Kasulikud nõuanded

Kuidas valida sülearvutikotti?

Kõik sülearvutikottide pakkumised
22.02.2018

Kas oled hiljuti ostnud endale kalli sülearvuti, millel on kõik täiendused? See ei ole mitte ainult ohtlik ja vastutustundetu, vaid ka ebamugav kanda seda käes või tavapärases seljakotis. Sellepärast pakume Sulle sülearvutikoti tellimise võimalust veebist. Kuidas seda õigesti valida?

Milleks Sa seda kasutad?

See küsimus võib tunduda veidi kummaline. Lõppude lõpuks ostad arvutikoti muidugi arvuti jaoks. Siiski on üsna tavaline, et arvutitkotid on erinevalt valmistatud ning tasuks tähelepanu pöörata mõnele tegurile.

Kõigepealt mõtle, kui tihti satud oma kotiga vihma või isegi lume kätte. Kui kavatsed oma kotti kasutada arvuti kandmiseks autosõidu või bussi ja rongiga liikumise jaoks,  siis ei peaks seljakoti veekindlus olema Sinu jaoks oluline.

Samuti peaksid mõtlema, kui palju kavatsed üldiselt kotti kasutada. Kui kasutad seda ainult mõnikord välismaal reisides, ei pea Sa palju investeerima. Kuid kui transpordid oma arvutit iga päev tööle, ei ole see riski väärt.

See on oluline ka siis, kui plaanid sellega kaasas kanda lisaks teisi esemeid. Sellisel juhul on otstarbekas valida seljakott, sest see võimaldab mugavalt kanda mitte ainult laadijat, vaid ka pudelit vett, klaviatuuri, hiirt ja muid arvuti lisaseadmed.

TOP sülearvutikotid


                   

Mis suuruses on Sinu arvuti?

Sülearvutite kotid on tavaliselt mõeldud vastava suurusega arvutitele. Kui Sul on 10-13-tollise ekraaniga õhuke sülearvuti, saad vabalt valida meelepärase koti või seljakoti, kuid suuremate arvutimudelite omanikud peavad sellele erilist tähelepanu pöörama. Kui Sul on 17,3-tollise ekraaniga arvuti, ei tasu 100-protsendiliselt tootja juhiseid usaldada, milline kott kõige parem oleks – veebipõhine tagasiside aitab Sul teada saada, mis on õige.

Teiselt poolt, kuigi teoreetiliselt võib väike arvuti olla suures kotis, ei ole see samuti väga hea, sest arvuti sageli libiseb ja hüppab koti ühelt küljelt teisele. Kui otsustad lihtsalt arvutiümbrise osta, siis veendu, et see oleks oleks ideaalne Sinu arvutile.
Materjal ja toote kvaliteet

Kui kavatsed oma arvutikotti kasutada väga tihti, võib olla isegi igapäevaselt, on Sinu jaoks oluline kvaliteet. Me ei soovita sellisel juhul ülemäärast kokkuhoidu - arvuti on äärmiselt tähtis mitte ainult selle hinna, vaid ka oluliste salvestatud andmete tõttu. Kui plaanid oma kotti sageli kasutada, siis veendu, et rihmadel oleks piisavalt paks polster ja nende pikkust oleks võimalik reguleerida.

Kas materjal on oluline? Põhimõtteliselt ei ole see kõige olulisem, sest peaaegu iga materjal sobib arvutikoti valmistamiseks. Siiski soovitame kotte, mis on kõige sagedamini valmistatud nailonist. Need, kes klassikat tunnevad, saavad valida nahast koti, kuid pea meeles, et sellest materjalist tooted on kallimad ja veele tundlikumad.

Arvutikott ilmselt aeg-ajalt puutub kokku maapinnaga, nii et pead olema sada protsenti kindel, et arvuti oleks ohutult kotis - kontrolli, et seest on piisavalt polsterdatud või oleks kaitse igas arvuti nurgas. Soovitame osta koti, mis kaitseb arvutit kukkumiste ja löökide eest.

Internetis leiduvatest arvustustest tasub lugeda inimeste arvamust kotilukkude kohta. Kui Sa tagasisidet ei leia, veendu lihtsalt, et lukud ei oleks plastikust, kuna sellest materjalist lukud lakkavad sageli mõne kuu jooksul töötamast.
Lisakott või koti taskud

Kui palju taskuid ja lisaruumi vajad? Kui kasutad kotti ainult arvuti ja selle laadija jaoks, on enesestmõistetav, et piisab vaid mõnda taskust. Kuid kui kavatsed sellega kanda arvutit, laadijat, tahvelarvutit, telefoni, hiirt, klaviatuuri, kõrvaklappe ja paljusid teisi elektroonilisi seadmeid, kaalu rohkemate taskutega koti ostmist. Veendu, et kõik sisemised ja välimised taskud oleksid korralikult suletud, kuna mõnikord võib juhtuda, et keerad koti tagurpidi. Sa ei taha ju ühtegi asja kaotada, eks?

Lisafunktsioonid

Mõned kotid sisaldavad eraldi sahtlit vee, dokumentide ja isegi võtmete jaoks. Kas Sul on seda vaja? Arvutikotiga Sa arvatavasti ei lähe pikkadele jalutuskäikudele ega matkadele, nii et ennekõike on oluline selle turvalisus.

Kui Sa mõnikord matkad näiteks järve või mere ääres või Sul on lihtsalt ideid selle kohta, kuidas mujal oma kotti kasutada, soovitame osta kallima seljakoti veidi suurema funktsionaalsusega. Sel juhul ei pea Sa ostma kahte erinevat kotti, mis täidavad sama funktsiooni.

Hind ei tohiks olla väga oluline

Turul on arvutite jaoks kallimaid kotte, mis maksavad isegi paarsada eurot. Need on sageli veidi paremad kui soodsamad alternatiivid, mis on mõne võrra odavamad. Üldiselt leidub enamike inimeste jaoks odavamaid võimalusi, kuna arvutit ei kasutata tavaliselt äärmuslikes tingimustes.

Seetõttu mõtle, kui palju soovid sellesse investeerida. Kui arvuti on üsna kallis - tasub kaitse eest maksta veidi rohkem. Teisest küljest, kui Sinu arvuti ei maksa palju, siis kas tõesti tasub maksta viiendikku oma arvuti hinnast selle kaitseks? Tasub meeles pidada, et Kaup24 e-poest saad oma arvuti jaoks koti odavamalt osta, kuna pidevalt on käimas erinevad kampaaniaid ja allahindlused.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?