Kasulikud nõuanded

Mida on vaja teada köögikombaini valikul?

Vaata kõiki pakkumisi
11.05.2015
Köögikombain

Köögikombaini kaal

Ilmselt pole sa mõelnud sellele, et köögikombaini ostes peaksid lähtuma eelkõige selle kaalust – nimelt oleks mõistlik valida saadaolevatest kõige raskem variant, sest kergemad masinad hakkavad suuremat jõudlust nõudvate tööde puhul kõvasti mürisema ning ohtlikult liikuma ja hüplema. 

Köögikombaini mootori võimsus

Järgmisena pööra tähelepanu köögikombaini mootori võimsusele – kuna nõrk mootor võib tugevamatel töödel hätta jääda ning kipub ka kiiremini läbi põlema, siis oleks mõistlik osta 500W või 800W mootoriga masin. Sama mahutavuse, kuid erineva võimsusega mudelite vahel valides eelista kindlasti võimsamat. Oluline on siinkohal suhtarv, mis näitab võimsust (W) ja anuma mahtu (l) – optimaalne oleks valida mudelid, kus see suhtarv on 300:1,5; 400:2; 700:3. Võimsamatel ja kallimatel mudelitel võib olla palju erinevaid pöörlemiskiiruseid, lihtsamatel vähem. 

Köögikombaini valikul mõtle ka hoolega läbi, kas sellele on sinu köögi töötasapinnale paigutamiseks piisavalt ruumi. Jah, just nimelt tööpinnale. Sest kappi topitud köögikombain kipub pahatihti sinna jäämagi. Kui vajad vahel vaid visplit ja riive, võiksid soetada väikese ja väheste lisadega masina, millele kulub tööpinnal hulga vähem ruumi kui suurele masinale. Loomulikult on selline masin oma väheste võimaluste tõttu ka teistest odavam. 


Toitumisharjumused

Nüüd mõtle läbi oma toitumisharjumused ja toidukogused. Peaksid valima köögikombaini, mis neid arvestades sulle kõige paremini sobib ning toiduvalmistamise tõesti lihtsamaks teeb. Pööra tähelepanu ettenähtud miinimum- ja maksimumkogustele, mida erinevate mudelite köögikombainides töödelda tohib.

Hea oleks, kui köögikombainiga oleks kaasas ka tagavaranõud - nii saad lihtsa vaevaga töödelda mitut erinevat toitu. Kõik anumad peaksid olema temperatuuri- ja löögikindlast klaasist. 

Lisatarvikud

Millist abi oma köögikombainilt ootad? Mitmefunktsionaalse köögikombaini saab valida ka selle lisatarvikute järgi. Kui valmistad vähemalt korra nädalas suure koguse pannkoogitainast, vajad vastavat taignasegajast lisatarvikut, mis võib olla nii labida- kui ka konksukujuline. Mõnusate smuutide ja jäätisekokteilide jaoks sobib suurepäraselt blender, vahukoore tarvis või ka munavalgete vahustamiseks kasutatakse ketasemulgaatorit. Tervislike puuviljademahlade austajale kulub ära üks asjalik mahlapress, värskele lapsevanemale võib abiks olla aga hoopis maksipress, millega on lihtne ja mugav püreesid valmistada. 

Klientidele meeldib see postitus

4.3/5
6 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?