Kasulikud nõuanded

Kuidas valida garderoobi?

Vaata kõiki pakkumisi
02.05.2018
moodne beezides toonides garderoob

Paljud tunnistavad, et riidekapp on sama oluline mööbliese, kui diivan või voodi. Kuid hiljutise küsitluse kohaselt ei ole koguni 61 protsendil vastanutest magamistoas kappi. Kaup24.ee uuring näitas, et rohkem kui kahel kolmandikul vastanutest (esmakordsed mööblitellijad) lihtsalt ei ole garderoobi.

Kaup24.ee mööblikategooria juht ütles, et see ei ole kuigi üllatav: "Asjaolu, et need, kes esmakordselt mööblit oma kodu jaoks ostavad, elavad ilma põhiliste mööbliesemeteta, on veidi üllatav, kuid mitte šokeeriv. Enamikel on kogutud väga täpne rahaline eelarve soovitud eluaseme ostmiseks ning seetõttu elatakse mööblita, ilma milleta ei suudaks paljud mugavat elu ette kujutada."

Esimest korda mööblit ostes soovitame koostada nimekirja vajalikest mööbliesemetest ja selgelt prioriteedid seada. Kui esimestel pangalaenu maksmise kuudel esineb rahalisi raskusi, on hea võimalus ära kasutada erinevaid pakkumisi.  

Kaup24.ee andmetel on keskmine sisseelamise aeg 46 nädalat. Seega, isegi kui riidekapp ei tundu olevat kõige vajalikum ese, soetatakse see tõenäoliselt ikkagi esimese aasta jooksul. Kuidas siis valida garderoobi?

Tänapäeval ei piisa kapi valimiseks lähima mööblikaupluse külastamisest ja esimese ettejuhtuva mööblieseme ostmisest. Riidekapp - see ei ole mitte ainult suhteliselt suur investeering, mis rändab tõenäoliselt koos Sinuga ühest kodust teise vähemalt mõned aastad, vaid ka oluline detail ruumis, mis võib mõjutada interjööri ja anda ruumile isikupära. Seetõttu tuleb garderoobi ostmisel sellele hoolikalt tähelepanu pöörata.

Ruum

Me kõik tahaksime Carrie Bradshaw stiilis riidekappi... Kahjuks ei ole enamikul inimestel kodus nii palju vaba ruumi, et saaks seda sisseehitatud garderoobiks muuta. Isegi kui pead selle võimaluse tagasi lükkama, on kapi ostmisel ülioluline kindlaks teha, kui palju vaba ruumi selle jaoks on. Ei ole midagi kohutavamat, kui mõista, et ostetud kapp lihtsalt ei mahu tuppa ära.

Enne, kui hakkad riidekappi otsima, pead otsustama, kuhu ruumi ja millisesse osasse kavatsed selle paigutada. Mõõda kindlasti kaugus põrandast laeni, seinast seinani ja teiste ruumis asetsevate mööbliesemetega. Ära unusta arvestada ruumi, mis on vajalik kapiuste avamiseks. Neid punkte jälgides saad tellida kapi, mis sobib ideaalselt oma kohale.

Tüübid

Järgmiseks võiksid hakata täpsemalt mõtlema, millist kappi soovid oma magamistoas näha. Kõige tavalisem tüüp on kaheukselised kapid. Nende disain on tavaliselt väga lihtne ja sisaldab ainult olulisi osasid: riputamiseks mõeldud osa, riiul selle kohal ja allosas tavaliselt sahtlid, milles võid hoida jalatseid ja muid väikseid esemeid.


Kolme- või neljaukseliste kappide kujundus on tavaliselt sama, mis kahe uksega kapil, kuid mõlemal küljel on täiendavad riiulid. Sellise garderoobi valivad tavaliselt paarid või inimesed, kellel on palju riideid.


Lükandustega garderoob on ideaalne valik neile, kellel ei ole ruumi kapiuste avamiseks. Lükandustega kapi paigutus sõltub selle suurusest ja stiilist, kuid tavaliselt on need avarad (sageli jaotatud mitmeks osaks), samuti riiulite ja sahtlitega allpool.