Kasulikud nõuanded

Kuidas valida lasteriideid?

Vaata kõiki lasteriiete ja jalanõude pakkumisi
08.02.2018
riided poistele ja tüdrukutele

Lapsed kasvavad ja arenevad kiiresti. Koos sellega muutuvad nende vajadused ja eelistused ning värvid, mida nad armastavad või vihkavad. Lastele mõeldud riideid või jalatseid valides tuleb arvestada nende soovidega, vastasel juhul ei ole nad nõus kandma kallihinnalist ja sooja kampsunit. Kuid ükskõik kui mängulised lapsed ka ei oleks, on vaja jääda praktiliseks ja hinnata mitte ainult riiete väimust, vaid ka kvaliteeti, kasutusvõimalusi ja vajalikkust.

Lasterõivaste kvaliteet

Kõigepealt tasub meeles pidada seda, et lapsed kasvavad kiiresti. Kuid nad vajavad riideid, mis ei ärrita nahka, ei kulu kiiresti ega kaota oma kuju. Seetõttu tasub osta ainult kõrgkvaliteedilisi rõivaid.

Kvaliteedistandardit võib tavaliselt käsitleda riide materjalina. Lapsed on väga aktiivsed ja vajavad vastupidavaid riideid, eriti kehtib see nende riiete puhul, mida kantakse igapäevaselt. See reegel kehtib mitte ainult spordipükste või särkide puhul. Samuti on vaja hoolikalt aluspesu valida, mille materjal ei soodustaks liigset higistamist ega põhjustaks allergilist reaktsiooni.

Heast materjalist riided ei pruugi olla kallid. Samuti pea meeles, et veebipoodidest ostes on kõik riided tavaliselt odavamad. Kuid enne ostmist hinda võimaluse korral rõivast vastavalt järgmistele kriteeriumitele:

  • Puuduta materjali ja tunneta seda. Veendu, et see on vastupidav ja hingav.
  • Tõsta rõivas valguse ette ja vaata läbi - head riided on heledad.

Lastele tuleb osta ainult pehmeid ja mitteärritavaid riideid. Mõni laps ei talu teatud materjale, mis põhjustavad sügelust. See on eriti oluline beebiriiete ostmisel. Selle vältimiseks vali puuvillased t-särgid, püksid ja sokid. See materjal on pehme, hingav ja ei ärrita nahka. Sügisel ja talvel tasub osta soojemaid riideid. Kaasaegse tehnoloogiaga töödeldud vill tekitab sooja tunde ning on palju sõbralikum tundlikuma naha suhtes.

Kui ostad füüsilisest kauplusest, vaata kindlasti õmblused üle enne kleidi või teksade valimist. Karmid ja jäigad õmblused on silmatorkav signaal, et rõivaese ei ole kvaliteetne. Internetist ostes saad seda kontrollida fotot suurendades. Samuti võib ostjate tagasiside aidata seda puudust vältida.


Lasterõivaste praktilisus

Lapsed kasvavad nii kiiresti ning sageli juhtub, et tähelepanematul ostmisel võivad sügisel ostetud suvehooaja lühikesed püksid väikseks jääda. Seetõttu kaalu oma ostusid. Sügiseks sobivad hästi vihmamantlid. Suvemütsid, kleidid, mugavad väliriided- mõned neist saab osta rohkem kui üheks hooajaks. Näiteks on kvaliteetne vihmamantel mõnikord väga praktiline. Kokkuvõttes võimaldab see lapsel kanda seda rohkem kui ühel hooajal.

Praktilistel põhjustel tasub impulsiivset järgmiseks hooajaks ette ostmist piirata. Kasuta seda reeglit, kui ostad vastsündinule riideid. Kui laps on juba paari nädalane, ei tasu enam imikute riideid osta, sest nad kasvavad nii kiiresti.

Lasteriiete värv ja sugu

Värvid, ei avalda lapse sugu nagu paljud ikka veel kipuvad mõtlema. Seetõttu ära järgi riiete valimisel roosa-sinise reeglit. Lapse jaoks, olgu see siis tüdruk või poiss, sobivad kirkad või õrnalt pastelsed värvid. Need loovad mitte ainult hea meeleolu, vaid annavad ka lapsele paremini märku, et ta võib ise valida. 

Ainus reegel, mida peaksid järgima on see, et kleidid ja seelikud on tüdrukutele. Kõik muu - riide värv, disain ja mustrid on Sinu lapse valik ja sobib nii tüdrukutele kui poistele.