Kasulikud nõuanded

Kuidas kombineerida värve?

Vaata kõiki naiste riiete pakkumisi
09.12.2020
värvikatesse riietesse riietatud naised

Mõnel inimesel õnnestub muretult luua stiilseid ja veatuid rõivakombinatsioone, kasutades isegi kõige keerulisemalt sobitatavaid värvitoone. Kui teie jaoks on oma riiete kombineerimine veidi keerukam või kui uue rõivakomplekti valimine nõuab tõsiselt aega ja peamurdmist, siis tulevad mõningased teadmised värvide sobitamise kohta kindlasti kasuks. Vaatleme järgmiselt 5 põhilist rõivaste värvide sobitamise skeemi, mis on kindlasti abiks julgemaks katsetamiseks, avastamaks, millised toonid just teile kõige paremini sobivad.

Mis on värviratas?

Värviratta lõi 18. sajandil Briti füüsik ja matemaatik Isaac Newton. Ta jagas värviratta värvid kolme kategooriasse:

  • Esmased. Punane, sinine ja kollane on tuntud kui põhivärvid. Kõik ülejäänud on nende kolme tooni kombinatsioonid.
  • Sekundaarsed. Need saadakse põhivärvide omavahel segamisel. Nendeks on oranž, roheline ja lilla.
  • Kolmas tase. Need värvid saadakse kõrvuti asetsevate põhi- ja lisavärvide segamisel. Selle tulemuseks on punakaslilla, sinakaslilla, sinakasroheline, kollakasroheline, kollakasoranž, punakasoranž.

Ratta värvid:

Värve on kokku 12 ja neil kõigil on varjundid, mis saadakse iga värvi segamisel musta, halli või valgega.

v'rviratas

Kuidas riiete värve omavahel kombineerida?

Pole ilmselt saladus, et rõivaste kombineerimise üks peamisi reegleid on värvid. Ükskõik, kas valite erksad või täiesti neutraalsed toonid, peaksid need üksteisega harmooniliselt sobituma. Kuigi kombineerimiseks on lugematult võimalusi, oleme välja valinud ja esitleme teile viit kõige populaarsemat lahendust.

5 põhilist värvide sobitamise skeemi:

Monokroomia. Tegemist on riietusega, mis koosneb ainult ühest värvist. See idee võib esialgu tunduda lihtne ja igav, kuid õigel kombineerimisel näeb selline lahendus välja ülimalt stiilne. Ühevärvilise ilme loomiseks võite kombineerida nii põhivärve, kui tuletatud värve.

Valige üks konkreetne värv ning kasutage kõiki võimalikke toone heledamatest tumedateni. Endale märkamatult kannate monokroomset välimust ilmselt üsna sageli. Mustad teksad, must kõrge kaelusega pluus, sama värvi jope ja madalad kingad. Kuigi must on kahtlemata üks kõige paremini ühilduvaid värve, soovitame siiski proovida ka teisi ühevärvilisi lahendusi. Kui pelgate katsetada, siis alustage neutraalsetest värvitoonidest nagu hall, sinine või valge, seejärel liikuge edasi pastelsete ja erksate värvitoonide suunas. Seda tüüpi kombinatsioonid sobivad ideaalselt lühikestele naistele või meestele, sest ühe värvi kandmine muudab keha visuaalselt pikemaks.

naine ühevärvilistes kollastes riietesmees ühevärvilises ülikonnasnaine punaste riietega

Kui ühevärviline riietus pole teie jaoks, siis võite proovida põhivärve omavahel sobitada, luues põnevaid säravaid lahendusi.

põhivärvide kombinatsioonkuidas kombineerida põhivärve rõivastesmees sinistes ja punastes riietes

naine värvilise kampsuniga

Vastandvärvid. Need on värvid, mis asuvad värviringil otse üksteise vastas. Näiteks: punane ja roheline, lilla ja kollane, sinine ja oranž. Selliste värvide kombinatsioon näeb välja särav ja eriti stiilne. Võite valida ühe värvi aktsendiks ja teise kogu rõivastuse aluseks või kasutada mõlemat tooni põhivärvidena. Kohev punane seelik ja roheline nahkjakk, oranžid püksid, sama värvi tuunika või pluus ja sinine mantel. Need on vaid mõned näited põnevatest kombinatsioonidest, kuna võimalikke lahendusi on tõesti palju. Mis kõige tähtsam, ärge unustage sobitada ka aksessuaare. Need võivad olla sama värvi mõne rõivaesemega või lihtsalt sarnase värvitooniga.

lillade ja roheliste riiete kombinatsioonsobivad värvid riietelnaine roheliste ja punaste riiete kombinatsioonis

Sarnased värvid. Sarnased värvid on 3 üksteise kõrval paiknevat tooni. Sarnased toonid ei tekita teravat kontrasti, mille tulemusena näib riietus eriti harmooniline.

Näiteks punane, oranž ja kollane. Riiete kombineerimisel ei ole vaja valida kõige erksamaid toone, võite kombineerida ka mahedamaid värve.

beezides toonides naiste riided

sinistes tonides naiste riided

pruunide toonide kombinatsioon

Värviline kolmnurk. Kolmnurga moodustavad võrdsel kaugusel paiknevad värvid. Õigesti sobitatuna võib kolmnurkselt paiknevate toonide kombinatsioon olla eriti stiilne ja trendikas. Sellegipoolest, kui te ei usalda veel oma kombineerimise oskusi, hoidke kolmas värv aksessuaari jaoks. Valige näiteks oranž, roheline ja lilla. Roheline seelik, lilla särk ja oranž kampsun on sobitamiseks ideaalsed. 

värvide kombinatsioonvärviketta põhimõtte rakendamine rõivakombinatsioonideskuidas riietues värve kombineerida

Neutraalsed värvid. Värvid, mis sobivad praktiliselt kõigi teiste toonidega. Neutraalsena määratletakse kolme põhivärvi – must, valge ja hall. Kuna neil puudub küllastustase, ei peeta neid tehniliselt värvideks ja seetõttu sobivad need ideaalselt kokku mis tahes teiste värvidega või omavahel kombineerides. Laiemas plaanis kuuluvad neutraalsete värvide hulka ka pruun, beež, oliiviroheline ja tumesinine.

neutraased värvid naiste riietesnaine neutraalsetes toonides riietesoliivrohelise mantli ja neutraalsete rõivatoonide kombinatsioon

Need on maalähedased neutraalsed toonid. Mõnikord nimetatakse neutraalseid värve üsna teenimatult igavaks, kuid sobitades neid kenasti põhi- või lisavärvidega või lihtsalt üksteisega, saavutate tõeliselt ilusaid rõivakombinatsioone. Ärge kartke katsetada – valge vabaaja kleit, beežid kingad ja pruun kampsun on vaid üks elegantne ning silmapaistev lahendus.

Värve valides ei tasu peljata katsetamist. Nimetatud skeemid on ainult selleks, et anda väike ülevaade värvide omavahelisest sobivusest. Ainult katsetades avastate, millised lahendused teile kõige paremini sobivad ning milles end kõige paremini tunnete. Võib-olla ei ole ühevärvilised värvikombinatsioonid üldse teie jaoks. Sellisel juhull proovige kombineerida heledaid värve. Kui te ei soovi oma riietust kardinaalselt muuta, siis soovitame garderoobi lisada mõned säravamad detailid ja jätta ülejäänud rõivad neutraalsetesse värvitoonidesse. Kui kulutate palju aega rõivaste valimisele, siis tasub proovida kapsel-garderoobi. Selle põhimõte on jätta kappi kindel arv omavahel sobivaid rõivaid. Kui aga murrate pead, mida sel sügisel ja talvel kanda, tulevad kasuks näpunäited 2020.–2021. sügis-talviste moesuundade kohta.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?