Kasulikud nõuanded

Kuidas sisustada vannituba stiilselt ja praktiliselt?

Vaata kõiki vannitoa sisustuselementide pakkumisi
10.03.2020
stiilne ja praktiline vannituba

Hubase kodu välimuse saavutamiseks on oluline sisustada oma elamist stiilselt ja praktiliselt. Sellest ei tohiks pääseda ka vannituba, mis on üks praktilisemaid tube Sinu kodus. Siiski on oluline teada, kuidas seda õigesti teha, et saavutada maksimaalselt hubase atmosfääriga vannituba.

Vannitoa kujundus ja disain

 • Eelista heledaid värve

Vannitoad kajastavad puhtust, mistõttu sobivad sinna hästi ka pigem heledad värvid. Eriti oluline on see kitsa vannitoa puhul - heledad pastelsed toonid ja valge värv muudab ruumi visuaalselt suuremaks kui tegelikult. 

hele vannitoa inetjöör

 • Loo must-valge lahendus

Kui oled ikkagi musta värvi sõber, siis on ka hea lahendus luua must-valge disain. Näiteks sobib hästi viia kokku valge värv ja suuremad detailid ning must värv ja väiksemad detailid.  Võid kasutada ka halli keskmiste detailide juures. 

must-valge vannituba

 • Kasuta puidust värve või detaile

Puit on armastatuim materjal kodu interjööri loomisel ning seda ka põhjusega - selle soe toon muudab toa atmosfääri tunduvalt kodusemaks. Puitu võid eelistada näiteks sisustuselementidel kui ka põrandal ja mujal. Siis aga peaksid veenduma, et valitud puidu materjal oleks niiskuskindel, kuna vastasel juhul võib selle kvaliteet üsna ruttu halveneda.

puitdetailid vannitoas

 • Kasuta klaasi

Klaas on olnud läbi aegade üks stiilsemaid sisustuselemente. Nagu heledad toonid, tekitab ka klaas ruumis tunduvalt rohkem avarust. Seda materjal on ka väga taluv niiskuse suhtes. Klaasi sobib kasutada mistahes sisustuselementide puhul - peaasi, et see sobituks Sinu olemasoleva interjööriga.

klaasdetailid vannitoas

 • Kasuta kirevaid värve vaid väikestel elementidel

Suurtes kogustes kirevad värvid võivad mõjuda segaselt ning Sinu eesmärk on ju vannitoas võimalikult palju lõõgastuda. Seetõttu oleks mõistlik kirevaid värve kasutada just pigem väikestes detailides - rätikud, küünlad, lilled ja teiste väiksemate aksessuaaride puhul.

punased detailid vannitoas

Vannitoa aksessuaarid

 • Mida vähem, seda parem

Vannitoa sisustamisel tuleks eelkõige olla minimalistlik ja eelistada vähem aksessuaare, eriti kitsaste ruumide puhul. Seetõttu tasuks ka laiali jäänud pesuvahendid ja kosmeetikatarbed kokku korjata ning panna need kraanikausi alla olevasse kappi. Nii näeb vannituba ise rohkem korras välja ning ka ise tead, kus Sinu muidu laiali olevad asjad paiknevad.

 • Kasuta riiuleid

Kui kraanikausi all olevas kapis on ruum otsa saamas, tasuks paigaldada seinale riiulid, kuhu olulisemad asjad paigutada. Riiulid sobivad hästi ka aksessuaaride jaoks - näiteks lilled, küünlad või muu sisustus nähtavas kohas muudab koheselt vannitoa atmosfääri hubasemaks. Lisaks võib see olla ka praktiline - näiteks kui oled otsimas kindlat rätikud, siis ikka on kergem see kohe riiulilt haarata kui seda mööda kappe hakata otsima. 

 • Kasuta rätikute jaoks redelit

Üks väga hea ja stiilne lahendus on leida lühike puidust redel, mis täiustab Sinu vannitoa interjööri, kuid samas on praktiline rätikute hoidmiseks. Kuna tegu on vertikaalse disainiga lahendusega, siis võtab see ka väga vähe ruumi. Lisaks kui läheb majapidamises kuskil mujal redelit vaja, on Sul alati seda kuskilt võtta.

 • Kasuta hoiukarpe

Musta pesu ja ka muude asjade hoiustamiseks sobivad ideaalselt pesukorvid ja pesukastid, mis on vägagi praktilised. Stiili loomiseks aga tasub mõelda selle disainile. Väga trendikad on näiteks puidust või punutud korvid, mis muudavad hetkega vannitoa interjööri hubasemaks.

 • Kasuta dosaatoreid

Stiilset interjööri võib ruttu rikkuda plastikust pakendid, mistõttu tasuks osta pesuvahenditele ja seebile omaette dosaatorid. Nii hoiad kokku ka raha, sest suurtes kogustes ilma plastikpakendita seebid, dušigeelid, šampoonid ja palsamid on ikka soodsamad, kui osta see koos oma pakendiga. Eriti hea oleks kui saaksid osta dosaatorid komplektina, et need omavahel sobiksid.

 • Too tuppa taimed

Taimed suudavad luua igavast vannitoast hetkega midagi, mis on kodune ja stiilne. Lisaks sellele, et oma hapniku tootmise pärast tekitavad nad ruumi ka õhku, on nad suurepärased sisustuselemendid. Küll aga tuleb veenduda, et leiad aega taime hoolitsemiseks.


Kui oled parasjagu otsimas vannituppa sisustuselemente või disaini ideid, siis eelkõige tuleks siiski eelistada praktilisust - nii hoiad kokku ruumi ning oled ka disaini suhtes minimalistlikum. Muideks, on kõik vajalikud sisustuselemendid on meie veebipoes olemas ja seda veel eriti soodsa hinnaga.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?