Kasulikud nõuanded

Kuidas puhastada gaasipliiti?

07.10.2020
pott on gaasipliidil ja juurviljad lõikelaual selle kõrval

Vähesed köögiseadmed taluvad igapäevast kasutamist sama palju kui gaasipliit. Söögivalmistamisel on gaasipliitidel elektriliste pliitide ees mõningaid eeliseid. Loe lähemalt, kuidas endale sobivat pliidiplaati valida. Kogenud kokkadele meeldivad võimalused, mida pakuvad gaasipliidid. Kuid gaasipliidid kaotavad oma efektiivsuse, kui põletite gaasipordid ummistuvad, häirides gaasi voogu. Ummistunud gaasipõletist tuleb nõrk leek - või mõnel juhul ei lähe üldse põlema, kui põleti on tugevalt määrdunud. Õnneks on gaasipliitide puhastamine üsna lihtne ja suurepärases töökorras hoidmiseks on oluline seda sageli puhastada. Hoides head rutiini puhastamisel, näed teie pliit välja nagu uus veel mitmeid aastaid. 


Põletite puhastamisest piisab kord kuus, kuid tuleb jälgida, kui leek muutub ebakorrapäraseks või võtab kollaka värvuse - siis peaks põleteid kindlasti puhastama. 

Gaasipliitide puhul tuleb meelde tuletada, et puhastamist vajav ala on palju suurem, kui esialgu tunduda võib. Toit ja mustus võib sattuda igale poole restide ja põletite vahele, mitte ainult silmaga nähtavatesse kohtadesse. Kui olete pliidiplaadi peale ostmist ise ühendanud, siis peaksite täpselt teadma, kus asuvad kohad, kuhu toiduosakesed sattuda võivad. Pliiti puhastama asudes tuleks varuda järgmised tooted: seep, äädikas, svamm, hambahari, kuiv rätik.

Korraline puhastamine

Täitke valamu mõne tilga vedelseebiga ja lisage sooja vett. Sobib igasugune puhastusvajend, mida tavaliselt kasutate nõude pesemiseks. Seejärel eemaldage pliidilt restid ja põleti pead ning asetage need vette ligunema kuni 30 minutiks. See aitab pehmendada kinni jäänud toiduosakesi. Kui toiduosad on lahti tulnud, siis puhastage neid veel eraldi seebiga ning seejärel kuivatage rätikuga.

Pühkige pliidil olevad lahtised kuivanud toidupalad paberrätiku võ muu kuiva rätikuga. Pole vaja nühkida, eesmärk on lihtsalt eemaldada lahtine toidupuru alalt, mida soovite puhastada.

gaasipliidi puhastamine rätikuga

Uurige kõigi põletite kütuse auke. Mõnikord võivad põlenud toidupalad neid ummistada, takistades pliidi korralikku süttimist või tekitades põletusohtu. Nendest põlenud toidu eemaldamiseks kasutage mingit väikest eset, näiteks kirjaklambrit. Kui seal on palju toidujääke, siis kasutage kuiva hambaharja, millega õrnalt harjates saate töö tehtud.

Kui lahtised toiduosakesed on puhastatud, siis saab asuda märja käsna ja seeba puhastama. Töötage ringjate liigutustega, et eemaldada tugevad plekid. Ärge kasutage pliidi puhastamisel liiga palju vett - kui kütuseavad lähevad liiga märjaks, on neil ajutiselt probleeme põlema minemisega. Kui need kuivavad, siis see probleem aga laheneb.

gaasipliidi puhastamine

Kui olete pliidi seebiga puhastunud, siis puhastage seda veel ainult veega ning seejärel kuivatage kuiva rätikuga.

Suurema mustuse puhastamine

Kui toidujäägid ei tule vee ja seebiga ära, siis proovige rätikuga puhastada. Tehke rätik märjaks ja soojendage seda mikrokas umbes 30 sekundit. Asetage rätik pliidi küljes kinni olevate toidujääkide peale ja jätke see sinna 15 minutiks. Rätikust tulev soe aur aitab mustuse lahti. Seejärel proovige jälle vee ja seebiga puhastada.

Kui ainuüksi seep ja vesi teie pliidi puhastamisega hakkama ei saa, siis saate omatehtud puhastuslahuse segu luua - 50% äädikat ja 50% vett. Puhastage pliiti lahuse abil käsna kareda küljega. Järgmisena puhastage puhta veega ning kuivatage rätikuga. 

Puhtuse hoidmine

Puhtuse hoidmiseks on vaid mõned lihtsad nipid, mis tagavad sinu pliidi puhtuse:

1. Puhastage pliiti kord nädalas. Mida sagedamini teete tavapäraseid puhastusi, seda harvemini peate tõsiseid sügavpuhastusi suuremate plekkide jaoks ette võtma.

2. Puhastage toit ära kohe, kui see pliidile läheb. Pliidi puhastamine võib olla keeruline, sest sinna valgunud või ülekeev toit satub tavaliselt kuumuse tagajärjel pliidile. Plekid kuivavad kiiresti, mistõttu muutub nende hilisem eemaldamise keerulisemaks. 

3. Võtke 10 minutit peale söögi valmistamist, et pliit puhtaks teha. Laske käsnaga peale söögikorra lõppu üle pliidi, et puhastada ka teie toiduvalmistamisel tekkinud segadust. Harjutades endale sisse seda lihtsat 10-minutilist rutiini, saate vältida edaspidiseid aeganõudvaid puhastamisi.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?