Kasulikud nõuanded

Kuidas rõdu stiilselt ja hubaselt kujundada?

Vaata kõiki pakkumisi
30.05.2019
rõdumööbel

Rõdu renoveerimine on meeldiv, kuid keeruline töö - ruum on tavaliselt piiratud, kuid soovime seal mugavalt aega veeta. Kui Sind ootab lähiajal selline väljakutse ees, saad järgnevaid nõuandeid järgides selle ülesandega palju lihtsamalt ja lõbusamalt hakkama!

Mõtle rõdu eesmärgile

Rõdu remondi ideed peaksid sõltuma sellest, kuidas kavatsed seda ruumi kasutada. Kui tegemist on suurema pinnaga ja soovid seal koos sõpradega aega veeta, peaksid otsima mööbli, mis mahutab rohkem külalisi ning kui soovid lihtsalt hubast nurgakest, on selle kujundus hoopis erinev. Sellele küsimusele ei ole valesid vastuseid, kuid mida kiiremini oma vajadused tuvastad, seda lihtsam on rõdu kujundamine.

Mõtle sellele, milline disain Sulle kõige enam meeldib

Kaubavalikuga tutvudes oled üllatunud, kui suur on rõdu mööbli valik: varikatuseid ja mööblit võib olla mitmesuguses stiilis ja värvides. Õige valik sõltub Sinu isiklikust maitsest, aga kui unistad stiilsest keskkonnast, soovitame arvesse võtta ka praeguseid moesuundi.

Praegu on väline kujundus sama oluline, kui sisemine ning tasub tähelepanu pöörata mugavusele ja hubasusele. Pehmed padjad, küünlajalad, armsad romantilised detailid - need on vaid mõned võimalused.

Otsusta, millist mööblit vajad

Toolid ja lauad on selle ruumi lahutamatu osa, kuid sõltuvalt olemasolevast pinnast (ja eelnevalt paika pandud eesmärkidest) saad sinna paigutada ka võrkkiige ja muid mugavuse suurendamiseks mõeldud esemeid. Sellisel juhul tasub teha täpsemad arvutused - eriti, kui vajad mööblit väikese rõdu jaoks.

Tee kindlaks, kui palju vaba ruumi rõdul on: see teeb sobiva mööbli valimise palju lihtsamaks. Siiski ei tohiks väikese rõdu pärast liialt muretseda - see võib olla nii hubane kui stiilne. Kõik, mida vajad, on fantaasia ja väike pingutus!

Rõdu mööbel võiks olla kvaliteetne ja sobiv erinevate ilmastikutingimuste jaoks. Isegi, kui rõdu on piiratud klaasiga, on selles ruumis jahedam ning seda tasub arvestada.


Hoolitse taimede eest

Taimed lisavad rõdule elujõudu ja hubasust ning vähemalt soojal aastaajal tasub neid kindlasti kasutada. On vale mõelda, et taimi saab rõdule paigutada ainult vaba ruumi olemasolul - lillepotte võib asetada rippuma ning need ei vaja täiendavat ruumi.

Lillepotid on silmapaistvad detailid ning annavad üldisele pildile palju juurde. Millised taimed rõdule kõige paremini sobivad sõltub jällegi Sinust endast: saad valida lihtsate, tagasihoidlikult roheliste taimede ja kirevade, värviliste lillede hulgast.