Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õmblusmasinat?

Vaata kõiki õmblusmasinate pakkumisi
10.03.2021
õmblustarvikud

Esimese õmblusmasina otsing on tavaliselt eriti meeldiv. Kui aga puututakse kokku õmblusmasinate laia valikuga, muutub valiku tegemine väga raskeks. Eriti, kui te alles hakkate õmblusmaailmaga tutvuma. Mõeldes sellele, millist õmblusmasinat valida vastavalt oma oskustele ja ootustele, peaksite kaaluma mitmeid olulisi aspekte ning nendest sõltub edasine õige valik.

Teie eelarve

Õmblusmasina hind on üks olulisemaid kriteeriumeid, seetõttu peaks varakult otsustama, kui palju olete nõus investeerima. Odavamad õmblusmasinad on lihtsad ja pakuvad sageli vähem funktsioone. Kui peate end algajaks, siis on just selline variant heaks sisseelamise vahendiks. Kõige tähtsam on realistlikult hinnata oma võimeid ja järgida ettenähtud eelarvet. Niiviisi on võimalik oluliselt kitsendada valiku võimalusi.

Õmbluste arv

See asjaolu on eriti petlik. Suurem arv õmblusi võib tunduda huvitav ja intrigeeriv, kuid tasub järele mõelda, kas te hakkate kõiki neid oma töös kasutama. Tavaliselt kasutatakse sirgeid ja siksakilisi õmblusi. Nende rakendamisel on võimalik kasutada mitmesuguseid õmblusvõimalusi. Kui vajate õmblusmasinat algajale, peaks kindlaks määrama konkreetse töö, mille jaoks hakkate masinat kasutama. Siis saate aru, et vähem on rohkem. Mõnikord võivad lisafunktsioonid jäädagi kasutamata, mistõttu nad ei vaja ka täiendavaid investeeringuid.

õmblusmasina kasutamine

Isiklikud ootused

Kui olete juba märgistanud tööd, mida esimese õmblusmasinaga tegema hakkate, saate kergemini otsustada vajalike funktsioonide üle:

  • Lihtsad parandused. Sellisel juhul on mugav kasutada õmblusmasinaid, millel on jalgtõstuk, mis suudab toime tulla isegi paksu kangaga.
  • Sisekujundus. Otsige arvutipõhist õmblusmasinat - see võimaldab kiiresti ja mugavalt teostada isegi kõige keerulisemaid projekte.
  • Riiete õmblus. Sellise töö jaoks on vajalikud mõned olulised funktsioonid. Eelnevalt mainitud sirged ja siksakilised õmblused, võimalus muuta nõela asukohta ja nööpaugu automaatne teostus.

Õmblusmasina tüüp

Selleks, et mõista, milline õmblusmasin sobiks algajale kõige paremini, tasuks tutvuda tüüpiliste õmblusmasinate ja nende võimalustega.

  • Elektromehaanilised. Seda tüüpi tooted on parimaks valikuks karjääri alustavatele rätsepatele. Ehkki need masinad ei hiilga oma funktsioonide rohkusega, kompenseeritakse seda puudust taskukohase hinna ja eriti lihtsa kasutamisega.


  • Arvutipõhised. Seda tüüpi seadmed on palju funktsionaalsemad, mida kasutavad tihtipeale professionaalsed rätsepad (või need, kes soovivad nendeks saada). Lisaks sobib spetsiaalne arvutipõhine õmblusmasin imeliste õmblustööde teostamiseks.


  • Overlokid. Need seadmed on mõeldud spetsiifiliseks tööks. Kanga servade töötlemine (sellised õmblused on kindlamad, niidid ei kulu nii kiiresti). Oluline on pöörata tähelepanu, et overlok õmblusmasinad ei asenda tavalisi masinaid. Seetõttu soetatakse neid kui lisaseadmena kvaliteetsema töö saavutamiseks.