Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kuivatit?

Vaata kõiki kuivatite pakkumisi
19.02.2018
valged rätikud pesukuivatis

Kui arvad, et Sinu elu oleks kuivatiga palju lihtsam, siis kindlasti Sa ei eksi. Kuivatid võimaldavad kodus mitte ainult ruumi säästa, vaid ka aega, sest need kuivatavad pesu palju kiiremini, panevad selle meeldivalt lõhnama ja ei vaja isegi suuremat triikimist. Siiski on pigem keeruline kuivatit endale valida. Kaup24.ee eksperdid toetavad Sind selle valiku tegemisel.

Vali kuivati tüüp

Kõigepealt peaksid valima kuivati tüübi. Praegu on kõige populaarsemad kondenseerivad ja soojuspumbaga kuivatid. Mille poolest need erinevad?

  • Kondenseerivad kuivatid. Seda tüüpi seadms pumbatakse soe ja niiske õhk kuivati seest alt välja ja eemaldatakse kogu niiskus. Niiskus muundatakse veeks ja vesi liigub mahutisse. Need kuivatid on veidi odavamad, kuid nende töökulud on keskmisest peaaegu kaks korda suuremad.

  • Soojuspumbaga kondenseeruvad kuivatid. Pikas perspektiivis säästad, kui valid soojapumbaga kondenseeriva kuivati. Riiete kuivatamisel kasutatakse sama õhku, mis alt pumbatakse, lihtsalt see õhk on kuiv ja soe. Seetõttu on seda tüüpi trummelkuivati tavaliselt äärmiselt kulutõhus ja töötab palju odavamalt.
  • Ventilatsiooniga. Selline kuivati viib trumlist sooja õhu välja. Ventilatsiooni kuivatid on odavad, kuid juba üsna haruldased, sest need peavad kasutamisel olema ühendatud ventilatsiooniauguga või saad kasutada neid ainult avatud aknaga.

Kas tasub osta automaatsüsteemi ja anduritega kuivatit?

Tänapäeval on turul palju pesukuivateid, mis avavad kuivatid automaatselt, kui kuivatamise protsess on lõppenud. See tähendab, et Sa ei pea teadma või arvama - lihtsalt lülita kuivati sisse ja lase sellel tegutseda nii kaua, kui see tegelikult vajalik on.

See võimaldab säästa energiat ja muidugi närve, vastupidiselt kui avad kuivati ja selgub, et riided ei ole veel täielikult kuivanud. Tõsi, peaksid üle vaatama, millised on selle funktsioonid konkreetsetes mudelites. Ekspertide testid näitasid, et mõni kuivati lülitub välja mingil põhjusel natukene liiga vara - sel juhul on see funktsioon lihtsalt mõttetu, eks?

Teisest küljest on traditsioonilised kuivatid mõnevõrra odavamad. Esialgu võib õige avamise aja äraarvamine olla raske, kuid pärast poolt aastat kasutamist peaksid ära tundma õige hetke.

Kuivatite TOP


Millise suurusega trummel peaks olema?

Trummelkuivatid on varustatud erineva mahutavustega – ühte mahub on ainult 3 kg, teised võivad mahutada kuni 9 kg. Sellegi poolest rohkem ei ole tingimata parem!

8 kg või suurema võimsusega kuivatiga saad vähendada oma elektriarveid, kui kuivati on kõrge kvaliteediga automaatrežiimis või suudad kontrollida ideaalselt kuivamisaega, vastasel korral kasutad liiga palju energiat. Nii et Sul peab olema palju riideid, mida kuivatada või peaksid ostma automaatse kuivati.

Keskmise (6-7kg) mahuga kuivati peaks olema kuldne kesktee paljudele, kui elad üksi ja ei pea palju riideid pesema või Sul ei ole väga suur pere. 

Väikesed kuivatid, millesse mahub on vaid 3-5 kg riideid, sobivad ainult neile, kes elavad üksi või kelle kodus ei ole palju ruumi. Kahjuks kipuvad väiksemad kuivatid aeglasemalt töötama ning seda tasub meeles pidada. Kuid nad on vähemalt veidi soodsamad!

Sul on vaja funktsionaalsust

Tavaliselt saab kuivati seadetest valida mitte ainult kuivamise aja, vaid ka kasutatud tsüklite arvu. Tõsi, üha sagedamini leiad kuivatid üha vähemalt mingisuguse väikese ekraaniga. Need ei lisa täiendavat funktsionaalsust, kuid ekraan võimaldab hõlpsasti seadeid muuta.

Samuti peaksid mõtlema, millisel küljel peaks olema trummelkuivati uks. See peaks sõltuma sellest, kas mõlemal küljel on teatavaid takistusi, mis võivad segada juurdepääsu uksele. Kui Sa ei osta pesumasinasse integreeritud kuivatit ja need kaks asja on plaanis paigaldada üksteise kõrvale, siis soovitame valida pesumasinaga samale küljele avanevad uksed.

Kui Sul ei ole triikimiseks aega, suudavad paljud trummelkuivatid ka seda ülesannet täita. Ei, kuivati ei tee riideid kunagi nii sirgeks ja pehmeks, nagu ka kõige odavam triikraud, aga see aitab triikimisele kuluvat aega kõvasti kokku hoida. Õhuke pesu (näiteks aluspesu) tuleks täielikult trummelkuivatiga ära kuivatada.

Kas tasub valida pesumasinasse integreeritud kuivatit?

Kui soovid säästa ruumi ja raha, peaksid kindlasti valima pesumasinasse integreeritud kuivati. Kui pead välja vahetama nii pesumasina kui ka trummelkuivati, oleks väga tark tellida kaks-ühes masin veebist. See säästab ruumi, raha ja aega, eriti kui kogu protsess on automatiseeritud. Kujutle, et viskad oma riided masinasse ja mõne tunni pärast on need automaatselt puhatad ja kuivad – Sa ei pea absoluutselt mitte millegi pärast muretsema! Paljud seda tüüpi kuivatid suudavad enamikke riideid käsitleda, mistõttu see seade teeks Sinu elu oluliselt lihtsamaks.

Kuivateid ja teisi kodumasinaid saad madalama hinnaga osta kaup24.ee e-poest, kus pidevalt toimuvad kampaaniad, allahindlused ja soodusmüügid spetsiaalsete koodidega. Siit leiad madalaima hinnaga originaaltooted sellistelt kaubamärkidelt nagu Beko, Bosch, LG, Samsung, Whirlpool jpt.

Kuivatiga pesumasinate TOP

Kuidas hindate seda postitust?