Kasulikud nõuanded

Kuidas kaitsta ja hoida oma arvutit?

Vaata kõiki pakkumisi
28.12.2018
arvuti turvalisus

Arvutit ostes loodame, et see teenib meid korralikult pikka aega, kuid tegelikult on selleks vaja ka ise pisut panustada. Nagu enamik elektroonikaseadmeid, vajavad ka arvutid pidevat järelevalvet ja kaitset ─ kui te hoolitsete nende eest õigesti ja juhindute neist lihtsatest nõuannetest, siis ei tule teil kindlasti nende kasutusajas pettuda.

Kasutage kindlasti viirusetõrje programmi

See on esimene samm, mis tuleb teil astuda kohe, kui olete soetanud uue arvuti ─ ainult nii saate oma seadet kaitsta viiruste ja pahavara eest. Lihtsalt viirusetõrje programmi paigaldamisest ei piisa, seda tuleks regulaarselt uuendada ja vähemalt üks kord kuus viia läbi kogu süsteemi skanneerimine. Need toimingud ei ole teile keerulised, kuid nende kasutegur on silmnähtav.


Kandke hoolt arvutiaku eest

Kui teil on sülearvuti ja te ei taha mõne aasta pärast osta uut akut, siis püüdke seda rohkem säästa. Kui aku on täiesti täis laaditud, siis lülitage toitekaabel välja või võtke aku arvutist välja ja hoidke seda elektrivõrku lülitatult. See on lihtne, kuid tõhus!

Puhastage arvutit regulaarselt

Arvutid on ühed kõige rohkem tolmu koguvad seadmed, seepärast ei ole midagi üllatavat selles, et kogunenud tolmu tõttu hakkavad need seadmed rohkem kuumenema, väheneb nende kiirus ja kahtlemata ka pikaajalisus. Kui soovite kõike seda vältida, siis peate regulaarselt oma arvutit puhastama. Kõige parem, kui teete seda, juhindudes järgmistest nõuannetest:

  • Enne arvuti puhastamist lülitage see tingimata välja.
  • Arvuti sees olevate komponentide ja ligipääsmatute avauste puhastamiseks kasutage suruõhupuhastit.
  • Ekraani puhastamiseks sobib kõige paremini kuiv lapp, kuid kui kogu tolmu ei õnnestu sellega eemaldada, siis võib lappi õige pisut niisutada ─ tähtis on, et arvutile ei jääks veeplekke.
  • Kui te vett ei usalda, siis valige spetsiaalselt selleks ette nähtud puhastusvahendid ─ need aitavad teil vältida igasuguseid halbu tagajärgi.
  • Puhastage õrnalt ja ärge pressige liiga tugevasti ekraani või muid detaile.

Käituge ettevaatlikult toidu ja jookidega

Kuigi seda nõuannet on kõik kuulnud, juhtub õnnetusi kogu aeg. Uskumatul hulgal arvuteid rikutakse ikka veel ära nimelt nende peale sattunud toidu või joogi (eriti kohvi) pärast. Nii et soovitame teil kindlasti hoida suupisteid ekraanist eemal, eriti vältige kastmeid ja jookide joomiseks kasutage kaanega tasse ─ nii saate vältida palju kahju toovaid õnnetusi.

Ärge ignoreerige uuendusi

Kuigi paljud meist ei armasta käiku lasta pidevalt ekraanile ilmuvaid uuendusi, tuleks siiski aru saada, et need on väga tähtsad arvuti ladusaks tööks, aga ka turvalisuseks. Viiruste loojad otsivad pidevalt viise, kuidas vältida operatsioonisüsteemidesse integreeritud turvafunktsioone, seepärast jõuavad meieni ligikaudu igal nädalal nende eest kaitsta aitavaid uuendused ─ kui te neid ei juuruta, siis tuleb teil ainult iseennast süüdistada.

Hoidke arvutit kõval alusel

Kui hoiate arvutit pehmel aluspinnal (näiteks diivanil või voodil), siis ei saa õhk vabalt ringelda ja tekib suur risk, et seade võib üle kuumeneda. Selle vältimiseks peaksite eelistama kõva ja tugevat pinda ─ selleks sobib kõige tavalisem laud.

Pöörake tähelepanu igale arvuti komponendile

Aja jooksul võivad amortiseeruda mõned arvuti detailid, nagu protsessor, kõvakettad jne. Sageli tahaks mõned komponendid asendada lihtsalt kiiremate ja tõhusamatega, nii et enne uue arvuti ostmist mõelge alati hoolikalt, kas ei piisaks lihtsalt sellest, uuendada ainult süsteemi kindlaid detaile. Nii saate vältida suuremaid investeeringuid ja jälle rõõmu tunda kõiki vajadusi rahuldava seadme üle.

Olge kannatlikud

Kas on nii, et kohe, kui olete arvuti sisse lülitanud, püüate kiiresti avada võimalikult palju programme? Ärge siis imestage, et seade läheb ruttu kuumaks ja töötab tunduvalt aeglasemalt, kui te lootsite. Iga programmi tööks on vaja arvutisiseseid ressursse, nii et parem on, kui lasete arvutil korralikult tööle hakata ning avate alles siis kõik vajalikud failid. Samuti ärge unustage mittekasutatavaid programme välja lülitada.

Pöörates tähelepanu kõikidele neile nõuannetele, võite olla kindel, et olete oma arvuti heaks teinud kõik, mida saite. Täpselt samuti tuleks hoolitseda ka arvutis oleva teabe eest: kui kopeerite need eemaldatavatele andmekandjatele, siis ei kaota te isegi ootamatult rikki läinud arvuti pärast oma tähtsamaid faile!

Klientidele meeldib see postitus

4.5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?