Kasulikud nõuanded

Kuidas triikraua talda puhastada?

Vaata kõiki triikraudade pakkumisi
26.11.2019
triikraua puhastamine

Tõenäoliselt ei pea isegi mainima, miks on triikraua talla regulaarne puhastamine nii oluline - puhastamata tald võib kangast määrida või täielikult kahjustada. See fakt on kõigile selge, kuid mitte kõik ei tea, kuidas oma triikraua talda ohutult ja tõhusalt puhastada: oleme välja toonud 10 erinevat meetodit ja tööriista. Paljud neist leiad ka oma kodust!

Kuidas talda puhastada?

  1. Sidrunimahl ja söögisooda. Valmistatud 2 sidruni pressitud mahlast ja 2 supilusikatäiest soodast, on selline puhastussegu eriti kasulik, andes tallale sileda läike. Pärast mahla pressimist ja söögisoodaga segamist kanna segu tallale, jäta see mõneks minutiks peale ja pühi seejärel niiske lapiga ära.
  2. Hambapasta. See kodus olemasolev toode on kasulik ka kõrbenud raua puhastamiseks. Protsess on väga lihtne: oota, kuni seade jahtub, kanna peale hambapasta (välja arvatud aukudele) ja jäta see mõneks minutiks seisma. Pärast seda võid pasta lihtsalt puhta lapiga ära pühkida või võimaluse korral sisse lülitada aurutriikimisprogrammi ja triikida mõnda aega  ebavajalikku (ideaaljuhul puuvillast) materjali.
  3. Kuumus. Talda saab puhastada ka kuumusega: see tähendab, et pead seadme eelkuumutama maksimaalse temperatuurini - kui sünteetilised kangad pinnale kinni jäävad, sulavad need kiiresti. Oota, kuni see protsess kiireneb ja seejärel kraabi kööginoaga jäägid ära. Kui plaanid teflonraua puhastamist, kasuta noa asemel õrnemat puust spaatlit.
  4. Aknapesuvahend. See meetod sobib kõige paremini neile, kes plaanivad lubja eemaldamist. Pead ainult vett ja puhastusvahendit võrdses suhtes seadmesse lisama ning puhastama vastu suvalise kanga pinda - öeldakse, et juba ühe triikimisega võib saada väga ilmseid tulemusi.
  5. Sool. Ei ole vale öelda, et see on väga originaalne puhastusmeetod, kui riiete asemel kasutatakse soola. Peaksid soola ajalehele raputama ja alustama triikimist ilma aurufunktsiooni kasutamata. Kui kõrvetatud mustus jääb pinnale, pead seda protseduuri võib olla mitu korda kordama - kui märkad, et ajaleht või sool on tumedaks muutunud, tuleks need välja vahetada. Pärast triikimise lõppu puhasta pind pehme lapiga ja naudi triikraua oluliselt uuendatud ilmet.
  6. Taluseep. See trikk on abiks esmaabina, kui mõelda, kuidas puhastada triikraua talda, mis ei ole kõrbenud ja mille peal on mustust. Kõik, mida pead tegema, on hõõruma külma pinda pehme seebiga ning  pühkima salvrätikuga mustuse maha!
  7. Äädikas. See tööriist on äärmiselt mitmekülgne, sobides ka triikraua talla puhastamiseks. Kõige parem on sellega ajalehte niisutada ja hakata seda triikima. Veelgi kiirema efekti saavutamiseks soovitatakse seade sisse lülitada, kuid tuleb arvestada, et see muudab töö keerukamaks - äädikas aurustub kiiresti, nii et pead ajalehte ikka ja jälle niisutama. Aur ei eralda mitte ainult ebameeldivat lõhna, vaid võib ka silmi kahjustada - ole sellega ettevaatlik.
  8. Küünelakieemaldaja. Kui plaanid triikraua puhastamist, mis ei ole "tugevalt" kõrbenud, võid seda vahendit ohutult kasutada. See on efektiivne, kui proovid pinnalt polüetüleeni puhastada. Seda meetodit ei peeta siiski kõige tõhusamaks, seetõttu on suurema mustuse korral soovitatav koheselt valida mõni muu puhastusvahend.
  9. Destilleeritud vesi. See on ennetav meetod rooste vältimiseks, mis on kraanivee kasutamisel üsna tavaline. Destilleeritud veele võid lisada söögisoodat, et see muutuks pisut pehmemaks.
  10. Ammoniaak. Ehkki talla puhastamine võib vajada pisut kannatlikkust, märkad  tulemusi kindlasti pärast seda, kui oled sellele tööle rohkem aega pühendanud. Kui oled riidelappi ammoniaagilahusega niisutanud, pead seadme pinda hõõruma - mida rohkem seda vedelikku kasutad, seda kiiremini saad kõik kõrbenud jäägid eemaldada.

Kõigist nendest triikraua puhastamise viisidest leiad vähemalt ühe sobiva. Kõige tähtsam on mitte oodata, kuni mustus süveneb - nii pead puhastamisele palju vähem tähelepanu pöörama!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?