Kasulikud nõuanded

Kuidas valida survepesurit?

Vaata kõiki survepesurite pakkumisi
22.06.2022
mees peseb terassi põrandat survepesuriga

Koristamine ja puhastamine pole just paljude meelistöö, ent vajab siiski tegemist. Survepesur on tasuv investeering, mis muudab selle töö oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks. Tegemist on väga praktilise seadmega, mille abil on väga lihtne maja fassaadi, autot, treppe või põrandat pesta, et see näeks alati välja nagu uus. Kuidas aga valida oma individuaalsetele vajadustele vastav survepesur? Vaatame selles juhendis üle olulisemad nõuanded.

mees peseb teekatet survepesuriga

Kuidas survepesur töötab?

Survepesuritel on tavaliselt elektrimootor (mõned mudelid võivad energiaallikana kasutada gaasi või bensiini), mis varustab võimast pumpa. See tekitab ülikõrge rõhuga veejoa, mis läbi vooliku siseneb pihustuspüstolisse ja tuleb otsikust välja. Survepesuri tekitatav veejuga on nii tugev, et suudab maha pesta ka raskesti ligipääsetavad pinnad või väga tõrksa mustuse, mille puhastamiseks tavapäraste vahenditega kuluks lõpmatu aeg.


Milleks survepesurit kasutatakse?

Survepesuritega saab teha palju puhastus- ja pesutöid ning säästa sellega aega. Lisaks kiirusele on survepesu ka oluliselt tõhusam kui käsipesu. Survepesur sobib suurepäraselt:

  • erinevate teede puhastamiseks(sissesõit, aiarajad jms.)
  • terrasside, garaažide pesuks
  • samblike, hallituse või samblaga kaetud pindade puhastamiseks nii õues kui siseruumides
  • maja fassaadi või isegi akende pesemiseks
  • autode, jalgrataste, rollerite, mootorrataste, paatide jms. pesemiseks;
  • piirdeaedade, väravate, aiamööbli, aga ka pärast hooaega kasutamata jäänud aiatehnika puhastamiseks (näiteks muru ja mullaga saastatud muruniiduk).

mees peseb välimööblit survepesuriga

Kõrgsurvepesurite lai kasutusala sõltub ka seadmele paigaldatud otsikutest, mis erinevad kuju ja otstarbe poolest. Erinevad tootjad, näiteks Makita ja Kärcher, pakuvad oma survepesuritega suures valikus erinevaid otsikuid.

Milline survepesur osta: kõige olulisemad nõuanded

Survepesuri huvilisel tasub enne ostmist tutvuda teatud parameetritega, et võrrelda erinevaid mudeleid ja valida endale sobivaim. Siin on neist olulisemad:

Kuuma või külma vee pihustamine

Veeboileriga survepesurid sobivad kõige paremini professionaalseks kasutamiseks, kuid loomulikult saab neid kasutada ka kodus. Vett soojendab seadmes endas olev küttekeha, mis olenevalt mudelist soojendab vee 90 kraadini. Ükski mustus, rasv ega isegi õli ei pea nii kuumale voolule vastu. Teisest küljest võib enamiku puhastustööde jaoks piisata lihtsast survepesurist, millel pole integreeritud vee soojendamise funktsiooni. Selline pesur pihustab umbes 40 kraadise temperatuuriga vett, millest piisab seinte, põrandate või autode pesemiseks. Paljudel mudelitel on ka vee temperatuuri reguleerimise võimalus, näiteks Boschi seadmetel.

mees peseb survepesuriga autot

Maksimaalne rõhk ja voolukiirus

Survepesuri tõhusus sõltub suuresti barides mõõdetud maksimaalse rõhu ja voolukiiruse (mõõdetuna liitrites tunnis) kombinatsioonist. Mida kõrgem on rõhk, seda võimsam on survepesuri pihustatud veejuga ja seda keerulisema mustuse saab ära uhtuda. Kui pihustusvõime on väike, pole ka rõhu parameetrist suurt kasu, seega peaks jälgima nende kahe suhet. Tavalisteks majapidamistöödeks peaks piisama seadmest, mille maksimaalne rõhk on umbes 130 bari ja voolukiirus umbes 360 l/h. Näiteks Kärcheri kõrgsurvepesuritel on üldiselt hea rõhu ja voolu suhe.

mees peseb survepesuriga katust


Kasutusmugavus

Tihti kiputakse uue seadme ostul unustama kogu muu info kõrval eelkõige nende kasutusmugavus. See võib juhtuda ka survepesuri valimisel. Esmalt pööra tähelepanu vooliku pikkusele. Mida pikem see on, seda laiem on pesuri tööulatus. Sama kehtib ka toitejuhtme kohta. Enamasti kasutab survepesur toiteallikana elektrit ning selleks on vajalik vooluvõrgu ühendus. Võimalik on valida ka juhtmeta laetav kõrgsurvepesur, mis annab küll suure liikumisvabaduse, kuid on tõenäoliselt väiksema võimsusega. Viimane, kuid mitte vähem tähtis aspekt on ka seadme kaal.

survepesur

Kuidas valida survepesur vastavalt oma vajadustele?

Mõnikord võib olla raske otsustada, millist survepesurit valida: lihtsat, väiksema võimsusega või professionaalseks kasutamiseks mõeldud seadet. Otsustamise hõlbustamiseks pea silmas neid aspekte:


Milleks survepesurit kasutama hakkad? Kas otsid vaid lihtsat ja kiiret viisi oma auto pesemiseks või soovid puhastada terrassi? Äkki plaanid teha suuremaid tööd, näiteks maja fassaadi puhastamist või tugeva mustuse eemaldamist?

Milline on pesuri kasutusulatus? Kas see on paar meetrit? Kas sul on vaja pesta palju suuri pindasid?

Vastused neile küsimustele peaksid aitama sul valida survepesuri, mis tasub end ära. Kui kasutad survepesurit väikese ala kergeks puhastamiseks, siis on soovitav valida väiksema kuni keskmise võimsusega seade. Kui puhastad raskesti pestavaid ja suure pindalaga pindu, siis tasub valida kallim ja võimsam survepesur.

terassi põrnadat pestakse survepesuriga

Ehk on nüüd lihtsam otsustada, milline survepesur on sinu jaoks parim. Kui aga soovid kasutada survepesurit seal, kus ligipääs veele ja kanalisatsioonile on keeruline, näiteks suvilas, on hüdrofoor suurepärane lahendus. Lisateavet hüdrofoori valimise kohta loe meie artiklist "Kuidas valida hüdrofoori?"

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?