Kasulikud nõuanded

Kuidas valida köögimööblit?

Vaata kõiki köögimööbli komplektide pakkumisi
17.01.2018
Köögimööbli komplekt

Köök on Sinu kodu süda ja see peab olema täiuslik. Kuid köögimööbli valik on eriti keeruline ülesanne – leidub palju mööblit ning mõnikord tundub, et igat mööblieset oleks vaja, kuid tegelikult tuleb enda jaoks välja valida prioriteedid. Lisaks peab see Sinu eelarvega sobima! Kaup24.ee e-poe eksperdid aitavad Sul valida. Vastame mõnele küsimusele ja aitame teha õigeid otsuseid. 


Tutvu erinevate demoköökidega ja vali endale sobivad lahendused

Soovitame külastada erinevaid mööblipoode, et näha nende kaupluste näidistooteid. Pea meeles, milliseid detaile endale soovid. Mööbli ostmine on internetis endiselt mugavam, kuid eelnevalt köögimööbli valikuga tutvumine ja enda vajaduste välja selgitamine on kasulik. See aitab Sul valida, millist mööblit kööki täpsemalt vaja oleks ning võimaldab luua ideaalse köögi oma kujutlusvõimes ja see on esimene samm.

Seejärel tead hästi, missugused köögikapid sobivad sinu kööki. Mis suurusega ja missuguses värvitoonis. Mis mõõtudega köögikomplekt on ideaalne sinu kööki. Samuti, mis tooni ja mõõtudega köögi töötasapind sobib sinu uude kööki ideaalselt.

Köögimööbli komplektide TOP


Vali mööbel tulenevalt köögi ja maja üldisest kujundusest

Üks peamisi vigu, mida köögimööbli (ja ka muu mööbli) valimisel tehakse, on eeskirjade eiramine. Kõigepealt peaks köök sobituma maja üldise kujundusega. Kui magamistoas on renessansi stiil, siis tundub tänapäevane Skandinaavia stiilis köök päris imelik. Mõtle oma kasutatavale värvipaletile ja ühenda köögimööbel seina ja põranda värvidega. Ainult sel viisil suudad luua organiseeritud ja korrapärase sisekujunduse mulje.

Vaata üle moetrendid või vali lihtsalt klassikaline stiil

Köögis olev mööbel kestab vähemalt 5 aastat, mistõttu ei tohiks olla uus mööbel segatud vana mööbliga. Moetrendide mõistmiseks aitavad kirjutatud arvustused või juba mainitud demoköögid. Kui Sul on rohkem raha, soovitame konsulteerida sisekujundajatega. Mõtled, et kellel on raha raisata? Sisekujundajate teenused on olnud väga pikka aega populaarsed ja seda põhjusega! Lõppude lõpuks on need spetsialistid, kes on juba pikka aega jälginud viimaseid trende ja näinud sadu erinevaid hooneid. Sisekujundajad kindlasti säästavad ka Sinu aega.
Loomulikult võid valida ka midagi klassikalist. Sel juhul on köök ka 20 aastat hiljem trendikas, mistõttu on see optimaalne lahendus, mida ei plaanita pikka aega uuendada. Tõsi, kui valid klassikalise lahenduse ja ei muuda seda pikka aega, on väärt investeerida natukene rohkem ja tähelepanu pöörata kvaliteedile.

Mõõda igat sentimeetrit

Tee kindlaks oma köögi täpseid mõõtmed ja veendu, et mööbel sobiks kõikjale ideaalselt. Sa ei saa varieeruda rohkem kui üks sentimeeter. See on eriti oluline köögikappide ja sahtlite ostmisel. Vaata üle ka teiste mööbliesemete mõõdud - tihti isegi väikeste köökide omanikud ostavad tohutult suuri laudasid, sest nad tunduvad mugavad. Kuid lõpptulemus pole kuigi meeldiv - laud, mis võtab peaaegu kogu köögiala ei näe hea välja. Lõppude lõpuks on kööki vaja mitte ainult söömiseks, vaid ka söögi valmistamiseks ja see protsess nõuab liikumisruumi peamise tööpinna ääres. Seetõttu ei sobi kõik mööbliesemed omavahel kokku. Mõtle ka sellele, kas vajad kööki eraldiseisvaid või sisseehitatud kodumasinaid. Sissseehitatud ahjuga ja ülejäänud köögikappidega ühte sulanduva külmikuga jääb köögist ühtsem mulje.

Mille jaoks on Sinu köök tegelikult disainitud?

Tõenäoliselt me isegi ei mõtle selle peale, kuid lastega peres näeb köök hoopis teistsugune välja, kui üksinda elades. Ei ole vaja mitte ainult rohkem ruumi söögile, tööriistadele ja pottidele, vaid ka suuremat lauda ja rohkem toole. Samuti tasuks üle vaadata mõningaid turvalisuse uuringuid. Lisaks kui elad üksinda või koos elukaaslasega, siis sööd tõenäoliselt sageli õhtusööki restoranis või kohvikus. Sellisel juhul soovitame osta vähem mööblit ja nõusid, muutes köögi lihtsamaks. Parem säästa raha tuleviku jaoks.
Kui elad üksinda ning Sinu köök on tohutult suur või isegi ühendatud mõne teise ruumiga, siis on Sul lai valik. Tasub kaaluda, võib olla võiks seal olla suur baarilett? Või hoopis suurem laud? Leidub kööke, mis võtavad palju ruumi, kuid enamik juhtudel on need ebapraktilised ning võivad tekitada tahtmise köögi teise kohta liigutada. 

Vali õiged materjalid

Köögimööbli materjalide valimine on väga oluline. On iseenesest mõistetav, et kui Sul on väiksed lapsed, ei ole klaasist laud kõige parem valik. Puidust laud sobib kõikidel juhtudel, eksootilised materjalid tasub valida ainult siis, kui need tõesti sobivad kodu üldpildiga ning hind on taskukohane. 

Võite säästa raha, ohverdamata kvaliteeti

Niisiis, kuidas osta mööblit soodsama hinnaga? Lihtne - tänapäeval saab isegi mööblit internetist tellida. Hinnad on internetipoodides soodsamad lihtsalt seetõttu, et töötajatele ja ruumide hooldusele kulutatakse vähem raha. Lisaks pakub Kaup24 e-pood tihti soodustusi ja allahindlusi ning mõnikord pakkumisi ka sooduskoodiga. Veebipoest ostes ei pea Sa isegi kodust lahkuma. Hulgaliselt eeliseid, eksole?

Kui ostad, mõtle ka tulevikule

Nagu mitu korda mainisime - köögimööbel kestab aastaid. Millal kavatsed teha järgmise remondi köögis? Kui Sa ei suuda välja mõelda, mida peale hakata ühe kööginurgaga, siis võib olla sinna ei olegi midagi panna? Kes teab, äkki tulevikus mõtled osta suurema külmkapi, nõudepesumasina või kui Sinu pere suureneb, siis vajad ka suuremat lauda. Köögimööbli valimisel mõtle alati, milliseid plaane soovid tulevikus rakendada. Näiteks, kui on kavas korter üle anda lastele või lastelastele, proovi osta minimaalne kogus mööblit - tõenäolisemalt on vanemate ja nooremate inimeste maitse erinev. Proovi mõelda rohkem tuleviku peale.

Kuidas hindate seda postitust?