Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kappi ja kummutit?

Vaata kõiki kappide pakkumisi
08.02.2018
valge kummut heledas garderoobis

Kõikide inimeste jaoks on oluline omada isiklike esemete jaoks piisavalt ruumi. Esiteks juba selleks, et vajadusel kõik asjad oma koha pealt leida. Seetõttu tasub valida just enda soovidest ja vajadustest lähtuv mööbel. Kapid, garderoobid ja kummutid on suurepäraseks lahenduseks hoidmaks oma esemeid organiseeritult ja õiges kohas. Garderoobid mahutavad näiteks mugavalt nii riideid, rätikuid, kui ka voodipesu, samas kui kummutid on väga mugavad igapäevaste esemete hoiustamiseks.

Garderoobi ja kapi funktsionaalsus

Garderoobe on suures valikus, valida on erinevate suuruste ja sisseehitatud või integreeritud kappide vahel. Esmalt tuleb hinnata oma toas vaba ruumi ning seejärel otsustada, kas soovitud kapi jaoks on ka piisavalt vaba ruumi. Väga praktiline on garderoob, kuhu mahuvad mugavalt kõik hooajariided või teised vähem kasutatavad esemed.


Kõige populaarsemad on liugukse ja peegliga garderoobid. Liuguksed on suureks abiks ruumi kokkuhoidmisel. Selline mehhanism on harilikult kasutuses suurte ja mahukate kappide puhul. Peegelustega kapid võimaldavad Teil end täies pikkuses vaadata ning peeglid aitavad optiliselt ruumi suurendada ning näevad seejuures ka äärmiselt stiilsed välja. Kapisisu on Teil võimalik endal valida. Näiteks saate valida ühte osasse garderoobi, kuhu riidepuid riputada ja teisele poole võite sättida integreertiud riiulid ja sahtlid. Kõik see tuleb valida lähtuvalt isiklikest vajadustest ja sellest, milline variant just Teie jaoks kõige mugavam on.


Garderoobe on kahte tüüpi: põrandal seisvaid või rippuvaid. Rippkapid on paigaldatud seinale põranda kohale ja nii on neist maksimaalselt kasu, ruumi seejuures kaotamata. Sel moel saate rippuva kapi alla paigutada näiteks teise kapi või kummuti. Lisaks on saadavalt avatud või suletud kapid, puidust või klaasist ustega kapid. Kappides olevate riiulite abil saate just endale sobivalt paigutada raamatud, suveniirid, mängud, pildid või muid põnevaid sisekujunduslikke elemente. Suletud kapis saad hoida esemeid, mida ei soovi võõrastele silmadele näidata, ent ka asju, mida hoida tolmu või päikesevalguse eest. Suletud kapid aitavad ruumi ka näiliselt puhtana hoida.