Kasulikud nõuanded

Kuidas kodus ise maniküüri teha?

Vaata kõiki küünelakkide ja küünetugevdajate pakkumisi
08.04.2020
naine teeb endale ise maniküüri

Kauni väljanägemisega küüned lisavad välimusele võlu ja muudavad meid enesekindlamaks. Seega pole saladus, et kõige tähtsam on veenduda selles, et maniküür oleks kvaliteetselt teostatud. Kuidas seda õigesti teha on aga küsimus paljude jaoks. Kui arvesse võtta mõnda olulist näpunäidet, siis ei võta kogu maniküüri tegemise protsess kaua aega ja pärast on võimalik nautida suurepäraseid tulemusi. 

Mida on maniküüri tegemiseks vaja?

Selleks, et maniküür kodus õnnestuks, on kõigepealt vaja hoolitseda õigete maniküüritarvikute ja vahendite eest. Te vajate:

Kuidas maniküüri teha?

Koduse maniküüri tegemiseks järgige järgmiseid juhiseid:

1. Lõigake küüned soovitud pikkusesse ja andke neile sobiv kuju. Selle sammu teostamine on eriti tähtis enne käte pesemist, kuna niiskete küünte viilimine võib neid nõrgestada. Küüsi ei tohiks ainult lõigata - viimistlege nende kuju õrna viiliga. Viilida tuleks küüne servast keskele ning vasakult paremale või vastupidi. Kõige olulisem on vältida üles-alla viilimist, kuna see kahjustab teie küünte struktuuri. Kuigi erinevad küünekujud annavad kõneainet paljudele, siis lõppkokkuvõttes on küünte kuju siiski teie enda otsustada.

2. Leotage käsi soojas vees. See protseduur pehmendab käsi ja küünenahkasid. Et tulemus veelgi parem oleks, on soovitatav vette lisada spetsiaalset õli. Selle puudumisel sobib ka väike kogus vedelseepi või dušigeeli. Parimate tulemuste saavutamiseks tuleks käsi sellises vannis hoida 5-10 minutit. 

3. Koorige oma käsi. Surnud naharakkude eemaldamine muudab käed palju pehmemaks, seega tasub ka see samm oma maniküürirutiini lisada. Koorimisseguna kasutatakse tihti selliseid käepäraseid vahendeid nagu sool ja dušigeel või kohvipuru ja mesi. Loomulikult võib soetada ka spetsiaalse kätekoorija, mis mitte ainult ei puhasta, vaid ka toidab nahka.

4. Kuivatage käed. Kuivatamisel võiks pehmete rätikute asemel eelistada pabersalvrätikuid või kätekuivatuspaberit, et vältida riidekiu eraldumist küüntele. 

5. Lükake küünenahad tagasi. Kui te pole kunagi oma küünenahkasid lõiganud, siis on parem ka seda mitte teha, kuna see tegevus soodustab nende kasvu ja võib infektsiooni tekitada. Kõige parem on küünenahkasid tagasi lükata spetsiaalse puidust maniküüripulgaga. Metallist tarvikute kasutamine suurendab küüneplaadi kahjustamise riski. Kui te siiski lõikate oma küünenahkasid, siis kasutage selleks spetsiaalseid tange ja ärge lõikamisega üle pingutage. Kärpige ainult valkjat ala ning proovige seda teha nii, et ei jääks ühtegi häirivat nahariba.


6. Hellitage oma käsi niisutava kreemiga. Ehkki see pole vajalik, soovitatakse siiski käsi niisutada ja oodata, et kreem täielikult nahka imenduks.

7. Katke küüned lakiga. Sõltuvalt isiklikest eelistustest saate oma küüned katta kas värvitu või värvilise lakiga ja võib-olla isegi kodus geelmaniküüri teha. Pärast kõigi ülaltoodud toimingute tegemist on küüned lakkimiseks täielikult ette valmistatud.


Kõiki neid samme järgides saate väga edukalt ise kodus maniküüri teha. Kõige tähtsam on mitte üle pingutada ja kiirustada ning kasutada kvaliteetseid vahendeid - need näpunäited on parim viis, et saavutada täiusliku väljanägemisega küüned.

Kuidas hindate seda postitust?