Kasulikud nõuanded

Kuidas laadida uut telefoni?

Vaata kõiki telefonilaadijate pakkumisi
04.07.2022
tüdruk laeb uut mobiiltelefoni

Uue telefoni laadimine tundub esmapilgul lihtne - võta lihtsalt laadimiskaabel, aseta üks ots telefoni ja teine ots pistikupessa. Kuid paljud müüdid ja arusaamatused telefoni laadimise kohta muudavad asja keerulisemaks. Mõned inimesed usuvad, et uut telefoni tuleb esimest korda laadida vähemalt 12 tundi, teiste sõnul pole see aga üldse vajalik. Mõned inimesed usuvad, et aku eluiga pikeneb, kui mobiiltelefoni ei laeta täielikult täis, teised aga usuvad vastupidist. Kus peitub tõde? Kuidas siis oma uut telefoni esmakordselt laadida? Sellest järgnevalt juttu teemegi.

mobiiltelefon laeb sülearvuti kõrval

Miks on oluline teada, kuidas uue telefoni akut laadida?

Telefoni aku vastupidavus on iga seadme puhul äärmiselt oluline. Seetõttu tasub teada, kuidas uut telefoni korrektselt laadida ja mitte teha vigu, mis võiksid telefoni aku eluiga lühendada. Vale laadimine võib sageli olla põhjuseks, miks telefon korralikult ei tööta või miks aku liiga kiiresti tühjeneb.


Kuidas uut telefoni esmakordselt laadida?

Endiselt liigub müüte, et uut mobiiltelefoni tuleb pärast selle lahtipakkimist ja esmakordset sisselülitamist 8 või isegi 12 tundi laadida. On see ikka müüt? Absoluutselt! See pärineb varasemast ajast, mil mobiiltelefonide akud olid valmistatud niklist. Seda tüüpi akut tuli 8-12 tundi laadida, et see aktiveeruks ja hiljem korralikult töötaks. Kuid liitiumpatareide tehnoloogia on vananenud ja seda tüüpi akud enam kasutust ei leia. Absoluutselt kõik kaasaegsed mobiiltelefonid kasutavad liitium-ioonakusid, mis ei vaja nii pikka esimest laadimist. Suisa vastupidi, liiga pikk laadimine võib uut telefoni kahjustada. Kui kaua siis uut telefoni laadida? Järgi lihtsalt tootja juhiseid. Uue telefoni esmakordne laadimine on enamasti väga lihtne - ühenda telefon laadijaga ja lae telefon täielikult.

naine paneb telefoni laadima

Kuidas laadida oma uut telefoni nii, et aku kestaks võimalikult kaua?

Lae akut regulaarselt. Nutitelefoni akudele ei sobi ebakorrapärane laadimine. Eriti halb, kui aku on täielikult tühjenenud ja indikaatormärk jõuab 0%-ni. See on palju hullem sellest, kui telefon on pikka aega välja lülitatud ja kasutamata. Kui lased akul pidevalt liigselt tühjeneda, on sinu telefoni aku eluiga tõenäoliselt väga lühike.


Lae aku osaliselt. Mis tahes liitium-ioonmobiili aku kõige parem laadimistase on vahemikus 20% kuni 80%. Seetõttu on parem mobiiltelefoni mitte täielikult täis laadida, nagu ka mitte lasta akul täielikult tühjeneda. Nii ala- kui ülelaadimine kahjustavad akut. Seetõttu tuleks eelkõige vältida aku ööseks laadima jätmist. See toob kaasa telefoni aku kiirema kulumise ja aku halvema jõudluse.

Kasuta originaallaadijat. Akupank on suurepärane abimees reisidel ja väljasõitudel. Selle abil saab telefoni üsna kiiresti laadida, ühendades seadme lihtsalt kaasaskantava akupangaga. Siiski on soovitatav võimalusel kasutada telefoni laadimiseks alati originaallaadijat. Iga mudeli laadijal võivad olla väikesed erinevused. Kui sa ei kasuta tootja poolt ettenähtud laadijat, ei pruugi laadimisprotsess olla piisavalt stabiilne. Selle tulemusena kulub telefoni aku kiiremini ja see peab vastu tunduvalt lühemat aega.

telefoni laetakse akupanga abil