Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õmblusmasinat algajale?

Vaata kõiki pakkumisi
18.01.2019
õmblusmasin

Kuidas valida õmblusmasinat algajale?

Esimese õmblusmasina otsing on tavaliselt eriti meeldiv. Kui aga puututakse kokku õmblusmasinate laia valikuga, muutub valiku tegemine väga raskeks. Eriti, kui te alles hakkate õmblusmaailmaga tutvuma. Mõeldes sellele, millist õmblusmasinat valida vastavalt oma oskustele ja ootustele, peaksite kaaluma mitmeid olulisi aspekte ning nendest sõltub edasine õige valik.

Teie eelarve

Õmblusmasina hind on üks olulisemaid kriteeriumeid, seetõttu peaks varakult otsustama, kui palju olete nõus investeerima. Odavamad õmblusmasinad on lihtsad ja pakuvad sageli vähem funktsioone. Kui peate end algajaks, siis on just selline variant heaks sisseelamise vahendiks. Kõige tähtsam on realistlikult hinnata oma võimeid ja järgida ettenähtud eelarvet. Niiviisi on võimalik oluliselt kitsendada valiku võimalusi.

Õmbluste arv

See asjaolu on eriti petlik. Suurem arv õmblusi võib tunduda huvitav ja intrigeeriv, kuid tasub järele mõelda, kas te hakkate kõiki neid oma töös kasutama. Tavaliselt kasutatakse sirgeid ja siksakilisi õmblusi. Nende rakendamisel on võimalik kasutada mitmesuguseid õmblusvõimalusi. Kui vajate õmblusmasinat algajale, peaks kindlaks määrama konkreetse töö, mille jaoks hakkate masinat kasutama. Siis saate aru, et vähem on rohkem. Mõnikord võivad lisafunktsioonid jäädagi kasutamata, mistõttu nad ei vaja ka täiendavaid investeeringuid.

Isiklikud ootused

Kui olete juba märgistanud tööd, mida esimese õmblusmasinaga tegema hakkate, saate kergemini otsustada vajalike funktsioonide üle:

  • Lihtsad parandused. Sellisel juhul on mugav kasutada õmblusmasinaid, millel on jalgtõstuk, mis suudab toime tulla isegi paksu kangaga.
  • Sisekujundus. Otsige arvutipõhist õmblusmasinat - see võimaldab kiiresti ja mugavalt teostada isegi kõige keerulisemaid projekte.
  • Riiete õmblus. Sellise töö jaoks on vajalikud mõned olulised funktsioonid. Eelnevalt mainitud sirged ja siksakilised õmblused, võimalus muuta nõela asukohta ja nööpaugu automaatne teostus.

Õmblusmasina tüüp

Selleks, et mõista, milline õmblusmasin sobiks algajale kõige paremini, tasuks tutvuda tüüpiliste õmblusmasinate ja nende võimalustega.

  • Elektromehaanilised. Seda tüüpi tooted on parimaks valikuks karjääri alustavatele rätsepatele. Ehkki need masinad ei hiilga oma funktsioonide rohkusega, kompenseeritakse seda puudust taskukohase hinna ja eriti lihtsa kasutamisega.


  • Arvutipõhised. Seda tüüpi seadmed on palju funktsionaalsemad, mida kasutavad tihtipeale professionaalsed rätsepad (või need, kes soovivad nendeks saada). Lisaks sobib spetsiaalne arvutipõhine õmblusmasin imeliste õmblustööde teostamiseks.


  • Overlokid. Need seadmed on mõeldud spetsiifiliseks tööks. Kanga servade töötlemine (sellised õmblused on kindlamad, niidid ei kulu nii kiiresti). Oluline on pöörata tähelepanu, et overlok õmblusmasinad ei asenda tavalisi masinaid. Seetõttu soetatakse neid kui lisaseadmena kvaliteetsema töö saavutamiseks.

  • Tööstuslikud. Nagu nimetuski ütleb, on tööstuslik õmblusmasin mõeldud tõsisemateks ja keerulisemateks töödeks. Kui olete valmis „härjal sarvedest haarama”, võite proovida ka seda varianti! Tööstuslike õmblusmasinate hinnad on küll kõrgemad, kuid mitmesugused funktsioonid annavad juurde palju rohkem võimalusi.

  • Lameda õmblusega masinad. Lameda õmblusega õmblusmasin on loodud töötamiseks keerulise trikotaažiga. Sellega saate suurepäraselt töödelda ka teisi õhukesi, paksusid või elastseid materjale.


Õmblusmasina suurus ja kaal

See aspekt on asjakohane siis, kui teil ei ole kodus kindlat kohta õmblemiseks ja te peate hakkama õmblusmasinat sageli kandma. Loogiline, et sellisel juhul on tarvis kerget ja väikest õmblusmasinat, mis ei vaja palju jõupingutusi. Samas on oluline pöörata tähelepanu ka masina võimsusele. Kui õmblusmasina väikese suuruse tõttu vähenevad teie jaoks olulised funktsioonid, on parem keskenduda siiski õmblusmasina funktsionaalsusele ja otsida kodus masinale statsionaarset kohta. Siis on vähem muresid!

Tootja

Kindlasti on paljud kuulnud Singeri õmblusmasinast. See õmblusmasin on oma aastate pikkuse tööga teeninud välja kasutajate usalduse. Singeri masinate uusimad mudelid võimaldavad realiseerida kõige mitmekesisemaid ideid. See ei tähenda siiski, et see on ainus tähelepanu vääriv tootja. Mitte sugugi vähem kvaliteetseid õmblusmasinaid toodavad Toyota, Rubina, Juki, Brother. Kui soovite iseseisvalt hinnata nende usaldusväärsust, siis kontrollige ajalugu, tutvuge tootevalikuga ja lugege teiste ostjate kommentaare.

Kaubamärgist palju olulisem on õmblusmasina omadused ja teie isiklikud vajadused. Kui kaalute kõiki nimetatud aspekte, saate suurema vaevata otsustada, millist õmblusmasinat osta. Õmblusmasinate laia valiku leiate Kaup24.ee e-poest. E-poes toimuvad sageli kampaaniad ja soodusmüügid, mil õmblusmasinat on võimalik soetada soodsamalt!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.