suhtled, siis tasuks endale  osta tahvelarvuti. Kuidas seda teha õigesti? Neid on ju nii palju! Kaup24 eksperdid aitavad Sind!

Vali suurus

Mõtle, mida tavaliselt oma tahvelarvutiga teed. Kui kaasaskantavus on Sinu peamine prioriteet, vali 7-8-tolline ekraan. Tõsi, sel juhul on see Sinu telefonist vaid veidi suurem. 9-11-tolline ekraan on optimaalsem ja populaarsem valik. Veel üks põhjus selle suurusega arvuti ostmiseks on selle mitmekülgsus. Sellise suurusega tahvelarvuti on telefonist tunduvalt suurem, kuid samal ajal ja päris palju väiksem arvutist.


11,6-tollised või suuremad ekraanid on mõeldud sülearvuti asendamiseks. Kas reisid tihti ja ei soovi oma 15-tollist sülearvuti kaasa võtta? Suuremad tahvelarvutid sobivad peaaegu igaks juhuks, seega on need suurepärased lühikesteks reisideks, matkadeks jms.


Tahvelarvuti eraldusvõime ja maatriks

Soovime, et selle seadme ekraan oleks mitte ainult mugav, vaid ka kõrge kvaliteediga, mille määravad ära mitmed olulised kriteeriumid. Alustame resolutsioonist - mida kõrgem on see parameeter, seda kõrgem on pildi kvaliteet. Praegu on parimad 2732x2048 (Apple iPad tahvelarvutite) ja 2736x1824 (Microsoft tahvelarvutite) resolutsioonid. Kui Sinu jaoks ei ole tähtis valida parim mudel, siis jälgi ekraani suurust: