Kasulikud nõuanded

Kuidas eemaldada geellakki?

Vaata kõiki küünelakkide pakkumisi
18.03.2020
geellaki eemaldamine kodustes tingimustes

Geellakiga küüsi saame nautida isegi rohkem kui paar nädalat, kuid lõpuks on aeg uueks maniküüriks. Ebaõiget geellaki eemaldamist peetakse sageli üheks peamiseks küünte nõrgenemise põhjustajaks, mis nõuab täiendavat hoolt. See ei tähenda, et eemaldamine vajaks ilusalongi minekut. Oluliste asjade eest hoolitsemisel ja mõne põhireegli järgimisel saate geellaki eemaldamist hõlpsalt oma kodus teha.

Geellaki eemaldamine atsetooniga

Enne geeli eemaldamise protseduuri alustamist veenduge, et teil oleks kõik järgmised tooted:

Geellaki eemaldamiseks toimige järgmiselt:

 1. Suurema viili abil "koorige" pealmine kiht. See võimaldab eemaldajal hõlpsamini läbi tungida ja eemaldada geellakk.
 2. Võtke vatipadi ja niisutage seda atsetooniga või spetsiaalse geellaki eemaldajaga. Vajutage see küüne vastu, nii et niisutatud ala puutuks kokku küüneplaadiga.
 3. Mähkige sõrm vatipadjaga fooliumisse. See samm hoiab ära kasutatava atsetooni või muu puhastusvahendi aurustumise.
 4. Hoidke küüsi fooliumis umbes 15 minutit. Spetsiaalse puhastusvahendi kasutamisel piisab tavaliselt 7-10 minutist - see teave on esitatud toote juhendis.
 5. Lükake lakk tagasi puidust maniküüripulgaga - see ei kahjusta plaadi pinda. Kui geellakk on täielikult eraldunud, piisab mõnikord selle puhastamisest lihtsa vatipadjaga: jälgige olukorda ja valige leebeim toode.
 6. Kui lakki on endiselt raske eemaldada, ei tohiks mingil juhul jõudu kasutada - just see kahjustab teie küünt kõige rohkem. Siis peaksite vatipatja uuesti atsetooniga immutama ja ootama, kuni mähite sõrmed fooliumiga ümber. Teine kord tavaliselt vaid 5 minutit.
 7. Poleerige küüneplaati õrnalt. Küüneplaadi õrnalt läbimiseks kasutage spetsiaalset poleerijat. See eemaldab küünte ülemise kihi, muutes “hingamise” kergemaks ja sellest tulenevalt taastumise kiiremaks.
 8. Kandke küünenahkadele õli ja masseerige õrnalt. Parimate tulemuste saamiseks tasub kaaluda, kuidas oma küüsi pärast geellakkimist taaselustada. Mida rohkem neile tähelepanu pöörate, seda vähemate probleemidega tulevikus kokku puutute.

Geelküünte eemaldamine küünepuuriga

Kuigi ülalnimetatud geelküünte eemaldamise meetod on üsna tõhus, peaksite teadma, et atsetoon on küüntele kergelt kahjulik. Kui soovite geeli tõhusamalt ja ohutumalt eemaldada, teeb seda spetsiaalne masin - küünepuur. Seda tüüpi eemaldamist nimetatakse sageli "professionaalseks", kuid võite seda proovida oma kodus. See võib alguses pisut keeruline olla, kuid kui te ei kiirusta ja järgite juhiseid, siis muutute aja jooksul märkimisväärselt osavamaks.

Hankige järgmised tooted:

 • Viilid (80/80 liivakarva, pisut õrnemad ja poleerivad);
 • Küünepuur koos lihvimisotsikuga;
 • Küünenahaõli.

Järgige neid juhiseid:

 1. Kasutage 80/80 karedat viili, nii „puhastate“ geelküüne pinna.
 2. Lülitage küünepuur sisse ja tõmmake selle lihvimisotsaga ettevaatlikult, pehmelt ja ühtlaselt üle plaadi pinna. Sel juhul on eriti oluline hellus ja hoolitsus, kuna võite kahjustada küünte pinda.
 3. Proovige küüsi lihvida mitte otsiku otsa ja mitte “kõhuga”, vaid nende vahelise osaga. Enamasti kasutatakse ⅕ otsiku otsa. Parim on lakk ülevalt alla eemaldada, keskelt vasakule ja seejärel - paremale küljele.
 4. Geelküüne servad ja küünenaha piirkond tuleks otsiku otsaga horisontaalsete liigutustega eemaldada. Sellel sammul on kõige parem küünt kergelt keerata, et sinna oleks lihtsam juurde pääseda. 
 5. Kui naturaalse küüne külge jääb väga õhuke aluskiht, viilige seda õrnalt viiliga. Töötage aeglaselt, et seda mitte kahjustada.
 6. Pärast kogu geeli eemaldamist, poleerige küüneplaat spetsiaalse poleerijaga.
 7. Hooldage oma küüsi, kandes õli nende küünenahkadele ja neid õrnalt masseerides.

Kasutades teisi tooteid, leiate põhinipid geellaki eemaldamise kohta juhistest. Sel juhul on eriti oluline vältida karme liigutusi, olla kannatlik, kuni lakk täielikult maha tuleb, ja pidage meeles regulaarset küünte parandamise protseduuri. Kui järgite kõiki neid reegleid, ei tee geellakkimine haiget, kuid pikema aja jooksul naudite veatu välimusega maniküüri.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?