Kasulikud nõuanded

Kuidas pikendada diivani eluiga?

Vaata kõiki diivanite pakkumisi
16.12.2019
perekond diivanil

Diivan on elutoas üks hinnalisemaid mööbliesemeid. Et see väärtuslik investeering teeniks teid väärikalt pikki aastaid ja säilitaks oma esteetilise väljanägemise, tuleb sohva eest korrapäraselt hoolt kanda. Diivan püsib vormis ja puhas ka siis, kui seda õigesti kasutada ning vältida pehmel mööbli teatud tegevusi nagu hooletu söömine-joomine, hüppamine ning mustade ja märgade rõivastega istumine. Mida diivani eluea heaks veel ära teha saab? 


Regulaarne hooldus

Kord nädalas tuleks panna tolmuimeja külge pehme mööbli puhastuseks mõeldud otsik ja tõmmata diivan puhtaks. See ei ole palju nõutud, kuid aitab oluliselt kaasa diivani puhtana püsimisele. Oluline on, et tolmuimeja töötaks kõige madalamal võimusel - liiga tugev tõmbamine võib muuta kanga topiliseks. Puhastamiseks tuleb kõik sohva liikuvad osa ehk selja taga ja istumise all olevad padjad eest ära võtta. Istmiku aluste patjade alla ja lahtikäiva diivani kasti koguneb kõige rohkem tolmu ja puru. Nahkdiivani võib lihtsalt õrnalt niiske lapiga üle käia.

Kui diivan on ühes tükis ja patju eemaldada ei saa, siis võib mööbli pehmed osad, käetoed, seljatoe ja küljed, käia üle riiete puhastamiseks mõeldud käsitolmuimejaga.

Klopi padjad vormi

Aeg-ajalt tuleks ka padjad korralikult läbi kloppida. Kui mõni neist on kaotanud oma vormi, siis saab patjate asukohti omavahel vahetada: panna näiteks nõgusa istumisjäljega padja diivani teise otsa, kus nii palju ei istuta ja võtta sealt asemele trimmis padi. Nii ei kulu ka kangas ühest kohast liialt ära.

Pane padjakatted pessu

Kui diivanipatjade ümber on lukuga püürid, siis olete õnnega koos - need katted käivad ära ja neid saab tavaliselt ka masinas pesta. Padjakatete pesuga ei pea ootama päevani, mil sohvale tekib inetu plekk - katteid võiks pesta puhtalt hügieenilistel kaalutlustel kasvõi kord kuus.


Kasuta diivani peal katet

Kaubanduses on saadaval eri mõõdus ja eri kujuga pehme mööbli katted, mida saab diivanile või tugitoolile üleni peale tõmmata. Kate on kõige kindlam viis hoida diivaniriiet kulumise, määrdumise ja topiliseks mineku eest. See käib lihtsalt peale ja ära ning on masinpestav. Kui suurt katet ei soovi, siis vähemalt diivani istumisosas võiks ikkagi pleed või õhuke tekk peal olla. See hoiab ära sohva katteriide kulumise ja võidumise.

Tähelepanu käetugedele

Kui polstri ja patjade kaitseks saab kasutada kangaid, siis diivani käetugede hoidmine sõltub nende materjalist. Laiade ja pehmete käetugedega sohva käetugede riiet säästab diivani käetoe kate ehk naturaalsest puidust rulookandik. See on küll mõeldud eeskätt selleks, et oleks kõva koht, kuhu mugavalt kohvitass või koogitaldrik asetada, kuid kandik hoiab ka diivaniriiet määrdumast ja vanumast.

Puidust käetugesid kaitsta ei ole vaja. Kui neile aja jooksul tekivad kriimud, siis need saab ära peita puit- ja parkettpõrandatele mõeldud puidupasta abil. Tuleb lihtsalt valida sobivas toonis vahend.

Küsi mööblipoest nanokaitset

Kuna määrdumist ja plekke on mõistlikum ennetada selmet tegeleda nendega tagantjärele, tasub uue diivani enne kasutuselevõttu pihustada see üle nanotehnoloogial põhineva kaitsevahendiga. Nanokaitse ongi mõeldud nahast ja tekstiilist esemete kaitsmiseks. Nanosprei katab diivani pealismaterjali pinna ja sisekiud silmale nähtamatu kihiga.  Kaitsekiht kestab kuni 18 kuud ning hoiab materjali märgumise, määrdumise ning pleekimise eest, muutmata sealjuures materjali hingavust, värvi ega tekstuuri. 

Pehmet mööblit ostes tuleks jälgida tooteinfot - teatud mudelid on nanokaitsega töödeldud. Samas tasub endalegi nanokaitsevahend mööblikauplusest kindlasti soetada, sest pärast diivani puhastamist, tuleb nanokaitsekihti uuendada.

Kuidas hindate seda postitust?