Kasulikud nõuanded

Kuidas valida parfüümi internetist?

Vaata kõiki pakkumisi
07.09.2018
parfüümid internetist

Kõik on väga lihtne, kui Sinu lemmiklõhn on juba välja valitud ning sobiv parfüümipudel Sinu poole teel. Aga kui soovid järsku põgeneda turvaliste valikute eest ja proovida midagi uut ja erinevat, või soovid kingituseks parfüümi oma lähedasele, siis mida teha?

Tundub, et parfüümi valimine on puhas ninatöö, aga kuidas ennast mitte ära kaotada suurepäraste aroomide keskel? Ja kas see lõhnab ikka samamoodi ahvatlevalt, kui poest koju jõuad? Soovitame mitte lõhnamerre niisama ekslema minna ega valida parfüümi horoskoobi järgi, vaid pöörata tähelepanu põhireeglitele ja tähtsamale informatsioonile, mida leiab parfüümi kirjeldusest ning samuti mõelda, milline võiks Sinu uus lõhn olla.

Meenutame legendaarse Coco Chanel’i fraasi, mille kohaselt parfüüm esitleb naist, kui ta tuleb ning meenutab teda, kui ta ära läheb, mistõttu on uue parfüümi otsimine eriti oluline- igapäevane lõhn tööle, pidulik lõhn õhtuseks sündmuseks või hoopis uus lõhn puhkuseks? Lisa veidi kujutlusvõimet ning kirjelda lõhna, mis sobiks Sinu või kellegi teise välimuse, vanuse, temperamendi ja keskkonnaga.  

Parfüümi tugevust tähistatakse tähtedega

Need on PP, EDP, EDT, EDC. Need lühendid näitavad parfüümi kontsentratsiooni tugevust. Ja loomulikult sõltub nendest lõhna intensiivsus ja võime nahal püsida.

  • PP (Pure Parfum) - need lõhnad sisaldavad 15-40% aromaatseid ühendeid. Nende lõhn on väga tugev ja intensiivne, mistõttu sobivad need kõige paremini õhtuks või erilisteks puhkudeks ja inimestele, kellel on väga rikkalik maitse. PP-tüüpi lõhnad kestavad nahal umbes 6 tundi. Sõltuvalt tüübist võivad need riietele jääda isegi paariks nädalaks- seega ole neid valides ettevaatlik!

Kõige populaarsemad naiste PP parfüümid


  • EDP (Eau de Parfum) on aromaatne vesi, millel on pisut madalam aromaatne kontsentratsioon, 10-20%. Seda soovitatakse kasutada, kui soovid rikkalikumat, intensiivsemat lõhna õhtul või külmal aastaajal. Need lõhnad püsivad nahal üsna pikka aega, keskmiselt 3-5 tundi.

Kõige populaarsemad naiste EDP parfüümid


Kõige populaarsemad meeste EDP parfüümid


  • EDT (Eau de Toilette) on tualettvesi, mis sisaldab 5-15% aromaatseid ühendeid. Tualettvesi sobib kasutamiseks päeval, sooja ilmaga või lihtsalt värskeid lõhnasid eelistavatele inimestele. Tualettvee lõhn hajub 2-4 tunni pärast.

Kõige populaarsemad naiste EDT parfüümid


Kõige populaarsemad meeste EDT parfüümid


  • EDC (Eau de Cologne) – see on "Kölni vesi" või sagedamini kirjeldatud kui odekolonn. Selle aromaatne kontsentratsioon on vähemalt 2-5%. "Kölni vesi" kiirgab heledat ja värskendavat lõhna, tavaliselt tsitrusviljade, ning püsib nahal kuni 2 tundi.

Kõige populaarsemad naiste EDC parfüümid


Kõige populaarsemad meeste EDC parfüümid