Kasulikud nõuanded

Kuidas valida käekella?

04.08.2020
magamistoas asuval puidust kapil on hõbedane meeste käekell koos ketiga

Käekell on kõige populaarsem vahend täpse kellaajaga kursis olemiseks, kuid aja näitamine pole selle iluasja ainsaks eeliseks. Tegemist on aksessuaariga, mis paljastab teie isikupära ning annab vihje teie maitse-eelistustest.

Käekella valimine pole aga sugugi nii lihtne, kui esmapilgul tunduda võib. Lisaks välimusele on oluline arvestada veel paljude teiste oluliste aspektidega. Järgnevalt toomegi teieni mõned soovitused, mis abiks otsinguspektri kitsendamisel, et otsustada, milline meeste või naiste kell teie stiili ja vajadustega kõige paremini sobitub.

Käekella mehhanism

Naiste ja meeste kellad võivad olla kolme erinevat tüüpi mehhanismiga: 

Kvartskellad – kellad, mis mõõdavad aega kvartskristallide võnkumiste abil ja nende peamiseks energiaallikaks on tavaline või päikesepatarei. Seda tüüpi kellad on äärmiselt populaarsed: need on väga täpsed, vastupidavad, soodsad ning nende patareisid tuleb vahetada iga 2–3 aasta tagant või veelgi harvemini.


Mehaanilised kellad – käekellad, mille vedru pöörleb vastupäeva. Mehaanilised kellad on endiselt ühed populaarseimaid kogu maailmas ja kui käekella omanik kella korralikult hooldab, püsib see töökorras aastakümneid.


Automaatkellad – teatud tüüpi mehaanilised käekellad, mis käivituvad automaatselt käe liikudes. Automaatkelladel on ka võime mehaaniliselt kerida, mis on vajalik juhtudel, kui kell pikka aega kasutust ei leia. Tänu arenenud tehnoloogiale on automaatsed kellad täpsemad kui mehaanilised.