Kasulikud nõuanded

Kuidas valida nutikella ja selle rihma?

Vaata kõiki nutikellade pakkumisi
27.02.2018
kuidas valida nutikella ja selle rihma

Nutikellad  ja nutivõrud on uus mood. Pikka aega olid käekellad peaaegu täiesti mittefunktsionaalsed esemed. Lõpuks said need lihtsalt stiili osaks, kuna kellaaega võis alati ka telefonilt näha. Kuid nüüd koos nutikellade turule ilmumisega on käekellad taas saanud mitte ainult stiiliesemeks, vaid ka hämmastavaks tööriistaks, mis aitab Sind mitmel erineval viisil: tööl, sportimisel ja vabal ajal. Kuid niipea, kui algas nutikellade ajastu, on turule ilmunud palju suuremaid ja väiksemaid tootjaid, seega on väga raske valida. Kuidas seda õigesti teha?

Vali operatsioonisüsteem

Praegu domineerivad nutikellade turul mitu erinevat operatsioonisüsteemi: Android Wear, iOS, Tizen ja muud vähemtuntud operatsioonisüsteemid, mille on välja töötanud väiksemad Hiina tootjad. Anname neist lühidalt ülevaate.

  • Android Wear - see operatsioonisüsteem on Sinu jaoks parim, kui Sul on Android-telefon. Android Wear toetab ka iOS-i seadmeid, kuid see ei tööta Apple'i toodetega kuigi hästi. Esimesed Android-kellad olid üsna puudulikud - nii riistvara kui ka tarkvara poolest. Aga pärast Android Wear 2.0 uuendusi on need nutikellad saavutanud kõik oma head omadused, nii et võid ohutult selle operatsioonisüsteemi valida.
  • IOS - see operatsioonisüsteem on saadaval ainult Apple Watch kelladele, mis maksavad üsna palju. Lisaks toetab Apple Watch ainult iOS-i seadmeid. Vaatamata kõikidele nendele teguritele juhivad iOS-i nutikellad praegu Apple'i seadmete omanike turgu, mis on parim valik täiuslikuks kella ja telefoni sünkroniseerimiseks ning loomulikult ka Apple-i tohutu ökosüsteemi jaoks.
  • Tizen on Samsungi operatsioonisüsteem, seega kui Sul on Samsungi telefon, on Tizen Sinu jaoks parim valik. See töötab suurepäraselt ka teiste Android-seadmetega ja mõnevõrra piiratuna iOS-telefonidega. Tizeni Android on sageli vastuolus Android Weariga, kuna mõnes kohas on Tizen pisut stabiilsem, kiirem, täpsem ja funktsionaalsem. Kuid kui Sulle ei sobi kas Gear S2 või Gear S3 väljanägemine, pead valima teise operatsioonisüsteemi.
  • Väiksemate tootjate operatsioonisüsteemid - odavamates nutikellades on kasutusel operatsioonisüsteemid, millel pole täpset nime, ökosüsteemi ega absoluutselt mitte midagi. Need on väga piiratud funktsionaalsusega süsteemid, millega sageli ei saa kolmanda osapoole rakendusi alla laadida ega teha toiminguid, mis teiste nutikellade operatsioonisüsteemidega on võimalikud.


Milliseid funktsioone Sa vajad?

Milleks kavatsed oma nutikella kasutada? Jah, nad kõik on enam-vähem sarnased, kõiki neid saab teoreetiliselt kasutada nii sportimiseks kui piltide ja sõnumite vaatamiseks. Kuid mõned neist täidavad mõnda funktsiooni paremini kui teised, seega tasub enne ostmist järele mõelda.

Näiteks kui plaanid seda kasutada enamasti sportimise jaoks, vali kindlasti GPS-i ja pulsimõõtmise funktsiooniga kell. Kui eelarve on veidi väiksem, kuid sport on Sinu jaoks siiski väga oluline, võid valida lihtsalt nutikäevõru - nendega saab samuti mõõta südamelöögisagedust, tehtud samme ja mitmeid teisi spordifunktsioone. Mõnikord need täidavad isegi nutikella funktsioone: näitavad sõnumeid, ilmaennustusi ja nii edasi.