Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivanvoodit?

Vaata kõiki pakkumisi
14.08.2019
tüdruk hubaselt diivanil

Diivanvoodid on ühed praktilisemad mööbliesemed, mis sobivad ideaalselt neile, kes soovivad luua funktsionaalsema elamispinna või säästa ruumi enda või laste toas. Valik on äärmiselt lai, kuid igal juhul tuleb tutvuda nende äärmiselt laia valikuga – sobivaima variandi leiate vaid siis, kui arvestate mõne põhiaspektiga.

Diivanvoodite tüübid

Diivanvoodi tüüp sõltub sellest, kuidas see lahti käib. Eristatakse järgmisi põhiliike:

  • Tavalised diivanvoodi. See on traditsiooniline mudel, mis näeb välja nagu klassikaline diivan, kuid lahti tehes muutub laiaks magamisasemeks. Valida on paljude stiilsete võimaluste vahel, näiteks lihtsad diivanvoodid, mis koosnevad vaid mõnest detailist, ja massiivsem mööbel, millel on alumine osa või voodipesukast.


  • Magamistoa tugitool – diivan. See on pisut laiem tugitool (tavaliselt vähemalt kahele inimesele, kus magamisosa ei laiene, vaid tõmmatakse välja. Selle tulemuseks on pisut madalam magamispind, kuid see ei mõjuta mugavust. Seda tüüpi mööbel on vaimustav oma kompaktsusega – täiendava magamisaseme saab paigutada isegi väga väikesesse ruumi.


  • Üheinimese diivanvoodi. See mööblitükk on tavaline noorte tubades, kuid seda tüüpi diivanit saab kasutada ka elutoas. Põhimõtteliselt on võimalik antud tüüpi diivanil magada ka seda avamata (eriti kasulik väiksemates ruumides), kuid mõnel mudelil on väljatõmmatavad detailid, mis muudavad diivani kaheinimesevoodiks.

Sise- ja välismaterjalid

Usaldusväärse diivanvoodi valimisel peaksite pöörama tähelepanu nii selle täitematerjalile kui välimusele. Täitematerjali valimisel märkate kahte levinumat varianti – polüuretaanvaht (poroloon) ja udusuled või suled. Nagu arvatagi võib, on teine variant pehmem ja mõne jaoks ka mugavam, kuid selliste diivanvoodite välimus ei püsi kaua kenana ning neid tuleb ka sagedamini remontida. Lisaks ei sobi selline mööbel allergikutele. Seevastu polüuretaanvahust polsterdusega diivanid on pisut jäigemad, kuid kui sellelt üles tõusete, vajub mööbel tagasi algasendisse. Antud materjali kasutatakse ka madratsite valmistamisel, nii et sellel magamine on vägagi mugav.

Kõige harilikumad diivanvoodi välismaterjalid on:

  • Gobelään