Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kasvuhoonet?

Vaata kõiki kasvuhoonete pakkumisi
17.01.2020
kasvuhoone aeda

Selleks, et kasvuhoonest maksimaalselt kasu saada, ei pea te sugugi aiaekspert olema. Kasvuhooned võimaldavad meil taimede kasvuperioodi pikendada ja säilitada püsivalt taimesõbralikku kliimat, kaitstes taimi külma või liigsete sademete eest. Kui olete parasjagu uue kasvuhoone otsingul või olete otsustanud oma vana hoone uue vastu vahetada, siis aitavad järgnevad näpunäited teid uue kasvuhoone otsingul.

Kõige olulisem – soodne asukoht

Võimalike probleemide vältimiseks on oluline esmalt välja selgitada, kuhu ja kuidas kasvuhoone paigutada. Kui te pole asukoha suhtes päris kindel, siis tasub arvesse võtta, et see võiks paikneda:

  • Päikese käes, mitte varjus;
  • Kaugel kõrgetest puudest;
  • Siledal, ohutul pinnasel;
  • Kõikidest külgedest kergesti ligipääsetavas kohas (see muudab kasvuhoone puhastamise ja hooldamise lihtsamaks).


Valige sobiv suurus

Kui olete sobiva asukoha leidnud, tuleb järgmiseks valida sobiva suurusega mudel. Kui te ei kavatse kasvuhoonet terrassile või rõdule paigaldada, on valikuvõimalusi palju. Muidugi sõltub hoone suurus ka sellest, milliseid taimi sinna istutada kavatsete väikeste köögiviljade kasvatamiseks võite valida madalama kasvuhoone, suuremate taimede kasvatamiseks on tarvis aga tunduvalt suuremat mudelit. Asjatundjad soovitavad valida võimalusel võimalikult suure kasvuhoone, et saaksite vajadusel lihtsal moel uute taimede kasvatamisega algust teha.

Kasvuhoone materjal

Kasvuhoonete valmistamisel kasutatakse mitut erinevat tüüpi erinevate omadustega kattematerjale:

  • PVC-kile. Kerge, tõhus ja ökonoomne need on PVC-ga kaetud kasvuhoonete kõige tavalisemad omadused. Seda tüüpi mudelitel on taimede kasvatamiseks soodne temperatuur ja kuna materjal ise on piisavalt kerge, on sellist kasvuhoonet lihtne püsti panna või ümber paigutada. Lisaks on seda tüüpi kasvuhoonete hind väga soodne ja need on taskukohased kõigile, kes unistavad kasvumajas taimede kasvatamisest.


  • Polükarbonaat. UV-kiirgust neelavatel polükarbonaadist kasvuhoonetel on hulga positiivseid omadusi need hoiavad hästi soojust, on vastupidavad, ega ole mõjutatavad erinevatest keskkonnateguritest. Lisaks on need vastupidava konstruktsiooniga. Ehkki polükarbonaadist kasvuhoonete hind on PVC-ga kaetud kasvuhoonetega võrreldes veidi kõrgem, on neid võimalik eripakkumiste raames hea hinnaga soetada.