Kasulikud nõuanded

Kuidas valida mugavat tugitooli?

Vaata kõiki tugitoolide pakkumisi
25.09.2018
kaks roosat tugitooli

Tõeline põhjus, miks osta pehme tugitool, on mugavus. Jah, selle stiil on väga oluline, sest tugitool peab interjööriga sobima, kuid peamine on selle mugavus, sest see on koht lõõgastumiseks.

Et valida mugavat tooli, pööra tähelepanu selle kõrgusele, kaalule, oma istumisasendile ning raskuskese asukohale. Tugitooli maksimaalseks mugavuseks peab see sobima ideaalselt Sinu kehajoontega. Kas mäletad kolme karu muinasjuttu? Tüdruk valis ilma juhuseta kõige väiksema tooli. Iga tugitool peab olema Sinu jaoks mugav.

Mida otsida tooli valimisel?

  • Kõvadus: istekoht peab olema pehme, kuid pakkuma ka piisavat toetust. Kui istud sügavale alla, siis on raske üles tõusta. Kui istud liiga kõvale pinnale, muutub iste juba mõne minuti pärast ebamugavaks.
  • Nurk: reie asetus peab olema risti põrandaga, sest on ebamugav istuda üles- või allapoole. Leia iste, mis on Sinu jaoks õige. Enamik istekohti on 46 cm kõrged, kuid on võimalik leida ka madalam või kõrgem variant.
  • Sügavus: veel üks tegur, mida tuleb arvestada, on istme sügavus. Kui oled pikk, otsi sügavat istet. Sügavam tugitool võimaldab mugavamalt pikkade jalgadega istuda. Mitte kuigi sügav tool on sobilik, kui oled lühikest kasvu või Sul on põlvevalud.
  • Laius: Laiemad istekohad on mugavamad. Kui aga kodus on vähe ruumi, saad valida väiksemate mudelite seast. Vaata „RC Green“ pooltugitooli.


Milline peaks olema tugitooli seljatugi?

Kõrgus: seljatugi võib olla kõrge või madal, kuid ära unusta, et see peab olema tugev. Kui istud toolil raamatu lugemise või televiisori vaatamise ajal, on hea ka kaela toetada ning selleks peaksid valima kõrge seljatoega tooli.  

Madala seljatoega toolid sobivad ideaalselt niisama istumiseks ja jutustamiseks, kuid niisugustes tugitoolides ei ole Sul mugav lõõgastuda.

Tugev või pehme seljatugi: on olemas kahte tüüpi istmeid ja seljatugesid. Saad valida, mis Sulle kõige enam meeldib, aga kui otsid mugavust, on parem pehme tugitool. Samuti leidub toole tugeva seljaosaga, kuid pehme istmega ja vastupidi.

Täiendavad padjad võivad täita mitmeid funktsioone:

  • Lisatoetus
  • Istme sügavuse vähendamine
  • Mustrilised või värvilised padjad võivad olla ilusaks detailiks

Käetugedega või ilma?

Käetugedega või ilma nendeta tooli ostmine sõltub Sinu eelistusest. Otsuse määrab see, kuidas ja kui tihti soovid oma tugitoolis istuda. Kergelt kõverdatud seljatugi ja käetoed pakuvad istumisel lisatuge.

Kuid käetoed võimaldavad Sul mugavalt oma käsi hoida ja lõõgastuda. Need on vajalikud igapäevaselt kasutataval toolil, kuid ei ole ilmtingimata vajalikud, kui tooli kasutavad vaid külalised mõnikord harva.

Käetugesid on võimalik katta ja pehmendada või polsterdada. Need võivad olla puidust, metallist või valmistatud erinevast materjalist. Ülaosa võib olla polsterdatud ja alumine osa avatud. Tule ja proovi oma käsi nendele asetada ning katseta mugavust. Ainult nii saad aru, kas kuju on Sinu jaoks ebamugav või mitte.

Tooli kvaliteet

Tooli struktuur määrab ära mitte ainult selle eluaja, vaid ka mugavuse. Muidugi mõjutab kvaliteet ka välimust, eriti pärast mõnda aega kasutamist. Näpunäited diivani valimise kohta on kasulikud ka tugitooli valimisel, sest mõlema mööblieseme disain on väga sarnane.

Hangi parima kvaliteediga tool, mida Sinu eelarve võimaldab. Usu, Sa ei kahetse seda otsust!  Tugitooli kvaliteet sõltub selle raamist, struktuurist ja kattest. Tugitooli kvaliteeti saad hinnata samade põhimõtete alusel, nagu diivani puhul. Allpool leiad mõned näpunäited, kuidas valida kvaliteetset istekohta!

Kuidas hindate seda postitust?

Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.