Kasulikud nõuanded

Kuidas valida pesumasinat?

Pesumasinate pakkumised
08.05.2015
pesu täis pesumasin vannitoas

Pesumasin on üks maailma parimaid leiutisi, kuigi me ei pruugi sellele igapäevaselt mõelda. Kas Sina suudaksid ette kujutada kõikide oma riiete pesemist käsitsi? Õige masina valimine võib tunduda keeruline, kuid tegelikult on see palju lihtsam tänu Kaup24 e-poe ekspertidele.

Suurus on väga oluline

Kõigepealt tuleks valimist alustada ei millestki muust, kui pesumasina suurusest. Kahtlemata ei soovi me, et masin võtaks tarbetult palju ruumi. Seega, kõigepealt tuleks hinnata eluruumi suurust, kus plaanite oma riideid pesema hakata ja masinat hoida. Miks see oluline on? Väga lihtne- suurem pesumasin võtab rohkem ruumi ning väiksem vähem.

Meie soovitame ennekõike arvestada masina pikkust ja laiust. Kõrgus ei ole tõenäoliselt nii oluline, kuna seda ala Sa ilmselt millekski oluliseks kasutama ei hakka.

Hind sõltub lisaks eelarvele ka Sinu vajadustest

Turul leidub palju nutipesumasinaid, mida saab nutitelefonist juhtida. Mõnel neist on olemas isegi ekraan ja palju lisafunktsioone, kuid tasub mõelda, kas seda kõike on ikkagi vaja? Odavamad masinad ei pese tavaliselt pesu kehvemini, vaid omavad lihtsalt vähem lisafunktsioone. Huvitav on see, et paljud inimesed, kes on pesumasina tuhandete eurode eest ostnud, ei kasuta isegi pooli selle funktsioonidest. Mõnikord on otstarbekam raha kokku hoida.

Loomulikult tuleks pesumasina valimisel silmas pidada elektrienergia kulu, nagu ka kõikide teiste kodumasinate puhul. Mõned kallimad mudelid võivad palju vähem energiat kulutada ning see võimaldab pikemas perspektiivis kokku hoida.

Kaup24 e-poe ekspertide üheks tähelepanuks on värv. Tuleb välja, et valged pesumasinad võivad sageli odavamad olla. Kui soovite kulusid kokku hoida, tasuks eelistada valget värvi pesumasinaid.

Lisaks soovitame osta seadmeid internetist. See on soodsam ja sageli on Kaup24 e-poes erinevad kampaaniad ja soodusmüügid, kust leiad pesumasinad palju parema hinnaga!

Klientide tagasiside on tähtsam kui tootja nimi

Müüme pesumasinaid sellistelt tootjatelt nagu Bosch, LG, Electrolux, AEG, Beko jpt. Mõned inimesed kipuvad valima ainult kindlate tootjate kaupu, kuid tasub meeles pidada, et kõikide nende tootangu hulka on sattunud paremaid ja halvemaid mudeleid. Mõne brändi armastamise või vihkamise asemel tuleks ennekõike huvi tunda olemasolevate kasutajate tagasiside vastu. Paljude toodete kohta on kirjutatud isegi professionaalsed eksperthinnangud.

Eestlaetav või pealtlaetav pesumasin?

Pesumasina valimisel on üks põhiprobleeme ka selle laadimismeetod. Osad masinad on pealtlaetavad, teised eestlaetavad. Kui paigutate masina teiste seadmete või mööbliesemete vahele piiratud alale, siis tuleks valida pealtlaetav masin.

See peaks olema ainukeseks kriteeriumiks laadimismeetodi valimisel. Internetist leiab palju müüte selle kohta, et ühe või teise laadimismeetodiga masinad on võimsamad, odavamad või vastupidavamad. See ei ole aga tõsi. Nagu eespool mainitud sai, siis erinevate tootjate seadmed on erinevad ning nende omadused ei sõltu laadimismeetodist.


Lisafunktsioonid

Paljud inimesed ei vaja pesumasinale erilisi funktsioone. Sellegi poolest vaatame üle vähemalt mõned nendest funktsioonidest, et aru saada, millised neist on Sulle vajalikud.

  • Vee ja seebi juhtimine- see funktsioon on olemas paljudes pesumasinates. See võimaldab automaatselt reguleerida pesemiseks kasutatava seebi ja vee hulka sõltuvalt sellest, kui palju riideid on masinasse paigutatud. See võib Sulle esialgu lisaraha maksta, kuid pikemas perspektiivis hoiad kokku.

  • Võimalus riideid juurde lisada pärast pesemise alustamist- mõnikord unustame ühe või teise riideeseme pesumasinasse panna enne pesemise alustamist. Mõned tootjad on lisanud spetsiaalse funktsiooni, mis lubab pärast pesemise alustamist esemeid juurde lisada. Tõsi, see on suurepärane võimalus inimestele, kes sageli midagi unustavad, kuid selle hind on küllaltki kõrge.

  • Mitu trumlit ühes pesumasinas on haruldus, kuid osades masinates on need olemas. Neid saab kasutada eraldi näiteks valgete ja värviliste riiete pesemiseks, samal ajal ühtki värvi kahjustamata. Jällegi, see on väga mugav lahendus, kuid palju odavam on lihtsalt riideid enne pesemist sorteerida ja eraldi pesta.

  • Nutividinad on viimaste aastate jooksul väga populaarseks saanud. Jah, väga mugav on saada oma telefoni teavitus pärast pesu pesemise lõpetamist. Mõnikord on väga kasulik omada võimalust pesu pesemist alustada ja lõpetada töölt või poest. Küll aga ei ole see hädavajalik, kuna pikka aega on elatud ilma nende võimalusteta. Kas oled tõesti nii hõivatud, et ei pääse pesumasinale õigeaegselt juurde? Intelligentsus maksab lisaraha!

Tulevik on helge

Kas pesumasinad muutuvad veelgi võimsamaks? Tõenäoliselt mitte lähitulevikus. Kindlasti võimaldavad need üha enam energiat säästa ning selline tootja nagu LG lubab juba enda pesumasinaid häälega juhtida. Odavamad masinad muutuvad veelgi odavamaks! Kas oodata mõnda aega veel enne masina soetamist? Me kahtleme, kuna tegemist ei ole nutitelefoni või sülearvutiga ning areng selles vallas ei ole nii kiire. Seega, ei ole vaja liiga palju kaaluda ning tasub endale pesumasin kohe ära tellida.

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?