Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kõrvaklappe sportimiseks ja aktiivseks tegevuseks?

Vaata kõiki pakkumisi
30.05.2019
kõrvaklapid

Paljud nõustuvad, et sportimine ja liikumine on palju nauditavam koos oma lemmikmuusikaga. Ainus küsimus seisneb selles, millised kõrvaklapid on selliseks tegevuseks parimad? Valikuvõimalused on väga erinevad ning oleme välja toonud mõned peamised nüansid, millele peaksid enne lõpliku otsuse tegemist tähelepanu pöörama.

Mõtle sellele, milleks kõrvaklappe kõige rohkem kasutad

Sõltuvalt spordialast on ka klappide omadused veidi varieeruvad ning peaksid eelnevalt välja mõtlema, milliseks tegevuseks neid kasutama hakkad. Näiteks ei tohiks jooksmiseks mõeldud kõrvaklapid kõrvadest välja kukkuda ning treeninguteks saalis sobivad kõige paremini juhtmevabad mudelid. Peaksid olema ettevaatlik, kui valid ujumiseks mõeldud kõrvaklappe - need peaksid olema kindlasti veekindlad.

Juhtmeta kõrvaklappide eelised

Kuigi endiselt levib arusaam, et Bluetooth-klapid toodavad halvema kvaliteediga heli, siis vaadates nende toodete valikut, on tehnoloogilised täiendused neid oluliselt parandanud. Seega on kindlasti võimalik öelda, et juhtmeta kõrvaklapid on sportimise jaoks sageli isegi paremad. Ilma segavate juhtmeteta muutub iga tegevus lihtsamaks - proovi ja veendu selles ise!


Kontrolli helikvaliteeti

Helikvaliteet ei sõltu sellest, kas tegemist on juhtmega klappidega või ilma. Kui Sul ei ole võimalik klappe enne ostmist testida, saad seda teha teoreetiliselt - vaata üle mõned olulisemad parameetrid. Helisagedused, vastupidavus ja tundlikkus on peamised spetsifikatsioonid, mis aitavad määrata helikvaliteeti. Tasub teada mõningaid olulisi tegureid:

  • Me kuuleme 20 kuni 20 000 Hz sagedusega heli, seega on kõige parem, kui Sinu uued klapid vastaksid sellele tingimusele.
  • Madala vastupanuga kõrvaklapid (juhtmega või ilma) on need, mille takistus on alla 25 oomi - need on piisavad nii sportimiseks kui ka igapäevaseks muusikakuulamiseks.
  • Mida tundlikumad on klapid, seda parem ja puhtam on heli.

Otsusta, milliseid lisafunktsioone vajad

Spordi jaoks mõeldud Bluetooth-kõrvaklappidel võib olla ka täiendavaid funktsioone ja eeliseid, seega peaksid hindama, kas kõik need on Sinu jaoks vajalikud. On äärmiselt populaarne valida higikindlad mudelid veelgi intensiivsemate treeningute jaoks. Ja kui soovid alati kättesaadav olla, vali sisseehitatud mikrofoniga kõrvaklapid, mis võimaldavad ka kõnedele vastata.

Otsusta, kui palju oled valmis klappidesse investeerima  

See ei ole ilmselt üllatav, et erinevaks otstarbeks mõeldud klapid võivad kuuluda väga erinevatesse hinnakategooriatesse. See aspekt sõltub nii funktsionaalsusest kui ka helikvaliteedist ja isegi disainilahendusest, nii et peaksid eelnevalt otsustama, kui palju oled valmis kulutama. Pane tähele, et isegi kvaliteetseid spordiklappe (juhtmega või ilma) saab osta väga hea hinnaga Kaup24 e-poest.  


Pärast neid nõuandeid saad hõlpsasti otsustada, millised kõrvaklapid võiksid muutuda osaks Sinu vaba aja veetmisest. Seejärel pead kokku panema motiveeriva listi oma lemmiklugudest - Sul ei jää kunagi energiast puudu oma eesmärkide saavutamisel, kui valid õige muusika!

Kuidas hindate seda postitust?