Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivani värvi?

Vaata kõiki diivaneid
10.05.2018
lilla diivan lilla seina taustal

Diivan on üks kolmest kõige kallimast kodus olevast mööbliesemest, seega pööra piisavalt tähelepanu selle valimisele. Nagu suure osa mööblist, ostame ka diivani pikemaks ajaks. Sofa või diivan (kuidas seda ise nimetada soovid) on suur ja (loodetavasti) mugav mööbliese, mida võib valida erinevates värvitoonides.

Kuidas valida diivani värvi: alustame algusest peale

Kui oled hakanud oma kodu sisustust muutma, võid julgelt alustada diivanist. Saad sellega kõik ülejäänud sisustuselemendid kokku sobitada. Et diivan ei jääks tähelepanuta ja muutuks peamiseks interjööri elemendiks, vali see eksklusiivne ja luksusliku polstri või kaunistatud värviliste mustritega.

Kui otsid tuppa diivanit, kuid ülejäänud sisustus on juba paigas või Sa ei soovi sellele tähelepanu juhtida, siis on oluline selle värv hoolikalt valida. Kombineerides seda ülejäänud ruumi kujundusega, pead otsustama, kas soovid seda „peita“ või esile tuua.


Mõned disainerid ühendavad diivani ja seinade värvid, sest see annab visuaalselt ruumi juurde. See meetod ühtlustab kogu ruumis kasutatud värve. Kui diivani ja seina värv ühendada, siis tulevikus võib tekkida probleeme, kui soovid seinavärvi muuta. Diivani värv peaks olema valitud nii, et see täiendaks interjööri ning ei ärataks liialt tähelepanu, ega kaoks ka ruumi ära. Sellepärast on kõige populaarsemad neutraalsetes värvides diivanid.

Iga diivani juurde tasub leida ka sobiv diivanilaud, mis on diivaniga või ülejäänud ruumi mööbliga sarnastes toonides ja stiilis


Millist diivanit valida: heledat või tumedat?

Kui oled ära otsustanud, kas soovid eksklusiivset või neutraalset diivanit, võid hakata mõtlema, kas eelistad heledat või tumedat mööblit. Sellel valiku langetamisel on suur mõju põranda värvil. Diivanit valides on oluline tähelepanu pöörata põrandakatte tüübile, olenevalt kas tegemist on puitpõranda või vaibaga.

Kuna diivan on piisavalt suur ja pehme mööbel, mis on kaetud kangaga ning neelab valgust, võib see ruumi tumedamaks muuta. Kui on vaja otsustada, mis värvi diivanit osta, on hea kasutada järgmist trikki: otsi tekk või kangas, mis on sarnane diivani värvile, mida soovid osta ning kata sellega oma vana mööbel. Nii mõistad palju paremini, kuidas uus diivan ruumi sobiks: kas see on liiga tume või liiga hele.

Kui paned pimedasse ruumi tumeda diivani, siis kaob see visuaalselt ära. Kui vaatamata sellele soovid pimedas toas kasutada tumedat mööblit, pead seda kuidagi nähtavaks muutma. Metallist või puidust jalad tekitavad visuaalselt ruumi diivani ja põranda vahele. Heledat värvi vaip eraldab diivani ja toob esile selle värvi. Kerge puidust või metallist kohvilaud võib samuti aidata diivani värvi põrandast eraldada.

Heledal diivanil on ka oma nüansid. Heledate diivanite suurimaks probleemiks on nähtavad plekid ja kulumine. Valget või heledat diivanit valides tasub mõelda, kes seda kõige rohkem kasutama hakkavad. Mõtle, kas ka Sinu koer, sarnaselt Sinule endale, arvab, et diivan üks hubane koht.

Kui Sa hoolimata asjaolust, et lapsed ja loomad diivanil istuvad, soovid enda koju heledat diivanit, siis on ideaalseks valikuks eemaldatavad ja pestavad katted.

Kõik, mida pead teadma diivani värvi kohta

Kui oled heleda ja tumeda diivani vahel oma otsuse langetanud, on aeg valida selle värv. Kui Sa ei soovi diivanile liigselt tähelepanu tõmmata, on neutraalsed toonid Sinu jaoks ideaalne valik. Neutraalsetes toonides diivanitega on väga lihtne teisi dekoratiivelemente sobitada. Lisaks sobib see peaaegu igas stiilis toaga, kui otsustad aastate jooksul kujundust muuta.

Saadaolevad neutraalsed värvid on liivakarva (beež), hall, hallikaspunane (taupe) ja koorevärvi. Matt-värvi diivan võib tunduda üsna igav, kuid tekstuurielementidega beež kangas võib mööblit elavdada ilma täiendavate värvide kasutamiseta. Hallid varjundid võivad ulatuda helehallist kuni märjani asfaldini. Need võivad anda interjöörile omapära, mugavust, jahedust ja elujõulisust.

Neutraalset diivanit võib kaunistada teiste elementidega, kuid see jääb ikkagi stiilseks ja atraktiivseks.

Igas värvis diivanit saab ruumile vastavalt kohandada, kasutades värvilisi dekoratiivelemente. Selleks piisab samades mustrites ja värvides elementide kasutamisest. Diivan võtab palju ruumi, nii et kui soovid säilitada tasakaalu, kasuta samas stiilis sisekujunduselemente.

Disaineri salajased nõuanded diivanite valimise kohta

Diivanit valides ära karda valida sama värvi kahekordset diivanit. Universaalsem lahendus on uue diivaniga sobivad pehmed tugitoolid. Tugitooli värv ei pea olema sama diivaniga, kuid neil võiks olla ühendav värviline või mustriline motiiv. Selle asemel, et valida samade värvidega tugitoolid, on Sul võimalus värvipaletile lisada veel üks värv ja veelgi rohkem võimalusi mööbli paigaldamiseks.