Kasulikud nõuanded

Kuidas valida sügavkülmikut?

14.01.2021
sisseehitatud külmkapp köögis

Võib julgelt väita, et sügavkülmikud on äärmiselt olulised köögiabilised – tänu sügavkülmikule suudame toidu värskust palju kauem säilitada ja näiteks talvisel ajal sügis- või suvehõrgutisi nautida. Sageli on sügavkülm tavakülmiku osa, kuid kui soovite rohkem võimsust, tasub mõelda eraldi seadme soetamisele. Sellisel juhul tuleb teil otsustada, milline sügavkülmik valida – saate seda teha, pöörates tähelepanu mõnele olulisele funktsioonile.

Sügavkülmik või külmakirst?

Sügavkülmikuid võib olla kahte tüüpi – tavaline külmkapisarnane sügavkülmik või külmakirst. Mõlemal on omad puudused ja eelised:

  • Külmakirstud on soodsamad, need on enamasti säästlikumad ja hoiavad voolukatkestuse korral külma kauem. Lisaks saab külmakirstu hõlpsasti paigutada mittestandardse suurusega toidupakendeid. Kuid riiulite ja sahtlite puudumine raskendab kapi korrashoidmist ja toidu kasti põhjast leidmist. Seade ise nõuab ka oluliselt suuremat põrandapinda.
  • Sügavkülmikud on saadaval standardsete mõõtmetega, sellel on riiulid ja sahtlid. Kapp ise on vertikaalne, säästes sellega põrandapinda. Lisaks on sügavkülmikutes korra hoidmine tunduvalt lihtsam, lihtsam on ka vajalike toodete leidmine või kapi koristamine. Sellegipoolest on need enamasti kallimad ja vähem ökonoomsed.

pere võtab sügavkülmikust toiduaineid

Mahutavus

Nüanss, mis on tavaliselt väga individuaalne ja sõltub otseselt teie toitumisharjumustest. Kui soovite külmutada seeni, köögivilju või muud head ja paremat, tasub valida mahukam külmakirst, kuid kui eelistate värsket toitu, piisab ka kompaktsemast sügavkülmast. Pidage meeles, et seade tarbib tühjana seistes rohkem energiat, mistõttu tasub hoolega mõelda, kui suurt kappi endale koju vajate.

4-liikmelise pere jaoks piisab tavaliselt umbes 200-liitrisest seadmest. Kuid saate teha täpsemaid arvutusi, korrutades leibkonnaliikmete arvu 42,5-ga – nii saate teada, milline mahutavus oleks teie pere jaoks optimaalseim.

Külmutusvõime

Mida võimsam seade, seda enam kilogramme toitu on võimalik sellega külmutada. Neljaliikmelise pere jaoks piisab tavaliselt 5–8 kilogrammi päevas külmutavast mudelist, kuid kui kavatsete külmutada korraga suurema koguse tooteid, tasub mõelda võimsamale seadmele. Näiteks kui sügavkülmiku külmutusvõimsus ulatub peaaegu 20 kilogrammini päevas, võite enesekindlalt kappi valmis osta pool siga – rümba külmutamine ei tekita sellise seadme jaoks mingeid probleeme.

sügavkülm täis köögivilju ja muud toitu

Elektritarbimine

Kui soovite, et uus seade tarbiks toiduainete jahutamisel võimalikult vähe elektrit, tuleks arvestada energiaklassiga. A-klassi mudeleid peetakse kõige ökonoomsemaks – mida rohkem on "+"-märke, seda ökonoomsema seadmega on tegu. Hetkel on kõige ökonoomsemad A+++ klassi sügavkülmikud.

Sulatamise tüüp

Sulatamine võib olla käsitsi või automaatne – mõlemal omad eelised:

  • Kui valite mehaanilise sulatamisega mudeli, peate kogu sulatustöö ise ette võtma. Vähemalt kord aastas peate kapi täielikult vooluvõrgust lahti ühendama, tühjendama ja ootama, kuni kogu jää sulab. Seejärel peate puhastama kogu kogunenud vee ning loputama ja kuivatama kambri sisemuse. Tõsi, sellisel süsteemil on ka oma eelised: see sunnib korda hoidma ja mehaanilise sulatamisega sügavkülmikud on enamasti ka soodsamad.
  • Kui valite automaatse sulatamisega mudeli, ei tule teil ülaltoodud toiminguid ise teha. Seintele ei kogune vett, ei teki härmatist ega jääd, mistõttu on seadme hooldamine palju lihtsam. Pidage siiski meeles, et automaatne sulatamine võib toitu veidi dehüdreerida ning seade ise võib maksta rohkem ja tarbida veidi enam elektrit.

Tulevane asukoht

Kappi valides tuleks arvesse võtta ka sügavkülmiku plaanitavat asukohta, mis määrab omakorda ära veel mõned olulised kriteeriumid:

  • Mõõtmed. Kuigi mõõtmed on otseselt seotud seadme võimsusega, peaksite välja selgitama, kui palju ruumi on teil võimalik seadmele eraldada. Mõelge ka paigalduse tüübile – sügavkülmikuid on nii iseseisvaid kui integreerituid.
  • Stiil. Kui seade asub köögis, peaksite veenduma, et see sobiks kokku teiste ruumis olevate seadmete ja üldise interjööriga. Kuigi sügavkülmikuid ei ole väga laias värvitoonis, peaks uus seade sulanduma köögi tervikuga.
  • Müra. On loogiline, et sügavkülmik tekitab veidi müra – see, kui häiriv see on, oleneb asukohast. Kui köök jääb puhkealast eemale, pole antud kriteerium kõige olulisem, kuid alati tasub valida vähem müra tekitava mudeli.

sügavkülmutatud juurviljad

Lisafunktsioonid

Mõni sügavkülmik pakub veelgi mugavamaid lisafunktsioone – järgnevalt mõned kõige populaarsemad:

  • Kiire külmutamine. Funktsioon, mis on eriti kasulik, kui soovite külmutada puuvilju, marju või köögivilju, et need ei kaotaks kõiki oma väärtuslikke aineid. Lisaks ei kahjusta see juba külmutatud tooteid, mistõttu on kasulik kõigile neile, kellel on tarvis sageli toiduvarusid täiendada.
  • Külma säilitamise funktsioon. Funktsioon, mis aitab elektrikatkestuse korral toitu kaitsta, võimaldades seadmel veel paar päeva umbes 9-kraadist temperatuuri hoida.
  • Puhkuserežiim. Programm, mis kaitseb tühja seadet hallituse ja ebameeldivate lõhnade eest ning võimaldab seadmel töötada eriti säästlikult, kasutades võimalikult vähe elektrit.

Pärast kõigi nimetatud aspektide kaalumist on uue seadme valimine juba tunduvalt hõlpsam. Valik on loomulikult rikkalik ja lai, kuid kindlasti leiate kapi, mis vastaks just teie ootustele.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?