Kasulikud nõuanded

Kuidas valida nutikella ja selle rihma?

Vaata kõiki nutikellade pakkumisi
27.02.2018
kuidas valida nutikella ja selle rihma

Nutikellad  ja nutivõrud on uus mood. Pikka aega olid käekellad peaaegu täiesti mittefunktsionaalsed esemed. Lõpuks said need lihtsalt stiili osaks, kuna kellaaega võis alati ka telefonilt näha. Kuid nüüd koos nutikellade turule ilmumisega on käekellad taas saanud mitte ainult stiiliesemeks, vaid ka hämmastavaks tööriistaks, mis aitab Sind mitmel erineval viisil: tööl, sportimisel ja vabal ajal. Kuid niipea, kui algas nutikellade ajastu, on turule ilmunud palju suuremaid ja väiksemaid tootjaid, seega on väga raske valida. Kuidas seda õigesti teha?

Vali operatsioonisüsteem

Praegu domineerivad nutikellade turul mitu erinevat operatsioonisüsteemi: Android Wear, iOS, Tizen ja muud vähemtuntud operatsioonisüsteemid, mille on välja töötanud väiksemad Hiina tootjad. Anname neist lühidalt ülevaate.

  • Android Wear - see operatsioonisüsteem on Sinu jaoks parim, kui Sul on Android-telefon. Android Wear toetab ka iOS-i seadmeid, kuid see ei tööta Apple'i toodetega kuigi hästi. Esimesed Android-kellad olid üsna puudulikud - nii riistvara kui ka tarkvara poolest. Aga pärast Android Wear 2.0 uuendusi on need nutikellad saavutanud kõik oma head omadused, nii et võid ohutult selle operatsioonisüsteemi valida.
  • IOS - see operatsioonisüsteem on saadaval ainult Apple Watch kelladele, mis maksavad üsna palju. Lisaks toetab Apple Watch ainult iOS-i seadmeid. Vaatamata kõikidele nendele teguritele juhivad iOS-i nutikellad praegu Apple'i seadmete omanike turgu, mis on parim valik täiuslikuks kella ja telefoni sünkroniseerimiseks ning loomulikult ka Apple-i tohutu ökosüsteemi jaoks.
  • Tizen on Samsungi operatsioonisüsteem, seega kui Sul on Samsungi telefon, on Tizen Sinu jaoks parim valik. See töötab suurepäraselt ka teiste Android-seadmetega ja mõnevõrra piiratuna iOS-telefonidega. Tizeni Android on sageli vastuolus Android Weariga, kuna mõnes kohas on Tizen pisut stabiilsem, kiirem, täpsem ja funktsionaalsem. Kuid kui Sulle ei sobi kas Gear S2 või Gear S3 väljanägemine, pead valima teise operatsioonisüsteemi.
  • Väiksemate tootjate operatsioonisüsteemid - odavamates nutikellades on kasutusel operatsioonisüsteemid, millel pole täpset nime, ökosüsteemi ega absoluutselt mitte midagi. Need on väga piiratud funktsionaalsusega süsteemid, millega sageli ei saa kolmanda osapoole rakendusi alla laadida ega teha toiminguid, mis teiste nutikellade operatsioonisüsteemidega on võimalikud.


Milliseid funktsioone Sa vajad?

Milleks kavatsed oma nutikella kasutada? Jah, nad kõik on enam-vähem sarnased, kõiki neid saab teoreetiliselt kasutada nii sportimiseks kui piltide ja sõnumite vaatamiseks. Kuid mõned neist täidavad mõnda funktsiooni paremini kui teised, seega tasub enne ostmist järele mõelda.

Näiteks kui plaanid seda kasutada enamasti sportimise jaoks, vali kindlasti GPS-i ja pulsimõõtmise funktsiooniga kell. Kui eelarve on veidi väiksem, kuid sport on Sinu jaoks siiski väga oluline, võid valida lihtsalt nutikäevõru - nendega saab samuti mõõta südamelöögisagedust, tehtud samme ja mitmeid teisi spordifunktsioone. Mõnikord need täidavad isegi nutikella funktsioone: näitavad sõnumeid, ilmaennustusi ja nii edasi.
Kui oled harjunud kasutama tavalist käekella, siis võid osta ümmarguse ekraaniga ning klassikalise kujundusega nutikella. Turul on mõned klassikalised nelinurksed kellad, näiteks Apple Watch, kuid ümmargune ekraan on endiselt klassikaline standard. Kui soovid sportlikumat välimust siis on sobivam variant aktiivsusmonitor. 

Neile, kes otsivad kella, mis on kõiges hea, soovitame valida Samsung Gear või Apple Watch kella, sest need on igati mitmekülgsed. Kui valid teise operatsioonisüsteemiga kella, otsi seadet, millel saab kasutada mitut erinevat rihma ja millel on kõik spordi jaoks vajalikud funktsioonid olemas.

Kuidas nutikella rihma valida?

Kõigepealt mõtle, milleks hakkad oma nutikella kasutama- spordikelladele sobivad metallist ja kummist rihmad, samas kui nahast või metallist rihmad sobivad kõige paremini pintsaku juurde või igapäevaseks kandmiseks. Kuigi metall on üsna mitmekülgne, on sellel omad puudused - kell on palju raskem, metallist rihmasid on sageli raske puhastada ja talvel võivad need lihtsalt ebameeldivaks muutuda. Samuti on võimalik valida kangast rihm, kuid sporti tehes kulub see kiirelt ja tavatingimustes ei tundu see kindlasti nii soliidne kui nahast või metallist rihm.

Pärast materjali valimist on aeg rihma suurus ja värv valida. Suurus peab ideaalselt Sinu kellaga sobima, seega tee enne kindlaks, kui lai rihm Sinu kellaga sobib. Teavet selle kohta leiad tootja leheküljelt. Värv peaks sõltuma Sinu kella värvist ja loomulikult ka rõivastest, mida enamasti kannad. Soovitame tellida vähemalt paar kellarihma veebist, et saaksid neid kohanduda kõikide oma riietega.