Kasulikud nõuanded

Kuidas valida sobivad mähkmed?

Vaata kõiki pakkumisi
06.03.2019
mähkmed

Kui perre sünnib laps, siis toob see muutused elurütmi ning tuleb ka kanda hoolt lapsele vajalike asjade eest. Selles ostukorvis on tähtsaim koht mähkmetel. Mähkmed puutuvad otseselt kokku imiku nahaga ja on lapsele vajalikud küllaltki pika aja jooksul, seepärast võiks küsimus, millised mähkmed valida vastsündinule või juba pisut kasvanud lapsele, kerkida päevakorda võimalikult harva. Just seepärast soovitame teil tutvuda oluliste aspektidega, mis aitavad paremini mõista, millised mähkmed on beebidele kõige sobivamad.

Arvestada tuleb lapse kehakaalu

Arvatavasti on kõige tähtsam, et vastusündinu mähkmed oleks õiges suuruses, seepärast tuleks eelkõige arvestada just seda asjaolu. Seda ei ole sugugi keeruline teha – piisab, kui teate, et laste mähkmed on jagatud kategooriatesse:

 • 0 – 0–2,5 kg;
 • 1 – 2–5 kg;
 • 2 – 3–6 kg;
 • 3 – 4–9 kg;
 • 3+ – 5–10 kg;
 • 4 – 7–18 kg;
 • 4+ – 9–20 kg;
 • 5 – 11–25 kg;
 • 5+ – 13–27 kg;
 • 6 – alates 16 kg;
 • 6 + – alates 17 kg.

Tavaliselt on mähkmepakenditele märgitud ka lapse kehakaal kilodes, kuid kui seda ei ole, siis saate kergesti leida oma lapsele sobiva variandi, kui juhindute nendest kategooriatest.

Valige  vajalik tüüp

Kui juba teate, millise suurusega mähkmed on vajalikud, siis on õige aeg tutvuda mähkmete tüüpidega – need on samuti väga erinevad.

Päeva ja öö mähkmed. Need on tavalised, klassikalised ühekordsed mähkmed, mida kasutatakse suuruseid vahetades imiku esimestest elupäevadest. Tuleks teada ka seda, et öised mähkmed erinevad tavaliselt parema niiskusimavuse poolest, tagades seega lapsele täieliku komfordi.

Pestavad mähkmed. See on üks tüüp mähkmeid, mille sagedamini valivad naturaalsust eelistavad lapsevanemad. Sel juhul tuleb küll mähkmetele kulutada vähem, kuid vaeva on nendega tunduvalt rohkem: neid tuleb pesta ja vahetamise intervallid peavad olema lühemad. Kuid väidetakse, et need lasevad paremini õhku läbi ja levitavad harvem ebameeldivat lõhna.

Mitmekordselt kasutatavad mähkmed. Ärge laske ennast petta – see ei ole sama mis pestavad mähkmed. Nii nimetatakse mähkmetest võõrutajaid, mis sobivad siis, kui lapsuke enam regulaarselt mähkmeid ei kasuta, kuid ei ole veel sellega täiesti harjuda jõudnud. Need on püksmähkmed, mis oma välimuselt meenutavad tavalisi aluspükse – vahe on ainult selles, et need on kaetud niiskust imava kattematerjaliga. Suurematele lastele peaks meeldima ka nende disain: aegamööda muutub see asjaolu nende jaoks üha tähtsamaks.


Ujumismähkmed. Vees kasutatavad mähkmed peavad olema pisut teistsugused, sest tavalised tooted märguvad, seega ei saa vältida läbilaskmist ega materjali paisumist. Need mähkmed on kasutamiseks ujulas või muus veekogus suplemiseks ja võivad tagada igakülgse kaitse ja koos sellega ka mugavuse. Kui kavatsete koos lapsega veemõnusid nautida, siis ei õnnestu teil kindlasti ilma nende mähkmeteta läbi ajada!

Kaitselinad. Neid tooteid kasutatakse sagedamini beebi mähkmevahetusel, kuid samuti võib neid vaja minna siis, kui mähkmeid ei ole enam vaja, kuid öösel võib vahel ikka väike õnnetus juhtuda. Seda tüüpi toodete hulgast leiate ka spetsiaalselt madratsite kaitsmiseks ette nähtud kaitselinu, mis aitavad tagada hügieenilise keskkonna.

Pöörake tähelepanu tootja usaldusväärsusele

Arutledes, millised on vastsündinule parimad mähkmed, soovitatakse sageli pöörata tähelepanu ka tootjale. Kuigi ei peaks ju vahet olema, tunneme end siiski hoopis rahulikumalt, kui kasutame juba tuttava tootja toodangut. Lisaks sellele tunnevad pikki aastaid tegutsevad ettevõtted oma tööd suurepäraselt ja seega teavad hästi, mida meie lapsed vajavad.

Praegu domineerivad mähkmete müügi tipus firmade Pampers, Huggies, Genki!, GOO.N, Moony, Happy ja teiste rohkem või vähem tuntud ettevõtete kaubamärgid. Kui te ei ole toodete kvaliteedis veendunud, siis usaldage teiste lapsevanemate arvamust: kui tahate teada saada, kas näiteks Jaapanis toodetud mähkmed on kvaliteetsed, siis aitavad teiste arvamused ja nende beebide kogemused teil kindlasti otsusele jõuda.

Mähkmete hind

See on küllaltki tähtis aspekt, mis avaldab suurt mõju valiku tegemisele – pöörame ju alati tähelepanu sellele, milliseid mähkmeid müüakse odavamalt. Kuid kokkuhoiu huvides ei tohiks unustada võrrelda pakendites olevate mähkmete arvu: nii on kergem mõista, millised neist on tõepoolest odavaimad.

Mähkmete hind võib sõltuda nii tootjast kui ka pakutavatest lisakasudest, seetõttu ei saa väita, et kallim on alati parem. Pealegi võib raha kokkuhoiu eesmärgil alati uurida, kus on mähkmete müügikampaania: kui olete veendunud, et laps ei jõua niipea järgmisse kaalukategooriasse, võite hea pakkumise korral soodsa hinnaga mähkmeid pikaks ajaks ette varuda!

Millised mähkmed valida: ökoloogilised või mitte?

Lapsevanemad ei ole ühel arvamusel küsimuses, kas vastsündinule on tõepoolest vajalikud ökoloogilised mähkmed, seda enam, et nende hind on kõrgem. Kui olete siiski juba tähele pannud, et teie beebi on tundlikum ja valite seepärast alati tundlikule nahale mõeldud mähkmed, siis tasuks katsetada ökoloogiliste mähkmete varianti. Ökoloogilised mähkmed hingavad paremini ega tekita allergiat, seetõttu saate vältida suuremaid  probleeme. Ent kui olete siiani kasutanud tavalisi mähkmeid ja mingeid probleeme seoses sellega ei ole märganud, siis ei ole teil vaja neist loobuda.

Hinnanud kõiki neid asjaolusid, saate kerge vaevaga otsustada, mis sobib teie silmaterale kõige paremini. Laste mähkmeid müüakse veebipoes Kaup24.ee – siit leiate alati rikkaliku mähkmevaliku ja palju raha säästa aitavaid pakkumisi!

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?